Zagadka czarciego tortu

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2013-08-14
Dodał/a książkę: elibri

Kolejna książka autorstwa Joanne Fluke z Hanną Swensen w roli detektywa-amatora, wspomaganej tradycyjnie przez rudego kota o jednym oku, matkę, siostrę oraz resztę lokalnej społeczności. Tym razem w Lake Eden, małym miasteczku w Minnesocie, dużo się dzieje i wszyscy są szalenie zajęci. Hanna nie jest wyjątkiem. Jednak niezależnie od tego, ile ma akurat na głowie, zawsze znajdzie czas, kiedy trzeba pomóc komuś z przyjaciół, szczególnie kiedy przyjaciel dopiero co został zamordowany. W tej sytuacji pomóc można tylko tropiąc mordercę.

Powieść zawiera sporo przepisów, które ciekawy czytelnik z pewnością będzie chciał samodzielnie wypróbować. Tym razem oprócz przepisów na ciasta, ciasteczka i desery pojawi się również parę propozycji dań głównych - niektóre z nich trącą amerykańską klasą robotniczą, co wprowadza dodatkowy smaczek dla czytelników ciekawych niuansów kulturowych.

Jak zwykle atmosfera powieści jest ciepła, przyjazna, cała przemoc rozgrywa się gdzieś za kulisami, więc czytelnik nie jest narażony na brutalne sceny, a jeśli chodzi o erotykę, pojawiają się tylko delikatne aluzje. Poza tym po tej powieści może wreszcie skończy się dylemat Hanny, którego z zalotników wybrać. Wygląda na to, że ktoś lub coś wreszcie pomoże Hannie podjąć decyzję.

o 20 POWIEŚCI TEJ AUTORKI ZNALAZŁO SIĘ NA LISTACH BESTSELLERÓW "NEW YORK TIMESA"

o PONAD 3 MILIONY SPRZEDANYCH KSIĄŻEK TEJ AUTORKI!

Kup książkę Zagadka czarciego tortu

Opinie o książce - Zagadka czarciego tortu

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2013-11-12, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam, Wyzwanie - Pióro i Pazur,
,,Zagadka czarciego tortu" jest książką kucharską ubraną w powieść detektywistyczną. Treść można podzielić na dwie części. Pierwsza połowa przedstawia życie kobiet w małym miasteczku, które prowadząc swoje małe biznesy, w międzyczasie spotykają się, wymieniają się przepisami na słodkości, próbują je, pieką i pochłaniają hektolitry kawy. Przepisy na wszelkie ciasta, ciastka i ciasteczka są umieszczone na końcach rozdziałów. Są one najciekawszym elementem powieści! Tak, tak. Akcja jej nie toczy się szybciej niż w przepisach kulinarnych i jest tak samo ciekawa, niestety. Gdy w połowie książki dochodzi do zbrodni i jedna z bohaterek próbuje ją rozwikłać, tempo nieco przyspiesza. Jednakże treść całej ,,Zagadki czarciego tortu" jest tak płaska, bez pomysłu i upstrzona niesamowitą ilością niepotrzebnych zdań, nic nie wnoszących do całości, że często jedynie przebiegałam wzrokiem, by się nie denerwować tym, jak można tragicznie płytko napisać powieść. Miałam nadzieję, że choć zagadka kryminalna okaże się intrygująca. Jak się jednak okazało, wytypowałam zbrodniarza szybciej niż ktokolwiek z bohaterów, pomimo tego, że nic wspólnego z tą dziedziną nie mam. Zachodzę w głowę, jakim cudem (bo innego wyjaśnienia nie znajduję) ta książka-nic stała się bestsellerem New York Times'a, jak widnieje napis na okładce. Dno, totalne dno. Nie polecam. Mam nadzieję, że choć jedynym plusem książki okażą się przepisy na ciasteczka, jeśli wypiek się uda. Zdarzają się tam też przepisy na dania główne serwowane w powieściowej restauracji, lecz cóż to za rarytasy, jeśli użyć do nich trzeba gotową zupę w puszcze i sos z torebki ... ech.
Śmierć za cukiernią
Joanne Fluke0
Okładka ksiązki - Śmierć za cukiernią

Weź jednego detektywa amatora, dodaj trochę ekscentrycznych mieszkańców Minnesoty, sporą garść mrożącej krew w żyłach niepewności, a otrzymasz przepis...