Zabawy i gry ruchowe dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-07-16
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7660-864-8
Liczba stron: 128
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (1 głosów)

Ta książka to propozycja zabaw i gier ruchowych przeznaczonych dla wychowanków (pacjentów) poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wszystkie zabawy uporządkowane zostały w kolejności alfabetycznej, poprzedzono je również krótkim wstępem teoretycznym. Autor niniejszego zbioru oparł się na doświadczeniu zdobytym podczas pracy w szkole podstawowej, w przedszkolach (w tym w integracyjnym) oraz w trakcie prowadzenia zajęć z wyczynowymi sportowcami (w tym dziećmi) poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.

Publikacja adresowana jest do fizjoterapeutów, pracowników warsztatów terapii zajęciowej, nauczycieli wychowania fizycznego pracujących w klasach integracyjnych oraz do rodziców dzieci poruszających się na wózkach. To cenna pomoc oraz zaproszenie do wspólnej zabawy.

Odbiorcy:
– fizjoterapeuci, nauczyciele wychowania fizycznego.
– rodzice dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:
– to niezwykle praktyczny zbiór zabaw do bezpośredniego wykorzystania w pracy z dziećmi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.
– pełna ciekawych pomysłów, z których skorzystają zarówno specjaliści, jak i rodzice.

Kup książkę Zabawy i gry ruchowe dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-07-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dzięki prawidłowo funkcjonującemu narządowi ruchu człowiek potrafi wykonywać czynności lokomocyjne, zmieniać ułożenie części ciała względem siebie, utrzymać odpowiednią postawę oraz osłabiać skutki działania różnego rodzaju przeciążeń (na przykład w trakcie wykonywania gwałtownych ruchów). Taki stan możliwy jest przy właściwej budowie układu szkieletowego, więzadłowego i mięśniowego. Jeżeli którykolwiek z wymienionych elementów motoryki jest zaburzony, dochodzi do ograniczenia umiejętności poruszania się. Nakładem Wydawnictwa Jedność została opublikowana znakomita pozycja Zabawy i gry ruchowe dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, w pełni przyczyniająca się do zaspokojenia potrzeby zabawy u wychowanków dotkniętych zaburzonym funkcjonowaniem ruchowym. Całość składa się z dwóch zasadniczych części: praktykę poprzedzono teorią, co sprawia, że opiekunowie (fizjoterapeuci, nauczyciele rewalidacji i wychowania fizycznego oraz rodzice) najpierw zostaną odpowiednio przygotowani (lub uzupełnią wiedzę już posiadaną), a dopiero w następnej kolejności podejmą działania adekwatne do stanu zdrowia dzieci „wózkowych”. W części teoretycznej Piotr Winczewski wylicza podobieństwa i różnice zabaw naturalnych oraz dydaktycznych, pisze o uwarunkowaniach wykorzystania gier i zabaw w procesie terapeutycznym dzieci, a także omawia wybrane elementy pragmatyki zajęć ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Zabawy i gry ruchowe dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich

Reklamy