Trzeci grób na wprost

Ocena: 5.17 (6 g³osów)

„Trzeci grób na wprost” to d³ugo wyczekiwany trzeci tom przygód Charley Davidson, zwariowanej detektyw-kostuchy, któr± polscy czytelnicy poznali w poprzednich tytu³ach z tego cyklu: „Pierwszy grób po prawej” i „Drugi grób po lewej”. Po raz kolejny mo¿na spodziewaæ siê niezapomnianej dawki dynamicznej akcji, inteligentnego humoru i zmys³owej erotyki oraz kontynuacji w±tków zawartych w poprzednich tomach tej bestsellerowej serii. Charley Davidson, kostucha pierwsza klasa i prywatna detektyw (taka sobie), uprawia sw± profesjê na kofeinowym gazie, i to sporym, jako ¿e gor±co pragnie wywo³aæ u siebie bezsenno¶æ. Ilekroæ zmru¿y oczy, pojawia siê Reyes Farrow – pó³-cz³owiek, pó³-supermodel, ca³kiem syn Szatana. Problem tylko w tym, ¿e jest odrobinê poirytowany. W sumie Charley spêta³a go na ca³± wieczno¶æ, wiêc trudno siê ch³opu dziwiæ. Jednak trzyna¶cie dni bez spania ma prawo zrobiæ z dziewczyny wariatkê.

Kiedy wiêc pewien mê¿czyzna zatrudnia j±, by znalaz³a jego ¿onê, Charley przyjmuje zlecenie z jednym celem na oku: posadziæ go¶cia, i to bynajmniej nie na sto³ku w barze. Wina wprost od mê¿czyzny bucha, wiêc Charley poprzysiêga znale¼æ zw³oki jego ¿ony i udowodniæ, ¿e jest on morderc±.

W miêdzyczasie Reyes wróci³ do wiêzienia i nie jest z tego powodu specjalnie zadowolony… A przynajmniej Charley tak s±dzi, dopóki ten ciemnow³osy szelma jej nie uprowadza. Zarzeka siê przy tym, ¿e cz³owiek, którego rzekomo zabi³, ¿yje i ma siê dobrze, a w dodatku przebywa gdzie¶ w pobli¿u. A Reyes chce, by Charley go znalaz³a.

Wizyta u starego kumpla, Rocketa, nie rzuca ¶wiat³a na sytuacjê Reyesa, Charley odkrywa jednak, ¿e ¿ona jej klienta nadal ¿yje. Co oznacza, ¿e czasu jest niewiele. Znale¼æ j±, zanim umrze, graniczy³oby z cudem, ale Charley musi chocia¿ spróbowaæ. Z pomoc± swej modnej inaczej recepcjonistki Cookie kostucha wyrusza na misjê, by postawiæ ³ajdaków przed obliczem sprawiedliwo¶ci. Oby tylko Reyes nie okaza³ siê jednym z nich. I oby nie wysz³o na to, ¿e z tej wymuszonej bezsenno¶ci ma omamy.

Informacje dodatkowe o Trzeci grób na wprost:

Wydawnictwo: Papierowy Ksiê¿yc
Data wydania: 2015-07-01
Kategoria: Krymina³, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-61386-61-2

wiêcej

Kup ksi±¿kê Trzeci grób na wprost

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Trzeci grób na wprost - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - marstab
marstab
Przeczytane:2017-02-09, Ocena: 6, Przeczyta³am, Wyzwanie - fantastyka 2017,
Ten sam poziom. Tak samo wci±ga. Super pomys³ z t± siostr± zakonn± i jej darem pods³uchiwania anio³ów :) By³y momenty wzruszenia. By³am ciekawa kto zostanie stró¿em Charley :) I kto z bliskich jej osób umrze? Warto doczytaæ do koñca i dowiedzieæ siê jaki autorka napisa³a hapy end dla trzeciego tomy przygód kostuchy - Charley Davidson :)
Jak to jest widzieæ zmar³ych? Jakie towarzyszy³yby ci uczucia przy tym spotkaniu? Oblecia³by ciê strach, czy mo¿e ogarn±³by ciê spokój? To dziwne i trudne pytania. Ka¿dy z nas zareagowa³by inaczej. Trudno jest odpowiedzieæ, kiedy nigdy nie by³o siê w takiej sytuacji. Wiem jedno - Charley Davidson posz³aby zrobiæ sobie kawê. Kostucha nie boi siê duchów. Przecie¿ towarzysz± jej od urodzenia. Przeprowadza je na drug± stronê, a zarazem rozwi±zuje ich ziemskie problemy. Dziêki swojej umiejêtno¶ci sta³a siê s³awn± detektyw. £atwo jest rozwi±zaæ sprawê morderstwa, kiedy duch wskazuje ci mordercê. Zapraszam was do recenzji trzeciej czê¶ci serii o Charley pt. ,,Trzeci grób na wprost". Tym razem dziewczyna próbuje odnale¼æ zaginion± ¿onê doktora, który ma co¶ na sumieniu. Mierzy siê z kolejnymi problemami dotycz±cymi Reyesa oraz dowiaduje siê, ¿e zdobêdzie w³asnego stró¿a. Zapraszam!
,,- Pozwól, ¿e wyra¿ê, jak bardzo mnie to nie obchodzi, za pomoc± skali od jednego do "cmoknij mnie" - odpar³ by³y inspektor..."
Charley Davidson, kostucha pierwsza klasa i prywatna detektyw (taka sobie), uprawia swoj± profesjê na kofeinowym gazie, i to sporym, jako ¿e gor±co pragnie wywo³aæ u siebie bezsenno¶æ. Ilekroæ zmru¿y oczy, pojawia siê Reyes Farrow — pó³- cz³owiek, pó³supermodel, ca³kiem syn Szatana. Problem tylko w tym, ¿e jest odrobinê poirytowany. W sumie Charley spêta³a go na ca³± wieczno¶æ, wiêc trudno siê ch³opu dziwiæ. Jednak trzyna¶cie dni bez spania ma prawo zrobiæ z dziewczyny wariatkê.
Kiedy wiêc pewien mê¿czyzna zatrudnia j±, by odnalaz³a jego ¿onê, Charley przyjmuje zlecenie z jednym celem na oku: posadziæ go¶cia, i to bynajmniej nie na sto³ku w barze. Wina wprost od mê¿czyzny bucha, wiêc Charley poprzysiêga znale¼æ zw³oki jego ¿ony i udowodniæ, ¿e jest on morderc±.
W miêdzyczasie Reyes wróci³ do wiêzienia i nie jest z tego powodu zadowolony... A przynajmniej Charley tak s±dzi, dopóki ten ciemnow³osy szelma jej nie uprowadza. Zarzeka siê przy tym, ¿e cz³owiek, którego rzekomo zabi³, ¿yje i ma siê dobrze, a w dodatku przebywa gdzie¶ w pobli¿u. A Reyes chce, by Charley go znalaz³a.
Wizyta u starego kumpla, Rocketa, nie rzuca ¶wiat³a na sytuacjê ReyesaCharley odkrywa jednak, ¿e ¿ona jej klienta nadal ¿yje. Co oznacza, ¿e czasu jest niewiele. Znale¼æ j±, zanim umrze, graniczy³oby z cudem, ale Charley musi chocia¿ spróbowaæ. Z pomoc± swojej modnej inaczej recepcjonistki Cookie kostucha wyrusza na misjê, by postawiæ ³ajdaków przed obliczem sprawiedliwo¶ci. Oby tylko Reyes nie okaza³ siê jednym z nich. I oby nie wysz³o na to, ¿e z tej wymuszonej bezsenno¶ci ma omamy.
,,Zapytaj o mój ca³kowity brak zainteresowania."
Mia³am okazjê zapoznaæ siê z trzeci± ksi±¿k± serii o detektyw-kostusze, która niestety jest ostatni± wydan± przez polskie wydawnictwo. Bêdê musia³a sobie poradziæ przy nastêpnych czê¶ciach z t³umaczeniem. To bêdzie trudna praca, ale wiem, ¿e warto. Autorka jak zwykle stworzy³a ksi±¿kê, która bezustannie mnie roz¶miesza i nie wypuszcza ze swoich objêæ. Od pocz±tku jest styl pisania, mnie zachwyca. Seria o Charley Davidson jest niezwykle zabawna, inteligentna i seksowna. Pisarka nie boi siê wyzwañ i z ka¿d± ksi±¿k± przesuwa poprzeczkê coraz wy¿ej. Przeczyta³am j± w ci±gu dnia i nie mogê siê doczekaæ kolejnych przygód Dutch,,Trzeci grób na wprost" intryguje, hipnotyzuje oraz ekscytuje. Nie ma tu chwili na przerwê. Trzeba przekrêcaæ stronê za stron±. Nie mo¿na siê oderwaæ od tej historii. Akcja ca³y czas gna do przodu, fabu³a zachwyca, a bohaterowie — o tym ni¿ej. Musz± mieæ swój oddzielny akapit.
,,Nie wód¼ mnie na pokuszenie. Sama trafiê."

Charley
 Davidon jest sarkastyczn±, zwariowan± postaci±. Od zawsze uwa¿ana jest za dziwaczkê. Ca³y czas pakuje siê w k³opoty. Ca³y czas jest bita, gro¿± jej ¶mierci± i próbuj± zastraszyæ. Kostucha nigdy na to nie pozwala. Dziewczyna jest nieustraszona i inteligentna. Idzie przez ¶wiat z zadart± brod±. Rozwi±zuje sprawy w trymiga. Nie mo¿na jej nie polubiæ. Teraz we¼my pod lupê Reyesa. Mê¿czyzna wraca do wiêzienia i jest cholernie wkurzony na Charley. Spêta³a go na wieczno¶æ, a on jak nigdy wcze¶niej potrzebuje swoich mocy. Jak zawsze seksowny, bystry oraz irytuj±cy sprawia, ¿e Charley wariuje. Garrett ca³y czas dra¿ni Charley i j± ¶ledzi. Ich relacja siê zacie¶nia. S± sobie bli¿si, choæ tego nie zauwa¿aj±. Sarkastyczny policjant bêdzie musia³ podj±æ trudne wyzwanie. Cookie nadal wzdycha do Garretta, ale zaczyna co¶ czuæ do wujka Charley. Relacja miêdzy kostuch± a jej ojcem s± coraz cieñsze, za to z siostr± siê poprawiaj±. Mamy tu jeszcze bestialskiego doktora, który pod fasad± idealno¶ci, skrywa mroczne piêtno. Charley ponadto zaprzyja¼nia siê z gangiem motocyklowym i zyskuje now± przyjació³kê. W tej czê¶ci dowiadujemy siê smutnych faktów z ¿ycia Reyesa z ojcem. Nic tylko czytaæ!
,,Je¶li rozpêta siê piek³o, zwal na gremliny."
,,Trzeci grób na wprost" jest lekk±, przyjemn± powie¶ci±, która wywo³a na waszej twarzy u¶miech oraz roz¶mieszy do ³ez. Nie brak tu wzruszaj±cych oraz smutnych momentów. Autorka zaszala³a i podnios³a sobie poprzeczkê. Mogê powiedzieæ, ¿e to w³a¶nie trzecia czê¶æ jak dla mnie jest najlepsza. Choæ mo¿e zmieniê zdanie, kiedy przeczytam kolejne ksi±¿ki o Charley Davidson. Je¶li chcecie odpocz±æ i zapomnieæ o codziennych problemach siêgnijcie po tê powie¶æ. Rozbawi was i zabierze w niesamowit± powie¶æ pe³n± zmar³ych, motocyklistów oraz wariatów. Dajcie jej szansê. Naprawdê warto. Polecam!
Avatar u¿ytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2015-11-01, Ocena: 5, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2015, Mam,
,,Nie wód¼ mnie na pokuszenie. Sama trafiê." ,,Trzeci grób na wprost" to d³ugo wyczekiwana kontynuacja przygód Charley Davidson, najlepszej Kostuchy, jaka kiedykolwiek pojawi³a siê w ¶wiecie literackim! Pokocha³am tê bohaterkê ju¿ w pierwszym tomie i z niecierpliwo¶ci± wyczekiwa³am kolejnej czê¶ci, a¿ w koñcu j± dosta³am. I wiecie co wam powiem? Darynda Jones mnie nie zawiod³a, bowiem trzeci tom jest znakomity! Charley jako prywatna detektyw dostaje nowe zlecenie, ma odnale¼æ zaginion± ¿onê zrozpaczonego mê¿a, ale intuicja podpowiada jej, ¿e to w³a¶nie on stoi za tajemniczym znikniêciem swojej ¿ony. Kostucha obiecuje sobie, ¿e udowodni w³adzom FBI, ¿e to on jest morderc±. Jednak najpierw trzeba znale¼æ dowody. No i zw³oki. Ze ¶wiata duchów Charley dowiaduje siê, ¿e kobieta jeszcze ¿yje, chocia¿ pozosta³o jej niewiele czasu. Z tego powodu Kostucha musi siê sprê¿aæ, ale oczywi¶cie nic nie mo¿e byæ takie proste, jakby siê chcia³o! Ca³± sytuacjê utrudnia Reyes, seksowny syn Szatana, który pragnie tylko jednego - zemsty na cz³owieku, przez którego trafi³ do wiêzienia. No i nie da siê ukryæ, ¿e jest w¶ciek³y na Charley, która spêta³a go na ca³± wieczno¶æ... ,,Przychodzi taka chwila, kiedy ju¿ wiesz, ¿e przez resztê dnia nie zrobisz nic sensownego." Tak sobie my¶lê... który element tej serii lubiê najbardziej? Zdecydowanie nie by³abym w stanie zdecydowaæ siê tylko i wy³±cznie na jeden. Uwielbiam g³ówn± bohaterkê, z któr± potrafiê siê z¿yæ w jednej chwili! Charley jest po prostu doskona³a i nie sposób jej nie lubiæ. Jej sposób bycia, ironiczny humor, spryt i umiejêtno¶æ radzenia sobie w ka¿dej sytuacji sprawiaj±, ¿e staje siê tym typem bohaterki, który ceniê w literaturze najbardziej! Silna, wyró¿niaj±ca siê kobieta, a do tego Kostucha! Mimo ¿e na ka¿dym kroku dostaje porz±dnego kopa od losu, potrafi ¶miaæ siê fortunie w twarz. W koñcu jest sam± ¦mierci±! Darynda Jones doskonale po³±czy³a ze sob± kilka w±tków i stworzy³a p³ynn±, wci±gaj±ca historiê. Z jednej strony mamy prowadzone przez Charley ¶ledztwo, z drugiej gang motocyklistów, a z trzeciej Reyesa, który jest niebezpieczny i w¶ciek³y na ca³y ¶wiat. Mimo ¿e miêdzy nim a detektyw Davidson jest napiêcie, chemia i iskry, to jego zachowanie wzglêdem niej nie raz jest zaskoczeniem dla czytelnika. Chwilami mia³am ochotê skopaæ mu ty³ek, a po chwili ulec jego urokowi... podobnie jak Charley. Ach, pani Davidson... chyba mamy te same s³abo¶ci! Chocia¿by do czekolady i mrocznych, nikczemnych typków. Zw³aszcza je¿eli s± to nieziemskie, seksowne, nikczemne typki. ,,Och, na mi³o¶æ do czekolady. Muszê urozmaiciæ sytuacjê odbezpieczon± bomb±." Powie¶æ ca³y czas trzyma czytelnika w napiêciu i niesamowicie wci±ga! Nie sposób od³o¿yæ tê ksi±¿kê na pó³kê nie tylko ze wzglêdu na znakomit±, urozmaicon± fabu³ê, ale równie¿ przez to, ¿e pojawia siê wiele zaskakuj±cych zwrotów akcji, dynamika podsyca atmosferê, a klimat jest znakomity! Osoby, które uwielbiaj± ironiê i sarkazm bêd± po prostu zachwycone! Ca³kowicie da³am siê porwaæ tej historii, podczas czytania której towarzyszy³o mi mnóstwo emocji. Z jednej strony niedowierzanie i zaskoczenie, z innej smutek i strach, które po chwili potrafi³y przerodziæ siê w ¶miech i sprawia³y, ¿e na mojej twarzy pojawia³ siê ironiczny u¶mieszek. ,,Trzeci grób na wprost" to doskona³a kontynuacja dwóch pierwszych tomów, która nie zawiod³a mnie na ¿adnym polu. Znakomita konstrukcja, ¶wietna fabu³a i dogranie ze sob± ró¿nych elementów, humor, namiêtno¶æ i niebezpieczeñstwo stanowi± idealn±, spójn± ca³o¶æ. Ta ksi±¿ka ca³kowicie pobudza wyobra¼niê i przenosi nas do swojego ¶wiata, z którego a¿ nie chce siê wychodziæ! Trzyma³abym siê go nogami, rêkami i zêbami tak, ¿e ¿adna si³a nie by³aby w stanie mnie z niego wyci±gn±æ! Zdecydowanie polecam ca³± seriê i nie mogê siê doczekaæ kolejnych tomów!
Avatar u¿ytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-10-08, Ocena: 6, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2015, Mam,
Charley Davidson - szalona i absolutnie nieprzewidywalna kostucha powróci³a :D Zapraszam do zapoznania siê z moj± recenzj±: http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=21126
Avatar u¿ytkownika - anita0201
anita0201
Przeczytane:2016-09-14, Przeczyta³am, Mam,
Avatar u¿ytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 4, Przeczyta³am,
Inne ksi±¿ki autora
Fourth grave beneath my feet
Darynda Jones0
Ok³adka ksi±zki - Fourth grave beneath my feet

Welcome to the world of grim reaper extraordinaire, Charley Davidson. Try as she might, there’s no avoiding her destiny. Sometimes being the grim...

Pierwszy grób po prawej
Darynda Jones0
Ok³adka ksi±zki - Pierwszy grób po prawej

Pierwszy grób po prawej to pocz±tek bestsellerowej serii o przygodach Charley Davidson, prywatnej detektyw i... kostuchy. Seria napisana przez debiutuj±c±...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Fa³szywa królowa