Zielony Konstanty

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-10-17
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-247-1789-7
Liczba stron: 496
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (1 głosów)

Piękna opowieść o Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim (1905-53) genialnym poecie, twórcy "Zaczarowanej dorożki" i niezapomnianego Teatrzyku "Zielona Gęś".

Autorka stworzyła coś więcej niż wnikliwą, chronologiczną biografię swego ojca, żyjącego w skomplikowanych czasach przed i po II wojnie. Wykorzystała m.in. fragmenty notatników i listów Konstantego i jego żony Natalii oraz nie znane wiersze. Z własnej pamięci przywołała atmosferę, jaką roztaczał i szczegóły codzienności, w jakiej powstawały arcydzieła Gałczyńskiego.

Kup książkę Zielony Konstanty

Opinie o książce - Zielony Konstanty

Avatar użytkownika - nunachopin
nunachopin
Przeczytane:2013-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Fantastyczny hołd złożony poecie przez córkę. Być może książka nieco nieobiektywna, ale co z tego? Kto pisze zupełnie obiektywnie? Czyta się trochę jak smutną bajkę o bajkopisarzu. Z pewnością wrócę do niej jeszcze.
Link do opinii
Inne książki autora
Gałczyński
Kira Gałczyńska 0
Okładka ksiązki - Gałczyński

K.I.G. należał zawsze do najpopularniejszych poetów. Mimo to był i jest najczęściej atakowanym twórcą mijającego stulecia - za estetykę, za rzekome wolty...

Srebrna Natalia
Kira Gałczyńska0
Okładka ksiązki - Srebrna Natalia

Srebrna Natalia - jak nazwał ją w swym wierszu jej mąż Konstanty Ildefons Gałczyński - już za życia była legendą. Tak jak do legendy przeszła miłość ...

Reklamy