Wszystko za drinka

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-12-02
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7660-580-7
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (1 głosów)

Kto jest alkoholikiem? Czy alkoholikiem człowiek się rodzi? Jeśli tak, to czy pozostali mogą pić bez obaw, mając pewność, że nigdy nie wpadną w szpony nałogu? Kto ma większy problem: ktoś, kto żyje samotnie, nie ma żadnych wielkich zobowiązań i wypija codziennie butelkę w zaciszu swojego domu, czy ktoś, kto raz w tygodniu w piątkowy wieczór chodzi z kolegami z pracy na piwo?

„Wszystko za drinka” to praktyczny i wszechstronny przewodnik poświęcony alkoholowi i alkoholizmowi, napisany przez doświadczonego psychiatrę w oparciu o wiedzę zdobytą w wieloletniej pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu.

Odbiorcy

- każdy, kto ma problemy z alkoholem, i wszyscy ci, którzy znają osoby pijące być może za dużo
- lekarze, konsultanci i terapeuci pomagający ludziom uzależnionym

Dlaczego warto przeczytać tę książkę

Pokazuje w rozsądny, praktyczny i przystępny sposób, jak pokonać uzależnienie, przybliżając następujące zagadnienia:

- działanie alkoholu jako narkotyku
- znaczenie osobowości, życiowych doświadczeń, rodziny w przebiegu uzależnienia
- wpływ nadużywania alkoholu na wątrobę, mózg i inne części organizmu
- rola snu i relaksacji w zmaganiu się z alkoholizmem
- techniki rozwiązywania problemów, zarządzania czasem i radzenia sobie z obawami jako drogi uwalniania się od nałogu
- rodzaje terapii farmakologicznych
- koncepcja choroby i Wspólnota Anonimowych Alkoholików
- porady, jak rozsądnie pić

Kup książkę Wszystko za drinka

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-01-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Obowiązująca od października 1982 roku ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zakazuje sprzedaży napojów alkoholowych osobom nietrzeźwym, dzieciom i młodzieży do lat osiemnastu oraz na kredyt i pod zastaw. Ironią wydaje się tłumaczenie arabskiego słowa „alkohol”, oznaczającego wszystko w porządku. Zatrważające fakty dotyczące częstego sięgania po napoje wysokoprocentowe przez osoby w różnym wieku, a także jego skutków pokazują, że sytuacja jest nieproporcjonalna do pierwotnego założenia – absolutnie nic nie jest w porządku. Jak radzić sobie z uzależnieniem od alkoholu? Tego czytelnik dowie się z doskonałej propozycji wydawnictwa Jedność. Książka Wszystko za drinka zawiera fakty i teorie na temat alkoholu oraz picia. Doświadczony psychiatra Tim Cantopher dzieli się z czytelnikami wynikami swojej wieloletniej pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu. W pięciu częściach pomocnego poradnika autor szczegółowo omawia interesujące zagadnienia. Przejście do zasadniczego tematu poprzedzone zostało wyliczeniem powodów picia (łatwa i tania produkcja, używanie alkoholu od tysięcy lat oraz picie przez osoby zajmujące ważne stanowiska państwowe). Sytuację rozjaśnia omówienie wysokości bezpiecznych - i niebezpiecznych - tygodniowych dawek alkoholu dla kobiet i mężczyzn oraz podanie warunków sprzyjających kontrolowanemu piciu po zakończeniu leczenia ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wszystko za drinka

Reklamy