Zbrodnia w efekcie

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-09-04
Dodał/a książkę: elibri

W EFEKCIE doskonale zaostrzonych narzędzi ogrodowych.

W EFEKCIE gąszczu odziedziczonej działki.

W EFEKCIE szalejącego pędu bambusa.

W EFEKCIE uczuć wzgardzonej wielbicielki...

Zbyt doskonały kościotrup i rozczłonkowany spadek, bóstwo męskie pełne sadyzmu, latająca czaszka z idealnymi zębami, szalejące emocje na przestrzeni dziesięciolecia, spadkobierczyni o podejrzanej przeszłości i nigdy niespełnione marzenie, by uczłowieczyć faceta.

W EFEKCIE wymiar kary bywa dyskusyjny.

Kup książkę Zbrodnia w efekcie

Opinie o książce - Zbrodnia w efekcie

Avatar użytkownika - la_pinguin
la_pinguin
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Wychowałam się na książkach Joanny Chmielewskiej. Wiele razy wracałam do niektórych powieści, gdyż stanowią one doskonały lek na wszelkie smutki. Tak jak większość jej czytelników zachwycałam się tymi starszymi i z rezerwą wypowiadałam o nowszych książkach. Zbrodnia w efekcie jest zdecydowanie najnowszą, i niestety ostatnią już, z napisanych przez Chmielewską historii. I wbrew całej mojej sympatii do autorki nie mogę się nią zachwycić. W ogródkach działkowych popełnione zostaje morderstwo. Nie zostaje ono jednak przez nikogo zauważone. Pięć lat późnej, na jednej z działek zostaje odkopany szkielet. Niestety nie ma on głowy, w związku z czym identyfikacja nie jest możliwa. Śledztwo zamiera w martwym punkcie i staje się zgryzotą komisarza Andrzeja Woźniaka. Kiedy więc, po kolejnych pięciu latach, działkowicze porządkujący gąszcz po drugiej stronie alejki, znajdują zaplątaną w nim czaszkę, komisarz ma nadzieję na wyjaśnienie starej sprawy. Nie spodziewa się ile nowych zgryzot dostarczą mu świadkowie... Jak zwykle naszym narratorem jest Joanna, bohaterka która łączy ze sobą wszystkie postacie: jest krewną rodziny od działki z tułowiem (zresztą sama nieraz tam pomagała), znajomą tych od czaszki, a na dodatek spotykała się z "panem idealnym", który może być zabójcą. Po raz pierwszy komisarz Woźniak trafia na tak pokręconą sprawę, gdzie świadkowie ...
Avatar użytkownika - be_ha
be_ha
Przeczytane:2016-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku,
Ciekawy pomysł i rewelacyjny styl Chmielewskiej. Bardzo polecam.
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2016-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Ostatnia pozycja Chmielewskiej czytana z łezką w oku. Jak zwykle mnóstwo humoru, zwariowanych bohaterów afery działkowej i komizmu sytuacyjnego. W inspekcie działkowym czystym przypadkiem odnaleziono zwłoki bez głowy. Szalona rodzinka, w której wszyscy mówią prawdę nie wiem co za postać leżała pięć lat na ich działce. Andrzej Woźniak, który dostał w/w sprawę rwie włosy z głowy i pomimo najszczerszych chęci nie jest w stanie rozwiązać tej zagadki. Do momentu, aż pięć lat później na działce obok znaleziono głowę.... Zabawnie jak to u Chmielewskiej. Uwielbiam jej książki, więc jestem zdecydowanie nieobiektywna :)
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Powieść obfituje w komiczne sytuacje i napisana jest typowym dla autorki soczystym, barwnym, zabawnym językiem, w którym pojawiają się pocieszne nazwiska oraz określenia (z raszplami na czele). Nie brak tu również karykaturalnych i groteskowych postaci, pochodzących i z przestępczego półświatka, i z mocno rozgałęzionej arystokratycznej rodzinki, która swoją oryginalnością oraz różnymi dziwactwami doprowadza do rozpaczy inspektora prowadzącego śledztwo.
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2015-06-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 2015 - Wyzwanie 52 książki,
Jako wierna fanka Chmielewskiej, zawsze jestem zadowolona po przeczytaniu jej książki. Jest morderstwo, zagadka, ukryty spadek, dialogi tryskają humorem... Nowością dla mnie jest pokazanie czytelnikowi mordercy na samym początku, ale bohaterowie muszą do tego dojść samodzielnie. Drugim oryginalnym zabiegiem jest podwójna narracja, wcześniej spotkałam się z tym tylko w "Babskim motywie". Aż przykro pomyśleć że więcej książek nie będzie.
Avatar użytkownika - kasia19268
kasia19268
Przeczytane:2014-09-10, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Nie polecam. Z trudem przebrnęłam do końca. To już nie jest to co poprzednie, starsze książki Chmielewskiej. Dialogi i postacie przestały być zabawne, a akcja trzymać w napięciu. A pomysł by od razu ujawnić mordercę całkowicie zniwelował wszelkie napięcie i ekscytację.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2014,
Zbrodnia wydarzyła się w efekcie zbiegu konkretnych zdarzeń, ale afekt również odegrał w niej dużą rolę. Jak to u Chmielewskiej zagmatwane na początku zdarzenia, w których biorą udział różne osoby, powolutku znajdują swe miejsze w czasie i w relacjach bliższych oraz dalszych a wszystko to połączone ogródkiem, szkieletem bez głowy, łopatą i spadkiem układa się w piękną, zabawną całość.
Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2014-02-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Uwielbiam Chmielewską. jej humor, spostrzegawczość, wartką fabułę i znakomite intrygi kryminalne. Dlatego do każdej kolejnej książki tej autorki podchodzę... z wielkimi oczekiwaniami. Nie ma co ukrywać, każdą będę porównywać do Wszystko czerwone czy Ostatnie zdanie nieboszczyka. I Zbrodnia w efekcie staje na wysokości zadania. Nie jest to śmietanka utworów Chemielewskiej, ale na pewno warta przeczytania.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2013-11-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Uwielbiam Chmielewską, więc moja opinia może być nieobiektywna. Kolejna zbrodnia, zmagania policji ze znalezieniem zabójcy, specyficzne poczucie humoru, wystarczyło, aby poprawić mi nastrój.
Ostatnia powieść kryminalna Joanny Chmielewskiej, utrzymana w tonie poprzednich - z zaskakującymi zwrotami akcji. Autorka prezentuje nieco ironiczne spojrzenie na samą siebie i ludzi których opisuje, a czyni to jak zwykłe z dużą klasą.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Pani Chmielewska wraca do formy. Prawie tak, jak za dawnych lat. Zdecydowanie lepsza od ostatnich tytułów.
Avatar użytkownika - magda690
magda690
Przeczytane:2014-05-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - mandy
mandy
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Avatar użytkownika - Maryanna
Przeczytane:2013-11-12, Ocena: 3, Przeczytałam, Thriller/sensacja/kryminał,
Babski motyw wyd.2008
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Babski motyw wyd.2008

Joanna Chmielewska, "Babski motyw": Przed moją furtką zatrzymała się jakaś nieznajoma facetka. Widziałam ją doskonale, bo akurat robiłam sobie...

Wielkie zasługi
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Wielkie zasługi

Nowe wydanie powieści najpoczytniejszej polskiej autorki kryminałów, opatrzone ilustracjami Włodzimierza Kuklińskiego....