Zaduszki

Data wydania: 2013-05-01
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-60915-77-6
Dodał/a książkę: mama_kazala

Autorka głośnych i nagradzanych na całym świecie Ran wylotowych wraca z opowieścią o rodzinach, ich sekretach i tym, jak skomplikowane potrafią być więzy miłości.

Po śmierci swojego syna Regina Segal postanawia zabrać wnuczkę Mikę do Warszawy, by odnaleźć posiadłość, którą jej rodzina straciła podczas II wojny światowej. Jednak po ich przylocie z Izraela Regina zaczyna się dziwnie zachowywać. Odzyskanie dawnej własności przestaje być dla niej priorytetem i Mika czuje, że babka coś przed nią ukrywa. Młoda dziewczyna, odkrywając współczesną Warszawę, odkrywa też wielki rodzinny sekret.

Rozgrywająca się tuż przed Zaduszkami historia pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, humoru i wzruszeń, ale też refleksji nad trudnymi polsko-żydowskimi relacjami. Realizm sąsiaduje tu z sytuacjami absurdalnymi, a psychologicznie skomplikowani bohaterowie z postaciami jak ze slapstickowej komedii. Dzięki tym kontrastom Rutu Modan udaje się stworzyć w Zaduszkach niesłychanie żywy, wielowymiarowy świat. http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/zaduszki/1

Kup książkę Zaduszki

Opinie o książce - Zaduszki

Avatar użytkownika - mama_kazala
mama_kazala
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 6, Przeczytałem,
Jamilti i inne historie
Rutu Modan0
Okładka ksiązki -  Jamilti i inne historie

Pielęgniarka z Tel Avivu, która jest świadkiem zamachu. Cyrkowa artystka, która postanawia przeszczepić sobie męską brodę. Piosenkarz, który właśnie...