Weranda pełna słońca

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2011-03-07
ISBN: 978-83-7515-096-4
Dodał/a książkę: izabela81

Życie Janie, matki dwójki małych dzieci, rozpada się na drobne kawałki, gdy jej mąż ginie w wypadku. Nieszczęście uruchamia jednak łańcuch niezwykłych zdarzeń. Wokół zrozpaczonej kobiety gromadzą się ludzie, którzy chcą jej pomóc. Janie powoli odkrywa, jak cieszyć się codziennością. Czy odnajdzie w sobie siłę, aby znów uwierzyć w miłość? Poruszająca i mądra opowieść, w której - jak w życiu - przeplatają się radość i smutek, zwątpienie i nadzieja. Nigdy nie jest zbyt późno, aby zacząć wszystko od nowa.

Kup książkę Weranda pełna słońca

Opinie o książce - Weranda pełna słońca

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2013-12-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2013),
Opowieść o trudnym "powrocie do życia" po rodzinnej tragedii, o poszukiwaniu szczęścia ponownie i lęku przed tym szczęściem... Miejscami dla mnie była trochę nudna, ale przekazuje wiele wartości, które sprawiają, że warto po nią sięgnąć i myślę, że wielu kobietkom będzie się niesamowicie podobać ;)
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-10-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Książka przeznaczona głównie dla kobiet.Opowiada historię młodej kobiety, matki dwójki dzieci która pewnego dnia zostaje wdową gdyż mąż ginie w wypadku.Janie jest ciężko podnieść się po stracie i zacząć żyć "normalnie". Pewnego dnia okazuje się, że mąż zamówił jej w prezencie werandę przed domem. Dowiaduje się o tym od budowlańca-Tuga Malinowskiego, który takie zlecenie otrzymał i jest zupełnie nieświadomy, że jego zleceniodawca nie żyje. W codziennej egzystencji Jane może liczyć na wsparcie bliskich cioci Jude, kuzyna Cormaca i szalonej sąsiadce Shelley. Janie codziennie wstaje tylko dla dzieci - siedmiomiesięczną Carly i starszego Dylana. Duchowe wsparcie dzięki inicjatywie ciotki zaoferował ksiądz Jake, który regularnie co tydzień przychodzi i rozmawia z Janie. Z czasem rozmowy przeradzają się we wspólne spacery i "spacerowicze" zaczynają się do siebie zbliżać co nie podoba się wiernym Jake. Janie jest żal spacerów i całą złość wyładowywuje na niczemu niewinnym Tugu. Budowlaniec zaprzyjaźnia się z małym Dylanem i dzielnie znosi humory jego matki. Z czasem Tug i Janie również się zaprzyjaźniają, ale minie sporo czasu i różnych perypetii nim zdają sobie sprawę z tego, co ich łączy. Książka piękna i po przeczytaniu zastanawiałam się dlaczego tak długo zwlekałam ze sięgnięciem po nią.
Z głębi serca
Juliette Fay0
Okładka ksiązki - Z głębi serca

Po rozwodzie świat Dany rozpada się na drobne kawałki. Musi zmierzyć się ona z samotnością, kłopotami finansowymi i problemami dorastających dzieci. Czy...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa