Wojna cukierkowa

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2013-10-29
Kategoria: Inne
ISBN: 9788378815938
Liczba stron: 384
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Nate ma dziesięć lat. Przed początkiem nowego roku szkolnego wraz z rodzicami przeprowadza się do miasteczka Colson. Zaprzyjaźnia się tam z trójką rówieśników - Trevorem, Gołębiem i Summer - i wstępuje do ich klubu poszukiwaczy przygód. W tym samym czasie przy głównej ulicy zostaje otwarty Słodki Ząbek, nowy sklep ze niezwykłymi słodyczami. Jego właścicielka, pani White, urocza staruszka, chętnie wynagradza dzieci cukierkami w zamian za drobne przysługi. Cukierki okazują się magiczne: pozwalają unosić się w powietrzu, zmieniać wygląd, porażać prądem, przechodzić przez lustra albo wmawiać ludziom dowolne bzdury. Kłopot w tym, że zlecenia pani White stają się coraz bardziej podejrzane. Tymczasem w miasteczku pojawia się stary lodziarz, pan Stott. Słodkości z jego sklepu także mają niezwykłą moc. Dlaczego ci tajemniczy cukiernicy tak nagle pojawili się w Colson? Jakiego skarbu poszukują? Kim jest mężczyzna w płaszczu i fedorze, który śledzi naszych bohaterów? I przede wszystkim: komu można zaufać, a kto ma bardzo niecne zamiary?

Kup książkę Wojna cukierkowa

Opinie o książce - Wojna cukierkowa

Avatar użytkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- konkurs, Mam,
Uwielbiam książki fantasy. Większość jest o walce dobra ze złem. A ta jest inna. Niby też fantasy i też dobro i zło, ale to jest zwykłe miasteczko Colson, zwykła paczka dzieciaków i zwyczajny sklep ze słodyczami. Ta książka jest lekka i przyjemna. Przy niektórych książkach zastanawiam się kto zginie, a tu mam pewność, że nikt. Żadnych ataków tylko białe krówki. A jednak pomimo tej normalności czuje się dreszcz emocji. Polecam jako lekką lekturę na jeden dzień.
Link do opinii
Opis książki idealnie odzwierciedla książkę. Jedynie można dodać, że magiczne cukierki mają nazwy odzwierciedlające ich moc. A pani White poszukuje artefaktu, który ma jej pomóc. Jednakże wyjaśnienie czego dokładnie szuka i po czyjej jest stronie znajduje się w treści książki.
Link do opinii
Inne książki autora
Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu

IV część bestsellerowego cyklu! Kolejne przygody całkiem zwykłego rodzeństwa w niezwykłym Baśnioborze! Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej nie cofnie się...

Baśniobór. Księga wyobraźni
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Baśniobór. Księga wyobraźni

Interaktywna księga Baśnioboru dla wszystkich fanów sagi! OENarysuj smoka OERozwiąż zagadki OEPrzejdź labirynt OEZagraj w grę OEZrób własny...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy