Wrogowie publiczni

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2012-09-19
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-62467-70-9
Liczba stron: 344
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4.33 (3 głosów)

BHL: Wszystko tu jest. Pańska miernota. Moja nicość. Owa donośna pustka, która zastępuje nam myśli. Owo wspólne nam zamiłowanie do komedii, jeśli nie do oszustwa. Od trzydziestu lat zadaję sobie pytanie, jak ktoś taki jak ja mógł, i nadal może, zwodzić.

MH: Nie pragnę być kochanym wbrew temu, co we mnie najgorsze, lecz właśnie z racji tego, co we mnie najgorsze, posuwam się nawet do pragnienia, by to, co we mnie najgorsze, było tym, co ludzie we mnie wolą.

O AUTORACH

Michel Houellebecq  – najbardziej znany pisarz francuski. Jego głośne powieści, zwłaszcza Cząstki elementarne, a także wydana tuż przed atakami z 11 września 2001 Platforma, wywołały burzliwą debatę na temat kryzysu zachodniej cywilizacji. W 2000 roku pisarz opuścił Francję, by zamieszkać najpierw w Irlandii, a następnie w Andaluzji. Za swoją ostatnią powieść Mapa i terytorium otrzymał prestiżową Nagrodę Goncourtów.

Bernard-Henri Lévy  – jeden z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych francuskich intelektualistów. Zdobył popularność w latach 70. dzięki krytyce radykalnej lewicy. Opublikował dziesiątki artykułów i ponad trzydzieści książek. Wiele z nich powstało na podstawie wypraw, podczas których relacjonował najgorętsze konflikty w różnych częściach globu.

Kup książkę Wrogowie publiczni

Opinie o książce - Wrogowie publiczni

Avatar użytkownika - lucter
lucter
Przeczytane:2016-12-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2013-06-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki (2012),
Reklamy