Okładka książki - Zagadka Błękitnego Ekspresu

Zagadka Błękitnego Ekspresu

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010-08-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-245-8987-6
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę: Martyna Zydorek

Ocena: 4.33 (3 głosów)

Katarzyna Grey, otrzymawszy imponujący spadek po swej pracodawczyni, postanawia wyruszyć na wycieczkę swoich marzeń. W czasie podróży Błękitnym Ekspresem staje się świadkiem niezwykłych zdarzeń – w pociągu w niejasnych okolicznościach zostaje zamordowana córka znanego milionera. Pomoc w rozwiązaniu zagadki oferuje niezawodny detektyw, Herkules Poirot. Sprawa dodatkowo się komplikuje, gdy pojawia się pytanie, czy to nie panna Grey była celem mordercy.

Kup książkę Zagadka Błękitnego Ekspresu

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Zagadka Błękitnego Ekspresu

Avatar użytkownika - anaemia
anaemia
Przeczytane:2016-08-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Okazuje się, że sześć lat przed tym, jak Agatha Christie napisała słynne "Morderstwo w Orient Expressie", stworzyła inną książkę, której akcja dzieje się w pociągu. "Zagadka błękitnego ekspresu" nie doczekała się takiej popularności jak wcześniej wspomniane dzieło i trudno jest mi się dziwić. Nie żeby była to wybitnie zła książka - jest to porządny, klasyczny kryminał, jakich wiele w bibliografii autorki - jednak nie posiada on przy tym cech, które mogłyby go czymkolwiek wyróżnić wśród reszty twórczości Christie. Akcja właściwa zaczyna się, gdy Ruth Kettering, córka znanego miliardera, zostaje zamordowana w trakcie podróży tytułowym Błękitnym Ekspresem. Na szczęście jej bliskich, tym samym pociągiem jechał nie kto inny, jak Herkules Poirot, który postanawia wykorzystać swoje małe, szare komórki do wyjaśnienia zagadki. Początek powieści nieco się ciągnął. Pierwszych parędziesiąt stron nieco mnie zmęczyło, ale kiedy w końcu zaczęła się właściwa akcja, śledziłam ją z zainteresowaniem, mimo że nadal byłam daleka od całkowitego pochłonięcia zagadką. Na moje szczęście nie brakowało tego, co niezmiennie urzeka mnie w powieściach Christie - silnych kobiecych postaci, z Katarzyną Grey na czele. I nieźle wykreowanych postaci ogółem - nawet tych epizodycznych. Rozwiązanie tytułowej zagadki okazało się satysfakcjonujące. Intryga nie była szczególnie zawiła, ale zakończenie - po klasycznym wodzeniu za nos i podsuwaniu mylnych tropów - mogło zaskoczyć. "Zagadka błękitnego ekspresu" zdecydowanie nie należy do najlepszych dzieł królowej kryminału. Wśród dotychczas przeczytanych przeze mnie powieści autorki, ta plasuje się na niezbyt zaszczytnym, przedostatnim miejscu (ustępując jedynie "Wielkiej czwórce", która w moim odczuciu była raczej "wielkim nieporozumieniem"). Określiłabym ją mianem, nomen omen, literatury pociągowej - odpowiedniej żeby umilić podróż i niepretendującej do miana czegokolwiek bardziej zajmującego.
Link do opinii
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Autorka jak zwykle mnie nie zawiodła. W "Błękitnym Ekspresie", czyli pociągu dla bogaczy, zamordowana zostaje młoda kobieta. Herkules Poirot, który też jechał pociągiem, pomaga policji w śledztwie. Mordercy niestety nie odgadłam;).
Link do opinii
Avatar użytkownika - kozung
kozung
Przeczytane:2016-03-02, Chcę przeczytać,
Inne książki autora
S.O.S. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - S.O.S. Audiobook

Słuchowisko przygotowane na podstawie opowiadania o tym samym tytule. Czas odtwarzania 39 minut....

Opowiadania Agatha Christie. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Opowiadania Agatha Christie. Audiobook

Album zawiera nastęujące opowiadania: S.O.S, Lampa, Czerwony sygnał, Radio, Ostatni seans, Dziwny przypadek....

Reklamy