Urodzeni blokersi

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2014-01-31
ISBN: 9788379420353
Dodał/a książkę: ksiazkowa-fantaz

Przyjaciele z małego miasteczka pod Warszawą zdali maturę, ale nie mają ochoty na dojrzałość, jakiej się od nich wymaga. Zamiast „układać sobie życie”, chaotycznie poszukują pomysłu na siebie pośród barwnej ferajny osiedlowych kumpli. Książki, filmy, muzyka czy piłka nożna wzbudziły w nich odruchowe pragnienia przeżycia czegoś równie wyjątkowego i intensywnego jak literacka przygoda albo wielki mecz. Tymczasem rzeczywistość nie spełnia oczekiwań. Wyjątkowa jest przyjaźń z „kumplami z piaskownicy”, miłość, napędzane używkami jajcarsko-radosne imprezy i wypady. Byle się działo, a przynajmniej na chwilę oszuka się los – to ich recepta na wewnętrzny, braterski świat. Bunt nie wynika tu jednak z żadnych wielkich idei. Jest jak narkotyk; mimo ceny bardziej kuszący od tandetnych, pospolitych przepisów na „szczęśliwego człowieka”. „Urodzeni blokersi” to opowieść o ludziach, którzy gorączkowo poszukiwali odpowiedzi.

Kup książkę Urodzeni blokersi

Opinie o książce - Urodzeni blokersi

Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2014-03-23, Przeczytałam, 52 książki 2014,
,,Urodzeni Blokersi" to powieść do refleksji i przemyśleń, nie dla każdego, gdyż daleko jej do lekkiej czy banalnej. Nie da się jej czytać jednym tchem, ponieważ nad niektórymi elementami nie da się ,,przejść" obojętnie, trzeba je w sobie ,,przetrawić", żeby móc iść dalej. Dla mnie spotkanie z tą publikacją, było ciekawym i przytłaczającym doświadczeniem. To jedna z tych historii, które pozostawiają po sobie ślad.
Avatar użytkownika - semiramis81
semiramis81
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Przeczytałam jakiś czas temu, świetna, nie spotkałam jeszcze takiej książki o latach 80 i 90, no i o blokersach. Niby niektórzy z nich wcale nie wydają sie blokersami, ale to już inna sprawa. Polecam!!! Książka warta swej ceny, 456 stron, które lekko sie czyta, a nawet dosłownie się płynie.