Tworzenie szkolnych stron WWW

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2006-01-02
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8324601228
Liczba stron: 116
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

Strony i serwisy WWW to dziś jedno z podstawowych źródeł informacji. W Internecie możemy znaleźć najnowsze wiadomości, przewodniki po krajach i miastach, materiały do nauki i wiele innych ciekawych rzeczy. Szkolny serwis WWW to doskonała wizytówka nowoczesnej placówki oświatowej. Na jego łamach można przedstawić wychowanków szkoły, sukcesy i osiągnięcia, informacje o rekrutacji i gronie pedagogicznym.

Tworzenie stron WWW odbywa się z wykorzystaniem języka HTML. Jest to zestaw znaczników służących do formatowania tekstu, umieszczania na stronie elementów graficznych i tworzenia łączy do innych stron. Znajomość języka HTML jest niezbędna do samodzielnego stworzenia strony WWW. Na szczęście jednak HTML nie jest tak straszny, jak może to wyglądać przy pierwszym kontakcie.

"Tworzenie szkolnych stron WWW" to przystępny i prosty kurs języka HTML przeznaczony dla tych, którzy chcą wykonać pierwsze kroki w projektowaniu witryn internetowych. Zawiera podstawowe informacje dotyczące języka HTML, omówienie jego znaczników i sposobów korzystania z nich. Przedstawia metody tworzenia szablonów stron, formatowania i rozmieszczania tekstu na stronach WWW, wstawiania obrazów i elementów nawigacyjnych. Opisuje też jeden z najistotniejszych elementów języka HTML -- kaskadowe arkusze stylów. Jest to nowoczesne i niezwykle przydatne narzędzie, bez którego tworzenie wydajnych i uniwersalnych stron WWW jest dziś praktycznie niemożliwe.

  • Podstawowe informacje o języku HTML i sieci WWW
  • Projektowanie struktury serwisu
  • Tworzenie szablonu strony
  • Wstawianie tekstu i grafiki
  • Elementy nawigacyjne
  • Stosowanie tabel
  • Technologia CSS -- kaskadowe arkusze stylów

Rozpocznij przygodę z projektowaniem witryn WWW.

Kup książkę Tworzenie szkolnych stron WWW

Opinie o książce - Tworzenie szkolnych stron WWW

Inne książki autora
Windows XP PL. Kurs
Maria Sokół0
Okładka ksiązki - Windows XP PL. Kurs

Zamiast długich tekstów - rysunki z dokładnymi objaśnieniami. Samodzielna nauka nigdy nie była tak prosta System operacyjny to najważniejszy program...

E-mail. Poczta elektroniczna dla każdego
Maria Sokół0
Okładka ksiązki - E-mail. Poczta elektroniczna dla każdego

Książka omawia najpopularniejsze programy pocztowe, takie jak Outlook Express, Netscape Messenger, Pegasus Mail i Eudora. Autorka nie zamierza porównywać...

Reklamy