Wyspa trzech sióstr

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2012-10-03
Kategoria: Romans
Dodał/a książkę: Monika Szulc

SERIA TRZY SIOSTRY Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą.

Kiedy Nell Channing przybywa na Wyspę Trzech Sióstr, sądzi, że w końcu uciekła przed brutalnością męża. Pogodne, słoneczne dni, a także troskliwa opieka nowych przyjaciół pomagają jej rozpocząć nowe, bezpieczne życie. Zaloty szeryfa Zacka Todda sprawiają, że przyszłość Nell zaczyna wydawać się różowa. Ale na horyzoncie pojawia się zagrożenie. Czy Nell odnajdzie w sobie moc, która pozwoli jej pokonać zło i odkryć miłość?

Opowieść pełna czarodziejskiego zmysłu. Intrygująca kombinacja Czarownic z Eastwick i Sypiając z wrogiem. Publishers Weekly

Kup książkę Wyspa trzech sióstr

Opinie o książce - Wyspa trzech sióstr

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Książka jest połączeniem fantasy oraz powieści psychologicznej i obyczajowej. W książce znajdziemy odpowiednią dawkę napięcia, subtelnego seksu i ciekawej akcji. Autorka przedstawia również problem przemocy, z którym należy walczyć i szukać pomocy. I choć fabuła powieści może wydawać się nieco przewidywalna, to wciąga bez reszty. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Avatar użytkownika - szulikmonia
szulikmonia
Przeczytane:2013-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nora Roberts jest jedną z najpopularniejszych autorek na świecie. Napisała ponad 200 powieści, które przetłumaczono na ponad 25 języków. Fakt, że zdobyła wiele prestiżowych nagród, przekonał mnie do sięgnięcia po książki tej autorki. Muszę szczerze przyznać, że w 100% jej się należały. „Wyspa trzech sióstr” rozpoczyna trylogię „Trzy siostry” W prologu mamy okazje poznać historie wyspy. Trzy kobiety a właściwie czarownice, w roku 1692 za sprawą swoich zdolności, oddzieliły kawałek lądu, tworząc wyspę Trzech sióstr. Akcja książki dzieję się w teraźniejszości. Głównymi bohaterkami są trzy kobiety. Mia, Ripley oraz Nell jednak w tej książce trzecio osobowy narrator skupia się w szczególności na Nell- pięknej kobiety przed trzydziestką, która pragnie tylko szczęścia, jak się okazuje nie jest to takie łatwe jakby się mogło wydawać. Kobieta jest ofiarą przemocy domowej. Bita i poniżana postanowiła uciec, jedyne wyjście, jakie udało jej się znaleźć, polegało na upozorowaniu własnej śmierci. Przez kilka miesięcy tułała się po świecie, aż ostatecznie wylądowała na wyspie trzech sióstr. Szybko poczuła, że to jej miejsce i postanowiła zapuścić korzenie. Na wyspie poznaje Mie, która prowadzi księgarnie i kawiarnie, w której Nel dostała prace. Wynajęła jej domek i szybko się zaprzyjaźniły, od samego początku połączyła je dziwna bliskość i bohaterka dowiedziała się, że jest czarownicą. Tak moi drodzy, prawdziwą! Nell szybko zdobyła przychylność ludzi, zarówno przystojnego szeryfa Zacka Todda, jaki i jego siostry i zastępcy Ripley. Akcja książki jest bardzo dynamiczna. Nieustające napięcie towarzyszy do ostatniej strony. Muszę przyznać, że historia dziewczyny okrutnie doświadczonej przez los mi urzekł. Z ogromną przyjemnością oglądałam jak Nell radzi sobie z demonami przeszłości. Zack miał ogromy wpływ na Nell, która dzięki jego miłości powoli stawała na nogi i budowała nowe życie. Szeryf okazał się bardzo porządnym i nie ukrywam przystojnym mężczyzną, taki bohater z pewnością podbija wartość książki. W następnych 2 częściach narrator przybliży nam życie Ripley ora Mii. W tej książce mieliśmy okazje poznać kilka szczegółów z życia tych kobiet, co tylko rozbudziło mój apetyt i z pewnością przeczytam „Legendę” Polecam zarówno fanom obyczajówki jak i paranormal romance. Wątek fantastyczny jest subtelny i nie przytłacza historii Nell, co prawda mam nadzieję, że w następnej książce trochę się rozwinie. Pomimo, że nie jest to utwór najwyższych lotów, to sądzę, że „Wyspa trzech sióstr” to książka, która zapewnia odpowiednią dawkę napięcia, subtelnego seksu i ciekawej akcji. Książka pokazuje również, że z przemocą należy walczyć i szukać pomocy. Reasumując, dobra książka zapewniająca udany wieczór. http://ksiazkimoni.blogspot.com/2013/03/wyspa-trzech-siostr-nora-roberts.html
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2013-02-22, Ocena: 5, Przeczytałam, z_Przeczytałam 2013 (112),
Czarodziejskie więzy
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Czarodziejskie więzy

Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts - stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr...

Bogowie zła
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Bogowie zła

Dręczona nasilającymi się, od czasu samobójczej śmierci ojca, koszmarami, młoda rzeźbiarka Clare Kimball w poszukiwaniu inspiracji twórczej opuszcza Nowy...