Wychowanie bez porażek

Niniejsza książka to światowy bestseller. Dr Gordon proponuje w niej bowiem skuteczną metodę pedagogiczną odnoszącą się nie tyle do wychowania religijnego, ile do wychowania w ogóle i posługującą się swoistą metodą rozwiązywania konfliktów powstających między rodzicami a dziećmi.

Informacje dodatkowe o Wychowanie bez porażek:

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Pax
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-211-1130-0

Kup książkę Wychowanie bez porażek

Wychowanie bez porażek - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-11-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
bardzo pomocna, fenomenalna wręcz propozycja dotycząca komunikacji między ludzkiej... i to nie tylko w kontaktach rodzic dziecko:)
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2016-01-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Rodzice oskarżani są o złe wychowanie swoich dzieci a nikt im nigdy nie powiedział jak należy to robić. Rozmowa z dziećmi nie jest łatwa, w rodzinie bardzo często dochodzi do konfliktów. Nie wiadomo co robić, żeby dzieci nas słuchały ani jak zachęcać ich do mówienia. Większość poradników nie podaje tak naprawdę żadnych skutecznych metod. Wychowanie bez porażek może też nie jest proste, jednak naprawdę ma sens. Gordon za pomocą licznych przykładów pokazuje nam jakie błędy często popełniają rodzice rozmawiając ze swoimi dziećmi. Często nawet nie zdajmy sobie sprawy, że konkretnymi zdaniami przekazujemy dziecku nie pouczenia ale brak akceptacji i krytykę jego osoby. Autor pokazuje nam jak możemy przekazać swoje niezadowolenie. Książka pozwoli nam traktować podopiecznych jak ludzi z którymi można negocjować i rozwiązywać konflikty tak aby obie strony były zadowolone. Pokazuje tez jak zachęcać dzieci by zaufały rodzicom i zaczęły opowiadać o swoich problemów. Często bowiem wstydzą się albo boją. Książka bardzo szczegółowo i dokładnie opisuje metody rozwiązywania konfliktów z przykładami prawidłowych i nieprawidłowych zachowań ze wstępem wyjaśniającym dlaczego takie postępowanie jest słuszne. Po książki T. Gordona znacznie częściej sięgają pedagodzy. Ja natomiast polecam ,,Wychowanie bez porażek" wszystkim rodzicom.
Mam problem z tą książką. Z ogólnymi założeniami zgadzam się: dziecko ma prawo brać udział w podejmowaniu decyzji z nim związanych, ma prawo do szacunku i prywatności. Sposób rozwiązywania kryzysowych spraw w rodzinie jest jak najbardziej sensowny. Natomiast wchodzenie głębiej to już jakaś ślepa jazda z górki i próba naginania rzeczywistości do własnych przekonań. Autor uważa, że dzieci nie mają cech indywidualnych, rozwój układu nerwowego każdego z nich przebiega harmonijnie, a jeśli jego metoda nie rozwiązuje wszystkich problemów wychowawczych, to wina rodziców: albo źle ją stosują, albo tak nawalili wcześniej, że nic już się nie da zrobić. Zniechęcające i mało pomocne.
Avatar użytkownika - lena-caffe
lena-caffe
Przeczytane:2017-08-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Warto przeczytać by nauczyć sie sposobów komunikacji nie tylko z dziećmi. Przeczytanie tej książki już wiele lat temu zmieniło moje spojrzenie na formy rozmawiania z dziećmi i traktowania ich  jak podmiot a nie  jak przedmiot zabiegów wychowawczych.

Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Wychowanie bez porażek w szkole
Thomas Gordon0
Okładka ksiązki - Wychowanie bez porażek w szkole

Drugie wydanie. W swej kolejnej książce T.Gordon zwraca sie przede wszystkim - choć nie wyłącznie - do nauczycieli. Nie jest to jednak typowy podręcznik...

Wychowanie bez porażek
Thomas Gordon0
Okładka ksiązki - Wychowanie bez porażek

Dr Thomas Gordon lansuje - wynikającą z bogatego doświadczenia i praktyki - nową, skuteczną metodę pedagogiczną, posługującą się swoistą ideą rozwiązywania...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;