Zbrodnia Sylwestra Bonnard

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2005
ISBN: 83-7389-991-X
Dodał/a książkę: Autor X

Książka składa się z dwóch powieści: Polano i Joasia Alexandre, połączonych postacią tytułowego bohatera - uczonego poszukiwacza średniowiecznych manuskryptów, oraz formą - pisanym przez niego dziennikiem.

Kup książkę Zbrodnia Sylwestra Bonnard

Opinie o książce - Zbrodnia Sylwestra Bonnard

Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2014-10-04, Ocena: 5, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
XIX-to wieczny utwór w klimacie wolterowskiej powiastki filozoficznej, złożony z dwóch nowel połączonych losami tytułowego pana Bonnard. Dzisiaj czytana, może nieco trącić przysłowiową myszką, dla prawdziwego bibliofila jest jednak rzecz obowiązkowa. Pan Sylwester to powiem klasyczna postać, która za rzadki egzemplarz starodruku da się wychłostać i połamać kołem, oddając przy tym ostatni grosz na bibliofilskie wszeteczeństwa nie tracąc przy tym prawdziwie humanitarnych odruchów. Całość napisana jest pięknym językiem, finezja zdań wielokrotnie złożonych skutecznie uwodzi i wciąga bardziej nawet niż fabuła, która zdaje się czasem być jeno przykrywką dla snucia przemyśleń nad kondycją człowieka, życiem i sprawami ostatecznymi. "To tylko istnieje, co sobie wyobrazimy, a to chyba nazywa się istnieć! Ja jestem wyobrażeniem. Marzą o mnie i zjawiam się! Wszystko jest tylko marzeniem, a ponieważ nikt nie marzy o tobie, Sylwestrze Bonnard, przeto ty nie istniejesz wcale."
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2017-01-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Gospoda pod Królową Gęsią nóżką
France Anatol0
Okładka ksiązki - Gospoda pod Królową Gęsią nóżką

Gospoda...rozpoczyna się jako powieść na poły autobiograficzna, na poły dokumentalna. W rzeczywistości jest to utwór służący prezentacji różnych światopoglądów...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa