Tylko ciebie chcę

- kontynuacja przeboju wydawniczego Trzy metry nad niebem - pełna realizmu, śmiała powieść o miłości, seksie, dojrzewaniu, przyjaźni, namiętności i marzeniach- do grona znajomych postaci - Stepa, Babi, Palliny - dołączają nowi, równie barwni, zakręceni i nieprzewidywalni bohaterowiePo dwóch latach spędzonych w Nowym Jorku Step wraca do Rzymu. Wiele się tu zmieniło. Chłopak zaczyna pracę w telewizji, poznaje nowych ludzi, wśród nich żywiołową Gin. Przeszłość nie daje mu spokoju, ale teraźniejszość nie zostawia zbyt wiele czasu na jej rozpamiętywanie. Czy warto dążyć do wskrzeszenia dawnej miłości?

Informacje dodatkowe o Tylko ciebie chcę:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2008-01-16
Tytuł oryginału: Ho voglia di te
Tłumaczenie: Anna Niewęgłowska
Ilustracje:-

Kup książkę Tylko ciebie chcę

Tylko ciebie chcę - opinie o książce

Avatar użytkownika - mymoonlight
mymoonlight
Przeczytane:2017-03-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2017,
Wciągająca dalsza część historii Stepa i Babi, chociaż już właściwie tylko Stepa i jego nowego etapu w życiu. Świetnie, lekko napisana, wciągająca opowieść o dążeniu do spełnienia marzeń oraz miłości. Mimo, że film widziałam, książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Tyle przeróżnych życiowych dramatów, szarpiących uczuć, emocji, prób radzenia sobie z przeszłością, ktora wcale nie była kolorowa i pragnienie ruszenia do przodu, z miejsca, pozbycia sie bólu niespełnionej miłości oraz rozczarowań i cierpień rodzinnych. Urzekły mnie obie części- polecam serdecznie!
Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2016-12-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Step po rozstaniu Babi wyjechał na dwa lata do USA. Tam miał zamiar posklejać złamane serce, a przy okazji ukończyć kurs grafiki komputerowej. Po dwóch latach wraca do Rzymu. Nie potrafi się do końca w nim odnaleźć, a myśli i wspomnienia związane z byłą dziewczyną wracają czasami z podwójną siłą. Step jednak próbuje ułożyć sobie życie. Dostaje prace przy realizacji programu w telewizji, poznaje zwariowaną dziewczynę - Ginevrę, odnawia stare znajomości... Wspomnienia o Babi i zmarłym przyjacielu nękają go jednak bardzo. .. Z czasem Babi i Step spotykają się, dochodzi nawet do zbliżenia.... Po tym wszystkim jednak, Step uzmysławia sobie, jak bardzo wyrachowaną egoistką jest Babi. Ich spotkanie nie uniosło go trzy metry ponad niebo, ale poprowadziło trzy metry pod ziemię.... Chłopak postanawia przyznać się swojej obecnej dziewczynie do zdrady i walczyć o miłość. Druga część przygód Stepa i Babi bardzo mnie zaskoczyła. Myślałam, że Babi i Step pogodzą się, opowieść zakończy się tym, że staną razem na ślubnym kobiercu. Tymczasem opis perypetii Babi i jej rodziny jest w książce bardzo okrojony, a główne miejsce zajmuje opis nowego uczucia Stepa. Książkę przyjemnie się czytało. Denerwowały mnie jednak opisy tras, ulica po ulicy, jakie pokonywali bohaterowie, szczegółowy opis miasta, czy naszpikowanie książki markami różnych produktów. Być może taki był jednak zamysł autora. Pewnie chciał on nadać więcej realności dla swojej historii.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
To kontynuacja "Trzy metry nad niebem". Zaczęłam trochę nietypowo, ale w bibliotece akurat była ta książka, więc tak zaczęłam. Teraz muszę nadrobić i przeczytać pierwszą część. Język jakim operuje autor jest bardzo lekki i niejednokrotnie dosadny. Moccia nie boi poruszać takich tematów jak zdrada, tabletki gwałtu czy ciąży. I jak to bywa u Mocci świetnie potrafi oddać niepowtarzalny klimat Rzymu. Możemy poczuć zapach włoskiej pizzy, smak piwa... Często czytając książkę miałam wrażenie, że autor jakoś specjalnie upodobał sobie słowo "w okamgnieniu", które pojawia się wielokrotnie. Jest to książka dla miłośników pięknych historii o uczuciach.
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2012-03-25, Przeczytałam, 2012,
Również film wydaje mi się lepszy. Nie spodziewałam się takiego zakończenia i z niecierpliwością czekam na kolejną część, by "sprostować" tą całą sytuację :) Jak wielu innych czytelników i widzów czekamy na happy end i powrót głównych autorów do siebie
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-01-23,

Znów wracamy do historii miłosnej Babi oraz Stepa. Ale czy to nadal ich historia? Niestety nie. Gdy Step wyjeżdża do Nowego Jorku, Babi zdobywa narzeczonego i kończy dawne życie, w które wprowadził ją ten buntowniczy chłopak. Step po powrocie do Rzymu jest innym człowiekiem. Zniknął buntownik, a pojawił się ułożony, spokojny mężczyzna. Zaczyna pracować i w tym samym czasie poznaje Gin. Dziewczynę żywiołową i intensywną, jak alkohol o tej samej nazwie. Zaczyna coś iskrzyć między tym dwojgiem, ale niestety Step nadal myśli o dawnej, niewinnej Babi. Musi zdecydować czy nadal chce żyć przeszłością, czy skupić się na tym co jest tu i teraz.
   Polecam książkę wszystkim. Naprawdę. Ta książka jest dla każdego. Opowiada o miłości, seksie, przyjaźni, komplikacjach. Cudowna tak samo jak pierwsza część tej duologii. ;)

Avatar użytkownika - Leoska
Leoska
Przeczytane:2015-10-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Step wraca, po rocznym odpoczynku, widzi ją- Babi. Ale wszystko się zmieniło, a ona ma narzeczonego. Tymczasem Step poznaje Gin. Żywiołową, pozytywnie nastawioną do życia, dziewczynę, która ma swój własny sposób na przeżycie w tym świecie. Jednak wszystko się psuje, gdy Babi postanawia sprawdzić czy nadal coś czuje do Stepa, a jej siostra jest w ciąży. Step próbując wyjaśnić, że kocha tylko Gin, czyta jej pamiętnik, z którego dowiaduje się, że ona zaplanowała ich związek dużo wcześniej.
,,Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa...I którego nic nie spotyka.'' Kontynuacja " Trzech metrów nad niebem" ukazuje nam bolesną prawdę.. każdą miłość kiedyś trzeba pogrzebać. Ciężko mi opisać tę książkę, bo wywołuje u mnie silne uczucia. Tak wiele łez, smutku, rozczarowań kryje się na tych stronicach. Książka, moim zadaniem, dużo lepsza od ,,Trzy metry nad niebem". Step wraca z Nowego Jorku zmieniony, przeszedł ogromną przemianę, z zbuntowanego chłopaka, do odpowiedzialnego za swoje czyny mężczyzny. Poznaje uroczą Gin, ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, co będzie jak spotka Babi, czy jego miłość do Babi odżyje, czy zastanie z Gin? Tego musicie się dowiedzieć z książki. Polecam!
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2014-11-14, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2014,
Książkę warto przeczytać, bo jest ona stylem bardzo podobna do tamtej. Również jest żywiołowa i ma w sobie to coś. Jednak ja w moim mniemaniu trochę staram się odgrodzić tą książkę od poprzedniej i traktować je tak jako dwie różne powieści, żeby nie zacierać wrażeń po tej pierwszej, która była i jest dla mnie cudowna. Przeczytanie książki "Tylko ciebie chcę" można uznać jako doskonały dowód na to jak podejście do książki może zmienić odczucia podczas czytania. "Tylko ciebie chcę" pozostaną dla mnie jedną z tych książek, do których mam największy sentyment. Z chęcią także sięgnę po resztę jego książek.
Avatar użytkownika - samantajurczak
samantajurczak
Przeczytane:2014-03-10, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
W tej części czytelnik czeka na moment aż Babi i Ache się spotkają. Wciąż wszyscy mają nadzieję że wszystko się ułoży. Ale czy tak będzie? Najlepiej to samemu się przekonać :)
Avatar użytkownika - Maalinaa
Maalinaa
Przeczytane:2012-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Fajnie się czyta, aczkolwiek niekiedy za dużo opisów. Podoba mi się język. No i znów ekranizacja lepsza od książki.
Avatar użytkownika - mesenger
mesenger
Przeczytane:2013-08-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2013 roku,
Początkowo czekałam na kontynuację wydarzeń z poprzedniej części - chciałam, by główny bohater pogodził się z byłą miłością. Z każdą kolejną stroną zapominałam o tym życzeniu, bowiem akcja całkiem ciekawie się rozwijała. Wiele zaskoczeń, wiele uśmiechu. Zabawne zwroty akcji, niekiedy mrożące krew w żyłach wydarzenia (szczególnie pod koniec książki, kiedy jedna z głównych postaci pada ofiarą idiotycznych współpracowników).
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-06, 26 książek-2013, Mam,
Ta część zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż "Trzy metry nad niebem" z tego względu, że historia została ujęta w ciekawszy sposób i mniej było niedociągnięć. Minusem jest na pewno to, że zbyt wiele razy autor użył wulgaryzmów na ku..., co osobiście bardzo mi przeszkadzało. A po drugie nie podobało mi się to, że praktycznie przez całą książkę ciągnie się scena witania Stepa, który wrócił po 2 latach z Nowego Yorku do Rzymu. Na każdym kroku i w każdym miejscu przewija się ten wątek, że Step jest rozpoznawany jakby był "gwiazdorem" - a nim nie był. To samo można się przyczepić kwestii Babi, w której Step był tak mocno zakochany i odgrywała kluczową rolę w jego myślach, a tylko raz się z nią spotkał i na tym koniec historii o ich uczuciu. A Babi wystąpiła w roli tej złej, która chciała "zabawić" się z nim, wykorzystać jego słabość, a na koniec powiedzieć, że wychodzi za mąż... Autor powinien szerzej opisać ich rozterki, żeby pokazać jak ta miłość ich zmieniła.
Avatar użytkownika - Irmina66
Przeczytane:2015-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam, dawnoprzeczytane,
Trzy razy ty
Federico Moccia0
Okładka ksiązki - Trzy razy ty

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Trzy metry nad niebem". W "Trzech metrach nad niebem" Babi złamała mu serce. W "Tylko ciebie chcę" Gin nauczyła go...

Amore 14
Federico Moccia0
Okładka ksiązki - Amore 14

Carolina ma prawie czternaście lat. Jest wyjątkowa, jak wiele dziewczyn w jej wieku. To magiczny okres. Są przyjaciółki, z którymi dzieli...