Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2010-09-28
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788375681581
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę: takahe

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Opowieść o trudnej miłości Moniki i Marka. Także o teatralizowaniu własnego życia, o poznawaniu przez tę teatralizację siebie i o cenie, którą trzeba zapłacić za chwilę jasności. Motywem działania bohaterów nie jest racjonalizm, oparty na rachunku dodawania. Motywem jest potrzeba współbycia i oczywiście miłość. Lecz nie wszystko jest takie oczywiste i wiadome. Czy rzeczywiście Monikę i Marka połączy związek oparty na niemożności i pięknie, które zakwita tam, gdzie nie ma spełnienia? Czy rzeczywiście tego spełnienia nie ma?

Kup książkę Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza

Opinie o książce - Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza

Avatar użytkownika - ot
ot
Przeczytane:2013-10-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Domowa biblioteczka,
3 - 6 X 2013 (z wymiany w miejskim regale książkowym w Poznaniu) Wzięłam ją, bo przypomniało mi się, że kiedyś całą klasą poszliśmy na spotkanie z Martą Fox, które było organizowane w Domu Kultury. Kilka lat temu przeczytałam "Pierwszą miłość" i "Coraz mniej milczenia" tej autorki. Książka pisana w formie listów, czego zwykle nie lubię, ale tutaj nie przeszkadzało mi. Główna bohaterka była momentami irytująca, ale w ciekawy sposób opisywała swoje uczucia. Niektóre zdania nawet chciałam gdzieś sobie zapisać, bo tak mi się podobały.
Link do opinii
Avatar użytkownika - rena-56-56
rena-56-56
Przeczytane:2013-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Rzecz o niespełnionej , trudnej miłości. Napisana pięknym językiem, wyczuwa się, że autorka jest poetką. Jak zwykle u tej pisarki sporo wątków biograficznych umiejętnie zakamuflowanych. Czyta się świetnie.
Link do opinii
Inne książki autora
Nie jestem która wszystko zniesie
Fox Marta0
Okładka ksiązki - Nie jestem która wszystko zniesie

Niezwykle intymny zbiór poetyckich opowiadań. Dojrzałe i pełne wrażliwości spojrzenie na miłość, relacje miedzy kobiet ą a mężczyzną...

Agaton Gagaton Jak pięknie być sobą
Fox Marta0
Okładka ksiązki - Agaton Gagaton Jak pięknie być sobą

Kolejna opowieść o Agacie i jej zwariowanej rodzince. Jesteśmy świadkami przejścia z sielskiej podstawówki do groźnego liceum. Agaton-Gagaton musi pogodzić...

Reklamy