Twierdza Boga

"Twierdza Boga" to historia duchowego dojrzewania. Luis de Wohl ukazuje drogę życia świętego mnicha Benedykta z Nursji na ciemnym tle jego epoki.

Jak toczy się koło historii? Czy zawsze te same mechanizmy decydują o świetności bądź upadku państw, a nawet całych imperiów? Znalezienie odpowiedzi na te pytania, lub choćby przybliżenie do niej, to propozycja "Twierdzy Boga". Nie wyczerpuje to oczywiście całego bogactwa książki. Każdy znajdzie w niej coś ciekawego.

Kończy się era świetności starożytnego Rzymu. Zbliża się koniec cesarstwa. Zaczyna się powolny rozkład tego, co zostało osiągnięte w ciągu minionych stuleci. Powszechna niemoc i nieumiejętność przeciwstawienia się tym procesom wydają się panować niepodzielnie. Nie jest to jednak całkowity obraz tej epoki. Musimy pamiętać, że to właśnie wtedy powstały fundamenty tego, co nazywamy kulturą chrześcijańskiej Europy, która powstała na gruzach imperium rzymskiego. To właśnie wtedy chrześcijaństwo zaczęło krzepnąć, a działo się to dzięki takim ludziom, jak Benedykt z Nursji. Ale to już inna historia, historia duchowego dojrzewania opowiedziana w Twierdzy Boga.

Informacje dodatkowe o Twierdza Boga:

Wydawnictwo: Pallottinum
Data wydania: 1992 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-7014-187-0

Kup książkę Twierdza Boga

Twierdza Boga - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_owca
zaczytana_owca
Przeczytane:2016-06-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, domowe zapasy,
Książka opisuje, do jakich tragedii może dojść,gdy pragnienie zemsty przysłoni wszystko inne. Z drugiej strony pokazuje siłę prawdziwej, czystej miłości, zdolnej ndo największych ofiar. Poza tym w bardzo plastyczny sposób jst tu przedstawiony schyłek dawnego Imperium Rzymskiego oraz jak na tle tego wszystkiegoo rodzi się powołanie św. Benedytka. Książka wymyka się stereotypom, ciężko ją opisać od razu po zakończonej lekturze. Niezależnie jednak od tego, że momentami przynudzała, jest warta przeczytania, nie tylko przez osoby wierzące.