Trzy tygodnie z moim bratem

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2005-03-01
ISBN: 83-7359-197-4
Tytuł oryginału: Three Weeks with My Brother
Tłumaczenie: Nicholas Sparks, Micah Sparks
Ilustracje: -
Dodał/a książkę: Autor X

Pewnego dnia popularny autor romantycznych bestsellerów, Nicholas Sparks, otrzymuje pocztą prospekt wycieczki dookoła świata. Wraz ze swoim bratem Micahem wyrusza w podróż, która zawsze była jego marzeniem. Wspólnie zwiedzają ruiny Majów w Gwatemali, Inków w Peru, kamienne giganty na Wyspie Wielkanocnej, wyspy Cooka w Polinezji, świątynię Angkor Wat w Kambodży, Tadż Mahal w Indiach i wiele innych miejsc. Jednocześnie odbywają sentymentalną podróż w przeszłość. Z łezką i humorem wspominają dzieciństwo i młodość, sukcesy i niepowodzenia, rodziców i własne rodziny. Zacieśniają więzy braterskie. Wspólna podróż staje się dla nich wielką afirmacją życia.

Kup książkę Trzy tygodnie z moim bratem

Opinie o książce - Trzy tygodnie z moim bratem

Avatar użytkownika - kasia986753421
kasia986753421
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ciekawa "biografia" autora
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Sparks od całkiem innej strony. Świetne połączenie opisów autobiograficznych z całości życia i owej trzytygodniowej podróży. Przez pierwszą połowę chętniej czytałam ciekawostki z podróży, później - wkręciłam się we wspominki życia. Nigdy nie miałam styczności z biografią Nicholasa, tym bardziej poruszająca była dla mnie akurat ta powieść. Pisana językiem lekkim, została przeze mnie przeczytana w 3 dni. Myślę, że do polecenia raczej dla fanów autora, którzy chętnie dowiedzą się jakie motywy skłoniły go do napisania pierwszych książek, dlaczego czytuje on S. Kinga, jak wspomina dzieciństwo i co dało mu tyle sił psychicznych w życiu, że osiągnął tak wiele.
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-09-08, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Uwielbiam książki Nicholasa Sparksa i nie będę się z tym ukrywać :). Do tej książki jednak podeszłam odrobinę sceptycznie. Myślałam, że opis przygód autora i jego brata podczas podróży dookoła świata będzie nużący i niespecjalnie intrygujący. A jednak książka ta niezwykle mi się spodobała. Zasługa w tym jednak fragmentów opisujących życie rodziny Sparksów przed wyjazdem w tytułową trzytygodniową podróż braci Nicholasa i Micaha. Opisy zdarzeń z dzieciństwa i dorastania braci to wzruszające i emocjonujące słowa. Dzięki tej książce można zrozumieć inspiracje Nicholasa, które natchnęły go do napisania powieści które stały się światowymi bestsellerami. "Trzy tygodnie z moim bratem" to utwór który warto przeczytać - by uwierzyć, by mieć nadzieję i by czytać coraz więcej.
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książka o miłości braterskiej. Przeplatany wątek z terażniejszej podróży dookoła świata z wspomnieniami z dzieciństwa i wczesnej młodości.Mimo różnych kłótni w okresie dzieciństwa obaj bracia są dla siebie wsparciem w dorosłym zyciu.Obaj jednakowo przeżyli śmierć swoich najbliższych co jeszcze bardziej zbliżyło ich do siebie.Naprawdę książka warta przeczytania.Polecam :)
Tym razem Nicholas Sparks zabiera nas w niezwykłą podróż, która ma dwie trasy: I - podróż marzeń, w którą wybiera się z bratem Micahem, II - podróż sentymentalna (nie naiwna, nie "podkoloryzowana" czy "wybielona"). Czytelnik podążając nimi z Autorem nie ma poczucia zagubienia czy chaosu. Obie łączy jedno - umiłowanie drugiego człowieka i szacunek dla życia. Nicholas Sparks odsłania przed nami różne obrazy ze swojego życia, pozwalając nam lepiej zrozumieć jego samego, pochylić się nad własnym życiem i pdjąć próbę wyciągnięcia nauki z tych doświadczeń.
Avatar użytkownika - Renata123mala
Renata123mala
Przeczytane:2014-02-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wpisz nazwę półki,
Czym jest rodzina, wychowanie dzieci by potem na przyszłość mieli ze sobą więź? tego można dowiedzieć sie z tej właśnie książki, powieść napisana bardzo ciepło, podróże które są odkrywcze a pozwalają na zbliżenie sie do przeszłości, wgłębienia sie w tajniki posiadania rodzeństwa na wesoło :) polecam
Avatar użytkownika - blebelebe
blebelebe
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Przeczytane:2010-04-29, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Ksiązka totalnie inna od pozostałych książek tego autora.. Jednak równie godna uwagi...
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16