Okładka książki - Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Komentarz

Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Komentarz

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę: Autor X

W komentarzu omówiono całość rozwiązań przyjętych w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Zaprezentowane zostały założenia teoretyczne przyjętego modelu postępowania także kwestie sporne a ponadto uwzględniono praktyczne aspekty stosowania ustawy. Przedmiotem analizy jest przede wszystkim obowiązujący stan prawny, jak również zagadnienia związane z postulatami jego zmiany. Autorzy nawiązują do polskiej tradycji budowania rozwiązań systemowych w kwestii traktowania nieletnich, w tym do pierwszego polskiego projektu ustawy o sądach dla nieletnich z 1921 r. oraz do pierwszych polskich rozwiązań prawnych obowiązujących przez wiele lat, tj. do przepisów Kodeksu karnego z 1932 r. Książka jest przeznaczona zarówno dla przedstawicieli praktyki, jak i dla osób studiujących prawo oraz pragnących pogłębić wiedzę na temat przedstawionych w niej zagadnień.Komentarz jest dziełem dwóch autorów.Prof. dr hab. Tadeusz Bojarski jest kierownikiem Katedry Prawa Karnego i Kryminologii UMCS. Prof. dr hab. Edward Skrętowicz jest kierownikiem Katedry Postępowania Karnego UMCS.

Kup książkę Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Komentarz

Opinie o książce - Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Komentarz