Wycieczka na tamten świat

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-62465-15-6
Dodał/a książkę: mzm

Trójka pasażerów zostaje oskarżona o spowodowanie wybuchu w samolocie lecącym do Archangielska. Przypadkowi znajomi – piękna Tania Sadownikowa, dziennikarz Dmitrij Połujanow i zawodowy karciarz Iwan Starych poszukiwani są nie tylko przez milicję i służby specjalne. Z jakiegoś powodu ich tropem podąża również mafia. Pętla coraz bardziej się zaciska. Zdezorientowani przyjaciele podejmują brawurową ucieczkę. Jednocześnie usiłują wyjaśnić tajemniczą historię, która całkowicie odmieniła ich życie. Zabawna opowieść kryminalna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, dynamicznych pościgów, intrygujących wydarzeń. Przygody sympatycznych bohaterów trzymają w napięciu, bawią i wciągają, nie pozostawiając czytelnika ani na chwilę obojętnym. Wycieczka na tamten świat to pierwsza powieść z cyklu o Tani Sadownikowej, młodej i atrakcyjnej poszukiwaczce przygód. Anna i Siergiej Litwinowie - rodzeństwo pisarzy, które zadebiutowało w 1999 roku, wygrywając ogłoszony przez dziennik „Komsomolska Prawda” konkurs na najlepsze opowiadanie kryminalne. Anna jest z wykształcenia dziennikarką, w wolnym czasie uprawia spadochroniarstwo. Siergiej, inżynier energetyk, pasjonuje się archeologią. Wspólnie są autorami ponad czterdziestu powieści i czterech zbiorów opowiadań. Ich książki osiągnęły w Rosji nakład ponad 6 milionów egzemplarzy. Cykl o Tani Sadownikowej został zekranizowany.

Kup książkę Wycieczka na tamten świat

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2011-09-07, Ocena: 5, Przeczytałem,
Czysta rozrywka ze znakiem Made in RussiaWartki początek. Lekki początek. Dynamiczny początek. Zresztą, cała książka utrzymana jest w tym stylu. Duet pisarski rodzeństwa Litwinów proponuje nam nieźle napisaną powieść sensacyjną z wątkiem kryminalnym. Powieść, którą - przyjmując narzuconą nam konwencję - czyta się niezwykle szybko i bez nieprzyjemnych zgrzytów. Książkę rozrywkową, napisaną z solidnym przymrużeniem oka, z ironiczno-gorzkim poczuciem humoru. Autorzy udanie starają się połączyć siermiężną rzeczywistość nowej Rosji, śmiałe erupcje pisarskiej fantazji i niezwykle wartką akcję. Udaje im się to w pełni, co powinien docenić każdy czytelnik owej Wycieczki.Sposobem na wzbogacenie formy i urozmaicenie treści są krótkie rozdziały i podrozdziały, modna dziś prawdziwa wielowątkowość i wielolosowość. Choć głównych bohaterów jest zasadniczo troje, to towarzyszy im cała plejada mniej lub bardziej ważnych postaci, które nie są tylko tłem dla ich popisów. Każdej osobie pojawiającej się na kartach powieści poświęcone zostaje parę słów. Poznajemy je na tyle, na ile jest to niezbędne, by zrozumieć czyjąś motywację i zachowanie, trochę jak w CV przygotowanym dla bardzo ciekawskiego, wymagającego pracodawcy. Najjaśniejszą gwiazdą Wycieczki jest Tania. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Moskiewskim, korzystająca z życia na wiele różnych sposobów. Wielbicielka ...

Opinie o książce - Wycieczka na tamten świat

Avatar użytkownika - Fluorium
Fluorium
Przeczytane:2015-08-20, Przeczytałam, 12 książek 2015,

Autorzy to rodzeństwo, które zadebiutowało 12 lat temu.
Ona dziennikarka uprawiająca spadochroniarstwo. On inżynier elektryk interesujący się archeologią. Oboje stworzyli ponad dwadzieścia cztery powieści i cztery zbiory opowiadań, które osiągnęły wysoką sprzedaż.
Książka ta mówi jak znaleźć się w złym miejscu, o złym czasie a na dodatek ze spadochronem.
Główna bohaterka cyklu, który książka ta zapoczątkowuje, Tania Sadownikowa dwudziestopięcioletnia, robiąca doktorat z psychologii o figurze modelki oraz pnąca się po szczeblach kariery w agencji reklamowej dziewczyna. Igor profesjonalny hazardzista z doskonałą pamięcią. Dima dziennikarz „wiadomości młodzieżowych” mający napisać artykuł o spadochroniarstwie nad biegunem. Co ich łączy? Fatalny zbieg okoliczności, wypadnięcie z samolotu oraz bycie na celowniku gangsterów i milicji wraz z Departamentem Antyterrorystycznym. Ale jak do tego doszło ?
Zaczęło się zwyczajnie. Tania chcąc spędzić urlop na ulubionym zajęciu, czyli spadochroniarstwie wybiera się samolotem na biegun. Niestety nie może lecieć z reszta grupy z powodu zaginionej maskotki ,dlatego spotyka Dimę. W lecącym dwie godziny później samolocie użyto świecy dymnej przez co samolot stracił stabilność i zaczął lecieć w dół. Drzwi samolotu otwierają się a dziennikarz zauważa zsuwającego się ku przepaści mężczyznę. Razem z Tanią podejmują decyzję o skoku z samolotu z mężczyzną. Spadają z drobnymi problemami na polance w środku lasu. Następnie udaje im się dostać do miasta Gorowca, gdzie dowiadują się, że są ścigani i rozpoczyna się prawdziwa akcja oraz tajemnica czerwonego brylantu.
Autorzy nie pozostawili czytelnikowi ani grama tajemnicy w każdej postaci. Nie tylko trójka głównych odkrywa prawie od razu tajemnice swojego dzieciństwa, marzenia i to co teraz się dzieje z nimi i ich krewnymi, ale też ujawniają historię postaci pobocznych. Dla mnie najbardziej męczące było zapamiętanie rosyjskich imion jak również dziwne przeskoki w miejscach akcji w ciekawszych momentach. Ogólnie powieść bardzo ciekawa, a wszystkie postacie obdarzone nieco ponad przeciętną inteligencją, często sprawiają wrażenie sympatycznych. Każdy miłośnik sensacji powinien być zadowolony po przeczytaniu tej przygody.

Wszystkie dziewczyny kochają brylanty
Anna i Siergiej Litwinowie0
Okładka ksiązki - Wszystkie dziewczyny kochają brylanty

Brylanty są dobre na wszystko! Tania Sadownikowa wiedzie przyjemne życie. Jest młoda, piękna, niezależna. Jej mama, Julia Nikołajewna, która cierpi...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa