Tworzenie makr w VBA dla Excela 2003/2007. Ćwiczenia

Gotowe makra w Excelu!
Programy, które ułatwią Ci życie!

Poznaj niezwykłe możliwości języka Visual Basic for Applications Naucz się korzystać z makr poszerzających funkcje Excela Zaimportuj gotowe programy automatyzujące uciążliwe zadania

Visual Basic for Applications, dostępny w programie Excel język programowania, jest narzędziem bardzo przydatnym w codziennej pracy z arkuszami kalkulacyjnymi. Jego możliwości są naprawdę ogromne, a umiejętne posługiwanie się nim pozwala na znaczne skrócenie czasu wykonywania uciążliwych, codziennych czynności. Automatyzacja zadań, szczególnie ważna w przypadku pracy z rozbudowanymi arkuszami, znacznie ułatwia nam życie i pracę oraz sprawia, że unikamy wielu pomyłek. Jednak nie każdy z nas ma czas i ochotę uczyć się programowania, by tworzyć własne makra i w ten sposób dostosowywać aplikację do własnych potrzeb. Bardzo pomocna staje się więc "ściąga", w której można znaleźć gotowe programy z objaśnieniami konkretnych zastosowań.

"Tworzenie makr w VBA dla Excela 2003/2007. Ćwiczenia" to właśnie książka, której Ci potrzeba! Znajdziesz w niej wiele programów upraszczających pracę w Excelu i wskazówki związane z ich wykorzystaniem. Dowiesz się, jak używać rejestratora makr, jak konstruować gotowy program ze stałych elementów i jak sprawić, by jego działanie odpowiadało temu, co chcesz osiągnąć. Nauczysz się deklarować zmienne, wykorzystywać pętle i wyszukiwać potrzebne Ci dane. Wszystkie te zadania zostały podane w formie praktycznych ćwiczeń, dzięki czemu bez zbędnych teoretycznych wywodów zapoznasz się z ich działaniem. Ponadto w książce tej uwzględniono sugestie i pytania czytelników jej poprzedniego wydania, co pozwoliło na jeszcze lepsze dostosowanie jej treści do potrzeb użytkowników Excela.

Rejestrowanie makr Uruchamianie zapisanych projektów Zmienne i stałe Zmienne tablicowe Deklarowanie zmiennych Pętle Komunikaty Obsługa błędów Funkcje użytkownika Zmiana danych w komórkach Warunkowa zmiana wyglądu arkusza Okno edytora VBA

Niech Twój Excel pracuje dla Ciebie!

Informacje dodatkowe o Tworzenie makr w VBA dla Excela 2003/2007. Ćwiczenia:

Tworzenie makr w VBA dla Excela 2003/2007. Ćwiczenia - opinie o książce

VBA dla Excela 2003/2007. Leksykon kieszonkowy
Mirosław Lewandowski0
Okładka ksiązki - VBA dla Excela 2003/2007. Leksykon kieszonkowy

Podręczna ściąga dla tych, którzy chcą usprawnić działanie Excela Opisy elementów VBA Zasady tworzenia makr Projektowanie formularzy Możliwości...

Tworzenie makr w VBA dla Excela 2002/XP PL. Ćwiczenia zaawansowane
Mirosław Lewandowski0
Okładka ksiązki - Tworzenie makr w VBA dla Excela 2002/XP PL. Ćwiczenia zaawansowane

Najpopularniejszy arkusz kalkulacyjny - Microsoft Excel - posiada ok. 300 funkcji gotowych do wykorzystania w sytuacjach, w których mogą przydać się...