W 80 bajek dookoła świata

Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie
Data wydania: 2006-03-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 83-7404-400-4
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę: mamut

Ocena: 4 (1 głosów)

W czasach, gdy żył wielki powieściopisarz Juliusz Verne, autor wspaniałej książki "w 80 dni dookoła świata", okrążenie kuli ziemskiej w takim czasie stanowiło nie lada wyzwanie. Dziś, dwa wieki później, korzystając z nowoczesnych środków transportu, jesteśmy w stanie pokonać ów dystans w mniej niż 80 godzin. Istnieje jednak szybszy, wygodniejszy i co najmniej równie fascynujący sposób przemierzenia świata wzdłuż i wszerz. Możemy to zrobić czytajac 80 bajek, baśni i legend ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej. Taką właśnie podróż chcemy zaproponować naszym czytelnikom.

Kup książkę W 80 bajek dookoła świata

Opinie o książce - W 80 bajek dookoła świata

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-04-06, Ocena: 4, Przeczytałam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Jest tu bardzo wiele bajek makabrycznych (np. "Człowiek jaszczurka" w której bohaterka "wzięła nóż i pokrajała żywe zwierzątko na paski. Wrzuciła je do pieca i podpaliła" czy "Koleo i Mlali" w której wiązkę zebranego drewna wiąże się własnymi kiszkami) lub namawiających do niekoniecznie dobrych pomysłów (np. "Szalik w dobrej cenie" to tak naprawdę szlik ukradziony ze stoiska na targu...) Najdowcipniejsza z bajek to "Pod prąd", w której żona rolnika wpadła do rzeki. Mąż który chciał ją ratować, biegł w górę rzeki. kiedy pasterz zwrócił mu uwage, że biegnie w złą stronę, rolnik skwitował to tak, że żona zawsze robi na przekór całemu światu, więc pewnie płynie pod prąd:)
Link do opinii
Inne książki autora
W osiemdziesiąt bajek dookoła świata
Albert Jane 0
Okładka ksiązki - W osiemdziesiąt bajek dookoła świata

Każdy kraj ma własne baśnie, ludowe podania i legendy. W tym zbiorze zebrano 80 takich bajek, niezwykłych - bo pochodzących często z odległych od nas krain...

Reklamy