Zagmatwane zabory

Zmora zaborów i mania wolności. Czujesz się jak w niewoli? Śledzą cię, kontrolują i musztrują? Spokojnie, wszystko już było i na wszystko są sposoby! Ta książka to najlepsza nauczycielka życia, więc poczytaj, co opowiada o zagmatwanych zaborach - i graj o wolność!

Informacje dodatkowe o Zagmatwane zabory:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-237-2040-1

Kup książkę Zagmatwane zabory

Zagmatwane zabory - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-03-12, Ocena: 4, Przeczytałem,

DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI

Drugi z wznowionych właśnie tomów „Horrrendalnej Historii Polski” to rzecz powoli doprowadzająca nas do współczesności. Od pierwszego tomu przeszliśmy drogę wiodącą z zamierzchłych czasów, do połowy osiemnastego wieku, którym kończył się tom piąty. Teraz, w szóstej części, pokonujemy drogę aż do odzyskania przez Polskę niepodległości, czyli do początków XX wieku. I jak zwykle książka wprost pełna jest interesująco podanych faktów, które potrafią zainteresować historią nawet nieznoszących jej czytelników.

Od roku 1797 (czyli do powstania Legionów Polskich we Włoszech) po rok 1919 (czyli podpisanie traktatu wersalskiego, dzięki któremu Polska znów była na mapach i odzyskała niepodległość). Taką drogę przebywamy wraz a autorkami i bohaterami tamtych wydarzeń w tym tomie. Ale co się wśród tych wydarzeń i ludzi kryje?
Czym były knut i nahajka, do czego służyły i co ze sobą niosły? „Hameryka”, Brazylia i inne kraje – czyli witajcie w świecie, gdzie w czasie zaborów na obcych ziemiach Polacy szukali chleba i spokoju. Przekonajcie się, jak w owym czasie wyglądała emancypacja, a jak higiena, medycyna i sport. I odwiedźcie też Łódź, by przekonać się, czy to złe miasto, czy może jednak ziemia obiecana. A to tylko część tego, co na Was czeka!

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-02-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2012-05-21, Ocena: 5, Przeczytałam, podstawówka,
Co robisz olu w swoim przedszkolu ? poznaję przedszkole
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Co robisz olu w swoim przedszkolu ? poznaję przedszkole

Co robisz Olu w swoim przedszkolu? to opracowane przez doświadczonego pedagoga książeczki edukacyjne przybliżające życie w grupie przedszkolnej. Opracowania...

Kakebo. Japońska sztuka oszczędzania od podstaw
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Kakebo. Japońska sztuka oszczędzania od podstaw

Zeszyt do domowego oszczędzania Z RUCHOMYM KALENDARZEM! Kakebo to narzędzie do zarządzania domowym budżetem, z którego każdego dnia korzystają miliony...