Zatoka świń

Ekskluzywne kluby nocne, w nich stręczyciele oferujący seks z dziećmi. Kokaina na stołach, policjanci na bramkach. Sopot by night.

Samobójcza śmierć 14-letniej Anaid i aresztowanie jej prześladowcy "Krystka", łowcy nastolatek, to wierzchołek góry lodowej. Pod wodą Zatoki kryją się potwory.

Kryminał non-fiction ujawnia kulisy głośnego seks-skandalu w Sopocie.

"Zanim wzruszysz ramionami - że o co tyle krzyku, przecież te małe dziwki same się pakują w kłopoty, wsiadają do tych merców, audi i beemwic, pchają się do klubów, lgną do dzianych gości - pomyśl, proszę: a gdyby to była twoja córka, siostra, przyjaciółka..."

Piotr Stasiński, dziennikarz

"Ta historia oparta jest na faktach, co znaczy, że osiowe zdarzenia są autentyczne. Wiele szczegółów zmieniliśmy jednak i poprzestawialiśmy, aby odsłonić tajemnice w odpowiedniej kolejności. Wymyśliliśmy też nowe imiona skrzywdzonym dziewczynkom. Poza Anaid, która stała się symbolem tej sprawy".

Od Autorów

Informacje dodatkowe o Zatoka świń:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2016-04-07
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Zatoka świń

Zatoka świń - opinie o książce

Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2017-05-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2017,
Z czym kojarzy się Wam Sopot? Z wakacjami? Wypoczynkiem? Molo? Morzem? Miejscem rozrywki? Rodzinnym wypadem? Do czasu gdy nie sięgnęłam po książkę ,,Zatoka świń" mnie również to miasto tak kojarzyło się, teraz jednak będąc tam na wakacjach i przechodząc koło Krzywego Domku lub mijając ładne nastolatki, będę miała przed oczami całkowicie inne obrazy niż spokojną, turystyczną miejscowość. Zacznijmy jednak od początku. Jakiś czas temu w mediach było głośno o sprawie samobójstwa młodej dziewczyny - Anaid Tutguszjan oraz jej mamie twierdzącej, że do tragedii tej doszło przez niejakiego "Krystka" - Krystiana Wiachona - mężczyznę, który jak później się okazało, miał na swoim koncie wiele gwałtów i molestowań bardzo młodych dziewczyn (głównie dziewczynek ze starszych klas podstawówki oraz gimnazjum). Cała sprawa o tyle jest tragiczna, że wiele osób wiedziało o jego praktykach, wiele dziewcząt zgłaszało nawet popełniane przez niego zbrodnie, ale nikt nie reagował i nic nie zrobiono w tej sprawie. Krystian zawsze wychodził z opresji bez szwanku, zawsze czuł się bezkarny i dalej praktykował swoje uczynki nawet gdy w mediach zawrzało. Z czasem wyszło na jaw, że wszystko to było tylko wierzchołkiem góry lodowej. Dziewczęta były werbowane do dyskotek, domów publicznych oraz prywatnych posiadłości gdzie miały świadczyć usługi seksualne i napędzać klientów. W to przedsięwzięcie były zamieszane również osoby, które uczestniczyły w rozwoju kulturalnym Sopotu, były szanowane i cenione. W książce autorzy właśnie poruszają tę sprawę i starają się przedstawić ją jak najdokładniej i bardzo szczegółowo. Chociaż jest ona oparta na faktach to niektóre elementy jak np. nazwiska poszkodowanych dziewcząt zostały zmienione - z wiadomych chyba dla każdego przyczyn. To kolejna pozycja, która ujawnia, że polskie prawo nie funkcjonuje tak jak powinno, a korupcja, układy, szemrane interesy i bezkarność oprawców to chleb powszedni w naszym kraju. ,,Zatoka świń" przedstawia smutną i budzącą jednocześnie złość w czytelniku historię, ale także obnaża wstydliwą prawdę o niesprawiedliwości w Polsce. W mojej głowie do tej pory nie mieści się to, że taki bydlak (wybaczcie, ale innego określenia nie mam na takiego człowieka) mimo krzywdzenia nastolatek i ogólnej wiedzy, iż dopuszcza się takich czynów, może tyle lat chodzić na wolności. Jako fanka książek opartych na autentycznych wydarzeniach oraz osoba interesująca się tematami kryminalnymi, uważam, że książka ta jest godna uwagi i poświęcenia chwili na jej lekturę. Jest ona napisana bardzo przystępnym językiem i mogę tylko przyczepić się tego, że wydarzenia są trochę chaotycznie porozrzucane, nie są opisane chronologicznie, co sprawiło z samego początku, że musiałam się mocno skupić podczas lektury, jednak wszystko okazuje się pod koniec lektury zrozumiałe i jasne. Historia jest spójna i nabiera po pewnym czasie kształtu. Dodatkowy plus dla autorów za umieszczenie na końcu książki fragmentów artykułów oraz reportaży związanych z całą sprawą, a także komentarzy ludzi, które pojawiały się pod nimi.

Nie wiem co napisać... Trzeba przeczytać, koniecznie. Nie jest to na pewno łatwa pozycja. Jako matka córki, która za chwilę bedzie nastolatką, zastanawiałam się czy polecą ją jej do przeczytania. Tak! Żeby pokazać, jak łatwo jest oszukać młode, naiwne dziewczę; żeby zawsze, ale to zawsze przychodziła do mnie z każdym problem, żeby pokazać, jak łatwo można wpaść w bagno... żeby nie powtórzyć losu Anaid i ustrzec się od "Krystków" i jemu podobnych

Avatar użytkownika - milosnikksiazkow
milosnikksiazkow
Przeczytane:2020-12-13, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - pobarski
pobarski
Przeczytane:2020-06-15, Ocena: 5, Przeczytałem,
Uzurpator: Podwójne życie prałata Jankowskiego
Bożena Aksamit, Piotr Głuchowski0
Okładka ksiązki - Uzurpator: Podwójne życie prałata Jankowskiego

W latach 80. ksiądz Henryk Jankowski był bohaterem. Gdańszczanie przegrywali jego kazania z kasety na kasetę - jak pieśni Jacka Kaczmarskiego - i handlowali...