Okładka książki - Zapach konwalii

Zapach konwalii

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2013-06-20
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-62502-62-2
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę: izabela81

Ocena: 3 (2 głosów)

W najnowszej powieści Korolewicz "Zapach Konwalii" kończy się zima, a zaczyna wiosna. Anna poznaje dawną przyjaciółkę Mariusza, Arę. To bardzo uzdolniona młoda artystka. Jej wystawa odnosi olbrzymi sukces, ale czy to wystarczy, by uczynić ją szczęśliwą i uratować od śmiertelnego zagrożenia - depresji? Nad związkiem Anny i Mariusza zbierają się czarne chmury. Dawna miłość Mariusza postanawia walczyć o dawne uczucie. Czy ich związek przetrwa? Co okaże się ważniejsze: miłość czy matura? Czy Bieszczady oczyszczą atmosferę między nimi? Tą książkę po prostu się chłonie, nie czyta.

Kup książkę Zapach konwalii

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Zapach konwalii

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-09-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Momentami wiało nudą, było zbyt wiele przydługich opisów nic nie wnoszących do fabuły. Jednak mimo tego książkę czyta się lekko i przyjemnie, ale nie zapadnie w mojej pamięci.
Link do opinii
Czytając o związku maturzystki Ani z poważnym mężczyzną trenerem Mariuszem poznajemy też intrygantkę, dawną dziewczynę głównego bohatera, rudowłosą Matyldę. Ta femme fatale za wszelką cenę chce zaszkodzić nie tylko Mariuszowi, ale też osobom jemu bliższym i dalszym. Po części to się jej udaje. Na tle tych miłosnych perturbacji oraz szkolnych wydarzeń z LO Ani poznajemy inną parę - uzdolnioną malarkę Zuzannę, zwaną Arą, i dziennikarza Fabiana. To krótkie studium depresji. Przerażające w skutkach, gdy ktoś z zewnątrz odpowiednio wcześnie nie zareaguje, bo ,,w dużej dawce wszystko szkodzi". I jeszcze jedna rzecz jest tu ukazana - siła intuicji, szósty zmysł, przeczucie, że coś się wydarzy... Niby historia opowiedziana w tej powieści jest zwyczajna, może i banalna, ale jest coś w niej wciągającego, że się ją chłonie jednym tchem.
Link do opinii
Inne książki autora
Dziewczyna z ulicy Ogrodowej
Danuta Korolewicz0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z ulicy Ogrodowej

Danuta Korolewicz książką „Dziewczyna z ulicy Ogrodowej” kończy cykl zaczęty w „Błękitnym lecie”. Nawet w najlepszych związkach...

Magia księżycowej nocy
Danuta Korolewicz0
Okładka ksiązki - Magia księżycowej nocy

Czym różni się prawdziwa miłość od pozornego uczucia? Jaką siłę ma taka miłość? Krystian i Marzena są idealną parą, młodzi, piękni, bogaci. Na ich...

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy