Wyśnij mnie

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2015-09-30
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788379435463
Liczba stron: 416
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Jamie Ford, którego książka Hotel słodko-gorzkich wspomnień znalazła się na liście bestsellerów ,,The New York Times", napisał swoją bardzo wyczekiwaną drugą powieść.

Jej tło stanowi Seattle w okresie wielkiego kryzysu. Wyśnij i mnie to poruszająca  historia dwojga wrażliwych ludzi: marzącego o lepszej przyszłości chłopca oraz uciekającej przed koszmarną przeszłością kobiety. Oboje szukają miłości, nadziei i przebaczenia.

William Eng, urodzony w Stanach Zjednoczonych chłopiec o chińskim pochodzeniu, ostatnie pięć długich lat przeżył w sierocińcu pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Seattle.

W dniu urodzin William wraz z innymi dziećmi zostaje zabrany na wycieczkę do kina. Na srebrnym ekranie widzi aktorkę znaną jako Willow Frost. William jest przekonany, że to jego matka, która została gwiazdą filmową. Chłopiec ucieka z sierocińca, żeby ją odnaleźć i odkrywa, że historia jej życia jest bardziej skomplikowana niż wszelkie hollywoodzkie fantazje.

Jeśli spodobał się wam Hotel słodko-gorzkich wspomnień, pokochacie Wyśnij i mnie. Poruszająca, przesycona wrażliwością powieść, której lektura przynosi wielką satysfakcję.

Lisa Genova

Jamie Ford jest synem Amerykanina chińskiego pochodzenia, autorem powieści Hotel słodko-gorzkich wspomnień, która trafiła na listę bestsellerów ,,The New York Times" i została wyróżniona nagrodą Asian-Pacific American Award for Literature. Dorastał w Seattle, obecnie mieszka w Montanie wraz z żoną i dziećmi.

Kup książkę Wyśnij mnie

Opinie o książce - Wyśnij mnie

Reklamy