Wychowanie bez porażek

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Pax
Data wydania: 2004
Kategoria: Inne
ISBN: 83-211-1130-0
Liczba stron: 311
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.75 (4 głosów)

Niniejsza książka to światowy bestseller. Dr Gordon proponuje w niej bowiem skuteczną metodę pedagogiczną odnoszącą się nie tyle do wychowania religijnego, ile do wychowania w ogóle i posługującą się swoistą metodą rozwiązywania konfliktów powstających między rodzicami a dziećmi.

Kup książkę Wychowanie bez porażek

Opinie o książce - Wychowanie bez porażek

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-11-14, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2016 roku,
bardzo pomocna, fenomenalna wręcz propozycja dotycząca komunikacji między ludzkiej... i to nie tylko w kontaktach rodzic dziecko:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2016-01-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Rodzice oskarżani są o złe wychowanie swoich dzieci a nikt im nigdy nie powiedział jak należy to robić. Rozmowa z dziećmi nie jest łatwa, w rodzinie bardzo często dochodzi do konfliktów. Nie wiadomo co robić, żeby dzieci nas słuchały ani jak zachęcać ich do mówienia. Większość poradników nie podaje tak naprawdę żadnych skutecznych metod. Wychowanie bez porażek może też nie jest proste, jednak naprawdę ma sens. Gordon za pomocą licznych przykładów pokazuje nam jakie błędy często popełniają rodzice rozmawiając ze swoimi dziećmi. Często nawet nie zdajmy sobie sprawy, że konkretnymi zdaniami przekazujemy dziecku nie pouczenia ale brak akceptacji i krytykę jego osoby. Autor pokazuje nam jak możemy przekazać swoje niezadowolenie. Książka pozwoli nam traktować podopiecznych jak ludzi z którymi można negocjować i rozwiązywać konflikty tak aby obie strony były zadowolone. Pokazuje tez jak zachęcać dzieci by zaufały rodzicom i zaczęły opowiadać o swoich problemów. Często bowiem wstydzą się albo boją. Książka bardzo szczegółowo i dokładnie opisuje metody rozwiązywania konfliktów z przykładami prawidłowych i nieprawidłowych zachowań ze wstępem wyjaśniającym dlaczego takie postępowanie jest słuszne. Po książki T. Gordona znacznie częściej sięgają pedagodzy. Ja natomiast polecam ,,Wychowanie bez porażek" wszystkim rodzicom.
Link do opinii
Mam problem z tą książką. Z ogólnymi założeniami zgadzam się: dziecko ma prawo brać udział w podejmowaniu decyzji z nim związanych, ma prawo do szacunku i prywatności. Sposób rozwiązywania kryzysowych spraw w rodzinie jest jak najbardziej sensowny. Natomiast wchodzenie głębiej to już jakaś ślepa jazda z górki i próba naginania rzeczywistości do własnych przekonań. Autor uważa, że dzieci nie mają cech indywidualnych, rozwój układu nerwowego każdego z nich przebiega harmonijnie, a jeśli jego metoda nie rozwiązuje wszystkich problemów wychowawczych, to wina rodziców: albo źle ją stosują, albo tak nawalili wcześniej, że nic już się nie da zrobić. Zniechęcające i mało pomocne.
Link do opinii
Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Inne książki autora
Wychowanie bez porażek
Thomas Gordon0
Okładka ksiązki - Wychowanie bez porażek

Dr Thomas Gordon lansuje - wynikającą z bogatego doświadczenia i praktyki - nową, skuteczną metodę pedagogiczną, posługującą się swoistą ideą rozwiązywania...

Wychowanie bez porażek w praktyce wyd. 2007
Thomas Gordon0
Okładka ksiązki - Wychowanie bez porażek w praktyce wyd. 2007

"Wychowanie bez porażek w praktyce" to kontynuacja szeroko dyskutowanej książki Thomasa Gordona, w której autor, proponując metodę rozwiązywania...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy