Trzy twarze Ewy

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2012-11-14
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7551-290-8
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę: dona

Ocena: 4.57 (7 głosów)

Derek Kane, mąż Brianny, został oskarżony o kradzież trzech bezcennych obrazów i skazany na więzienie. Kiedy kilka tygodni przed wyjściem na wolność zginął w bójce między więźniami, młoda wdowa wróciła z synkiem do miasteczka w Zatoce Aniołów, żeby dowieść niewinności męża i odnaleźć zaginione płótna. Jej wysiłki nie znajdują wsparcia u Jasona Marlowa, dawnego przyjaciela Dereka policjanta, który posłał go za kratki. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy pomiędzy Brianną i Jasonem wybucha niespodziewane uczucie. Kobieta staje wobec wyboru pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, prawdą i kłamstwem, winą i niewinnością. Bo nic nie jest takie, jakie się wydawało...

Kup książkę Trzy twarze Ewy

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Tajemnica lustra Przysięga małżeńska oznacza ślubowanie „miłości i wierności”, oznacza trwanie przy drugiej osobie „aż do śmierci”. Choć niekiedy trudno jest przetrwać wszystkie burze, jakie funduje nam życie, to jednak wspólne pokonywanie trudności niesie z sobą magnetyczną siłę i piękno, zaś świadomość, iż w każdej chwili możemy liczyć na współmałżonka, dodaje nam odwagi i motywacji do dalszej walki z przeciwnościami losu. Brianna Kane doskonale rozumiała powagę składanej przed ołtarzem obietnicy i nie opuściła Dereka nawet wówczas, kiedy całe miasto obróciło się przeciwko niemu. Cudowna znajomość, trwająca zaledwie pół roku, nie zdążyła właściwie przerodzić się w miłość, kiedy para stanęła przed sprawdzianem. On został aresztowany i – mimo zapewnień o niewinności – skazany na pięć lat wiezienia. Ona mogła wykorzystać okazję i odejść, a jednak podjęła decyzję o ślubie  - tym pilniejszym, że nosiła w sobie małą istotę – cząstkę mężczyzny. Jednak okrutny los lubi kpić sobie z ludzi mających nadzieję, zaś Briannę wyjątkowo sobie upodobał. Kilka tygodni przed wyjściem na wolność Derek pada ofiarą bójki, zaś wdowa wraz z synkiem wracają do miejsca w którym wszystko się zaczęło – do Zatoki Aniołów. Tragedia ta została opisana przez Barbarę Freethy, znaną już doskonale wiernym czytelniczkom z cyklu o Zatoce Aniołów ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Trzy twarze Ewy

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Zatoka Aniołów nr 3 przybliża nam postać Brianny Kane, która przez pięć lat była żoną człowieka, który został skazany i osadzony w więzieniu. Po jego śmierci przybywa do miasteczka wraz z synem i próbuje za wszelką cenę oczyścić imię męża. Paradoksalnie zbliża się do Jasona Marlowa, dawnego przyjaciela męża, a jednocześnie policjanta, który go skazał. Ponownie więc romans i kryminał w jednym, a czuwające nad miastem anioły nie pozwolą, aby coś tym razem zakłóciło szczęściem pary.
Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2016-11-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2016),
Nieco więcej spodziewałam się po tej książce. Czytało się lekko i przyjemnie,ale fabuła wydaje mi się zbyt płytka i przewidywalna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
"I jak możemy uwolnić się od przeszłości, jeśli nie znamy prawdy?... Czy nie wystarczy świadomość, że próbowaliśmy?" Barbara Freethy lekko, przyjemnie, z dużą znajomością ludzkiej natury, wciąga nas w intrygujący powieściowy świat. Sympatycznie było ponownie spotkać się z mieszkańcami Zatoki Aniołów, zobaczyć co nowego działo się u przyjaciół, jak potoczyły się ich dalsze losy, czy poradzili sobie z wyzwaniami, odnaleźli spokój, radość i szczęście. Autorka bardzo sprawnie przeprowadza nas przez meandry ludzkich scenariuszy życia, wyzwala w nas wiele ciepła i wzruszenia, czujemy bliskość książkowych postaci. Bohaterowie tworzą mieszankę różnorodnych typów osobowości, z dobrymi i złymi cechami, bardziej lub mniej zrozumiałymi postępowaniami, dającymi się lubić lub nie dzięki wyrazistości i podobieństwu do nas samych. Każdy tom cyklu można czytać niezależnie od siebie, mamy bardzo sprawne odwołania do wcześniejszych wątków i postaci, również ujmujący klimat książki pozostaje zachowany. Powieść charakteryzuje się spokojną akcją, nasyconą uczuciami aurą, świetnie przykuwającą uwagę zagadkową fabułą, umiejętnie skonstruowanym napięciem, co powoduje, że mocno angażujemy się w opowiadane historie. Główna bohaterka, Brianna Kane, nie może pogodzić się ze skazaniem męża na więzienie, rozpacza po jego nagłej śmierci, za wszelką cenę stara się dotrzeć do prawdy oraz oczyścić jego dobre imię. Jest głęboko przekonana, że Derek nie mógł popełnić zarzucanych mu czynów, uczestniczyć w kradzieży bezcennych przedmiotów. Stopniowo zaczyna odkrywać coraz więcej niepokojących faktów, ból rozczarowania i stracone złudzenia mieszają się z nadzieją, ufnością i wiarą. Jednocześnie nabiera przekonania, że tak naprawdę sama nie wie kim jest, stała się odrętwiała, schowała za maską obojętności, doskonale opanowała sztukę udawania, straciła kontakt ze swoimi zmysłami, emocjami i sercem. Wreszcie, nie godząc się na życie bez radości, decyduje się wykorzystać pozornie drobny uśmiech losu i na poważnie zawalczyć o swoje marzenia i pragnienia. Podobnie jak w poprzednich tomach, napotykamy wiele sekretów, tajemnic, niewyjaśnionych spraw, podejrzanych zbiegów okoliczności, dramatycznych wydarzeń. Sensacyjne, kryminalne i romantyczne wątki świetnie zazębiają się, tworząc fascynujący kolaż, wypełniony pełną paletą ludzkich emocji, miłości i nienawiści, przyjaźni i wrogości, prawdy i kłamstwa, zaufania i zdrady. A gdzieś tam w tle, wciąż pojawiają się elementy legendy o zatopionym u wybrzeży półtora wieku temu statku, katastrofie, którą tylko nielicznym udało się przeżyć. Jak bardzo cień "Gabrielli" rzutuje na losach mieszkańców zatoki? Co skrywają w sobie historie związane z tą tragedią? Dlaczego trzy obrazy namalowane przez rozbitka wpływają na losy kilku pokoleń? W jaki sposób największy wróg może stać się prawdziwym przyjacielem? Czy Briannie uda się pokonać demony przeszłości, zapanować nad swoim aktualnym życiem i powalczyć o swoją przyszłość? bookendorfina.blogspot.com
Link do opinii
Avatar użytkownika - kansia4
kansia4
Przeczytane:2015-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Prosta historia, zakończenie przewidywalne. Mnie najbardziej spodobał się wątek pani dr i szefa policji - uczucie, które zaczęło się między nimi rodzić nie przysłania ich obecnej sytuacji, ale uważam, że poprzez szacunek dla siebie nawzajem zasługują na nie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-05-01, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Historia Brianny, która lojalnie stoi po stronie męża. W poszukiwaniu sprawiedliwości musi zmierzyć się z największym wrogiem i dzięki temu odnajduje miłość. Pozytywnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Alex9
Alex9
Przeczytane:,

Niewinność ma kolor biały, wina jest czarna, a jaką barwę ma zdrada? Może taką jak ból rozczarowania, straconych złudzeń i zerwanych więzów? Świat czarno-biały, namalowany wyraźną kreską pozwala łatwo podzielić ludzi na tych dobrych i na tych złych, nie ma miejsca na nic pośredniego. Wiara pozwala wiele znieść i dawać nadzieję na lepszy czas, taki w jakim zatriumfuje prawda, a kłamstwa zostaną napiętnowane. W coś trzeba wierzyć, szczególnie kiedy wszyscy wkoło wskazują na niezbite dowody i fakty, chociaż czy na prawdę są takimi? Przecież mogło dojść do pomyłki, błędnej oceny wydarzeń albo nie wszystko jeszcze zostało ujawnione. Nie można stracić zaufania, bo co pozostanie ludziom, którzy nie mają już niczego innego po za tym?

Zatoka Aniołów zawsze dawała schronienie tym, którzy go potrzebowali, nawet gdy jeszcze tak się nazywała. Kiedyś rozbitkowie z "Gabrielli" znaleźli w niej swoją życiową przystań, teraz rodziny ich potomków chronią się w tym miejscu kiedy życie pokazuje im swoją gorszą stronę. Briannę do tej pory z anielskim miasteczkiem wiązał jedynie mąż, a raczej wspomnienia krótkiego uczucia jakie dał im zaznać los. Teraz stoi nad grobem człowieka, który ostatnie kilka lat życia spędził za więziennymi kratami. Jego niewinność jest bezsprzeczna, ale wyrok sądu mówił coś odwrotnego, gdy wreszcie miał rozpocząć się nowy etap życia, wszystko skończyło się. Śmierć, jej nie było w scenariuszu wspólnego życia Brianny i Dereka, tak samo jak oskarżenia, procesu, więzienia i zostania wdową. Jednak to wszystko było udziałem tej dwójki, a teraz pozostała jedynie dalsza walka o oczyszczenia imienia człowieka, który już sam się nie upomni o swój honor. Pięć lat temu nawet najbliższy przyjaciel zdradził, oskarżał, zamiast bronić! Ale może to tylko jedna strona medalu? Kiedy się kocha nie dostrzega się wad, lecz czy tak było w przypadku Dereka? Jason znał go od dziecka, był jego przyjacielem, ale miał i ma całkiem odmienne zdanie w tym temacie. Mylił się kiedyś i teraz również, czy może to on ma rację? Co faktycznie wydarzyło się pięć lat temu i jak to wpłynie na relacje dwojga ludzi stojących po przeciwnych stronach barykady? Jedno spotkanie sprzed lat może być początkiem czegoś nowego w życiu tej dwójki? Podstawą byłyby ruiny z czyiś marzeń i Z pokładanego zaufania w drugim człowieku, a to niełatwa podstawa wzajemnych stosunków. Kiedy serce podpowiada jedno, rozum drugie, a intuicja milczy, co wybrać - przeszłość, przyszłość czy wyjaśnienie tajemnicy sprzed lat, która jak nigdy dotąd wydaje się na wyciągnięcie ręki? Czasem faktycznie lustro może powiedzieć prawdę, lecz również pokazać to czego nie chciałoby się widzieć ... Prawda nie zawsze jest prosta i jednoznaczna, ale czasem pozwala odciąć się od iluzji, chociaż ceną jest ból ... Gdy przychodzi do ostatecznego odkrycia sekretu Anioły zawsze służą pomocą, w końcu kiedyś uratowały ofiary morskiego dramatu, a teraz ich rolą jest pomoc ich potomkom - rozbitkom z życiowego żywiołu.

"Trzy twarze Ewy" to historia kilku mieszkańców Zatoki Aniołów, których życiowe drogi skrzyżowały się w małym i sielskim miasteczku, w momencie kiedy ich życie nie było ani spokojne, ani tym bardziej idylliczne. Trzecia wizyta w tym miejscu nie jest przewidywalna i nudna. Autorka splotła losy już poznanych postaci z całkowicie nowymi oraz historią "Gabrielli". Tym razem czytelnik wraz z bohaterami ma do rozwiązania zagadkę związaną z ofiarami dramatu sprzed ponad stu lat oraz tych jak najbardziej teraźniejszych. Anielska pomoc, jak zawsze w tym miejscu, jest na porządku dziennym, lecz nie wysuwa się na plan pierwszy, jest tylko uzupełnieniem opowieści w jakie głównym motywem jest prawdziwe oblicze bliskiego człowieka. Pomiędzy faktem rzeczywistym i tym w jakie się wierzy istnieje obszar kłamstw, niedomówień i ukrywania tego co najważniejsze dla dobra innych.


http://frenzybook.blogspot.com/
Link do opinii
Avatar użytkownika - kropelka551
kropelka551
Przeczytane:2013-08-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Lato w Zatoce Aniołów
Barbara Freethy 0
Okładka ksiązki - Lato w Zatoce Aniołów

Nadmorskie miasteczko nad Zatoką Aniołów staje się powszechnie znane, gdy w Internecie pojawia się film o aniołach ukazujących się na skałach. Ma to związek...

Ogród tajemnic. Zatoka Aniołów 5
Barbara Freethy0
Okładka ksiązki - Ogród tajemnic. Zatoka Aniołów 5

Joe Silveira, seksowny komendant policji, czy Andrew Schilling, przystojny pastor i jej pierwsza miłość? Znaleźć własny dom, czy wyjechać z Zatoki Aniołów...

Reklamy