Wstrząsy wtórne

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2014-07-16
Dodał/a książkę: elibri

Trzymająca w napięciu 9 powieść z serii o Drużynie A, historia o mrocznym widmie terroryzmu i stereotypach powstających na styku różnych kultur.

W wagonie sztokholmskiego metra wybucha bomba. Ginie dziesięć osób. Do zamachu  przyznaje się grupa imigrantów.

Wkrótce potem następuje szereg wydarzeń, przywodzących na myśl wstrząsy wtórne po trzęsieniu ziemi.

Sytuację próbuje opanować Drużyna A - specjalna jednostka policji, zwalczająca przestępstwa o zasięgu międzynarodowym. Kerstin Holm i jej ludzie szybko odkrywają. że sprawa zmierza w zaskakującym kierunku.

Kim jest tajemniczy policjant, który dosłownie o sekundę spóźnił się na metro? Co robił na stacji w noc eksplozji?

Kup książkę Wstrząsy wtórne

Opinie o książce - Wstrząsy wtórne

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-08-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Sierpniowa noc, cicha i spokojna. Większość mieszkańców Sztokholmu smacznie śpi, wszak rano rozpoczyna się kolejny dzień pracy. Ulice zdają się wymarłe, gdzieniegdzie jedynie przemyka jakiś cień. W stronę metra podąża samotnie jakiś mężczyzna. Widać, że się waha, przystaje, zastanawia się. Jakby nie do końca był pewien tego, co zamierza właśnie zrobić. Czas ucieka, lada chwila odjeżdża ostatni pociąg linii metra. Tajemniczy jegomość podejmuje ostateczną decyzję i przyspiesza, by na niego zdążyć. Jest tuż tuż zejścia do tunelu metra, gdy nagle ziemia się trzęsie, a z wylotu tunelu bucha gęsty dym. Mężczyzna niewiele myśląc czym prędzej zawraca i pospiesznie oddala się od miejsca zdarzenia. Kim był? Widział go jedynie człowiek, który w przeszłości doświadczył ogromnej traumy, z której do dziś się nie otrząsnął. Kiedyś był kimś ważnym, a dziś widzi nad głowami ludzi ciemne chmury, z czego największą nad własną, a jego myśli często uciekają do krainy paproci...Mieszkańcami Sztokholmu wstrząsa wiadomość o wybuchu bomby w jednym z wagonów metra. Śmierć na miejscu poniosło kilka osób, a dwie w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Czyżby do Szwecji dotarł terroryzm? Czy ma to coś wspólnego z tym, co niedawno miało miejsce w Londynie? Wydarzenie to uznane zostaje jako najdramatyczniejsze zdarzenie w historii kraju, nie mniejsze niż zabójstwo Olofa Palmego, polityka oraz premiera Szwecji, który ...
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-01-20, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Ofiary wybuchu w metrze wcale nie są takie całkiem niewinne. Kilkunastu mężczyzn chętnych na płatny seks, sprawy przemytu niebezpiecznego narkotyku, gangu kradnącego telefony komórkowe oraz feministyczne działania łączą się w tej powieści, jednak nieco zbyt rozciągniętej i chwilami dłużącej się niepotrzebnie.
Mimo iż ,,Wstrząsy wtórne" to nieco nieudana powieść Arne Dahla, to warto pamiętać, że jego powieści są naprawdę świetne. Tak jak to się zdarza niektórym autorom - nie każda książka wychodzi idealnie, albo tak, jak tego oczekujemy - my, czytelnicy. Zabrakło pewnych elementów lub po prostu nie zostały przedstawione dobrze, ale nie zmienia to faktu, że Dahl to pisarz znakomity. Ta powieść byłaby prześwietna, bo i bohaterowie wciąż są wspaniali i ich działania nie raz zaskakują, a wszystkie pomysły tego szwedzkiego pisarza brzmią co najmniej ciekawie. Dlatego jeśli nie przeszkadzają wam zwolnione tempo akcji i dość długie opisy - ten tytuł świetnie nadaje się na przyszłą lekturę. Dla bardziej wymagających radziłabym podejście z dystansem. Dla wiernych fanów - co najmniej przymrużone oko. Bo wpadki zaliczają nawet najlepsi. A Arne Dahl do nich z pewnością należy.
Avatar użytkownika - olywka
Przeczytane:2015-02-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Wody wielkie
Arne Dahl0
Okładka ksiązki - Wody wielkie

Dag Lundmark, policjant i były kochanek komisarz Kerstin Holm, zostaje oskarżony o zastrzelenie afrykańskiego uchodźcy. Lundmark twierdzi, że działał w...

Europa blues
Arne Dahl0
Okładka ksiązki - Europa blues

Pewnego ranka na terenie sztokholmskiego Skansenu, w części dla drapieżnych zwierząt, dochodzi do makabrycznego odkrycia. W drodze z przyjęcia urodzinowego...