Uwiązani

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-04-07
Dodał/a książkę: elibri

Kent powraca do świata randek po niedawnym rozwodzie. Jego syn Tim, gwiazdor drużyny futbolowej, popada w uzależnienie od gry komputerowej, z Facebooka dowiaduje się o powtórnym małżeństwie matki.
Dawn, samotna matka, pobiera od anonimowych mężczyzn opłatę w wysokości 12 dolarów 95 centów miesięcznie za prawo do oglądania w sieci sugestywnych zdjęć swojej trzynastoletniej córki Hannah, która pragnie stracić dziewictwo wcześniej niż koleżanki ze szkoły.
Don ukradkiem wykorzystuje każdy dostępny komputer, by obejrzeć swoją codzienną dawkę filmów pornograficznych. Jego syn Chris również gustuje w pornografii, przy której upodobania ojca wydają się niewinne niczym disneyowskie kreskówki.
Patricia jest zdecydowana chronić przed internetowymi demonami swoją córkę Brandy, która za pomocą sekretnego profilu na MySpace eksperymentuje z gotyckim alter ego i opowiada w blogu o miłosnych trójkątach, które nigdy nie miały miejsca.

Bohaterowie Kultgena -- trzynastoletni lub trzydziestopięcioletni -- żyją w świecie, w którym nie istnieje prywatność, seks jest środkiem płatniczym, informacje nigdy nie znikają, ale szczęście wciąż stanowi przedmiot marzeń.

Brutalnie autentyczna proza Chada Kultgena bada współczesną rodzinę widzianą niczym w krzywym zwierciadle, w którym zarówno odbija się, jak i eksploduje hedonistyczna, przesycona seksem, emocjonalnie zdradliwa kultura, w jakiej żyjemy.

Nigdy wcześniej nie czytałem powieści, która potrafiłaby bez fałszu opowiedzieć, co znaczy żyć w dobie Internetu. Kultgen napisał taką właśnie powieść.
Jason Reitman

Chad Kultgen - pisarz amerykański. Oprócz ,,Uwiązanych" napisał trzy powieści ,,The Average American Male", ,,The Average American Marriage" oraz ,,The Lie" - każda z nich uważana jest w Stanach Zjednoczonych za kultową. Mieszka w Kalifornii. Na podstawie ,,Uwiązanych" powstał film w reżyserii Jasona Reitmana (,,Juno", ,,W chmurach"), w rolach głównych wystąpili między innymi Adam Sandler, Jennifer Garner oraz Ansel Elgort.

Kup książkę Uwiązani

Opinie o książce - Uwiązani

Obraz życia definitywnie przerysowany, nadmiar scen erotycznych i rozgrywek sportowych, a ewidentny brak tego, co najważniejsze - rozwoju akcji i analizy bohaterów. O wszystkim a zarazem o wielkim NICZYM! Przedstawia nam perypetie grupy trzynastolatków, oraz ich rodziców po trzydziestce. Wszystko to w dobie internetu, smartfonów. Zmagania dorosłych z małżeństwem, które się już wypaliło oraz ich ,,pociech" z wiekiem dojrzewania.
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa