Okładka książki - Złamane serca

Złamane serca

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2011-02-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-259-0239-1
Liczba stron: 328
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (2 głosów)

Co zrobiłaby nastoletnia Bridget Jones, gdyby zerwał z nią chłopak?
Przepłakała dwadzieścia cztery godziny. Spaliła wszystkie zdjęcia i prezenty od swojego eks. Razem z przyjaciółkami wymyśliła zbiór zasad, żeby pozbierać się po rozstaniu i uwierzyć w siebie. A potem? Znowu się zakochała!


Pierwsze miłości, pierwsze rozstania, pierwsze złamane serca

Trzy złamane serca
Chłopak Sydney niespodziewanie z nią zrywa i kończy ich dwuletni związek. Raven nie może wybrać między Calebem a Horace?em, więc oni decydują za nią i Raven zostaje bez żadnego chłopaka. Kelly kocha Willa. On już zaplanował walentynki, tylko że nie z nią.

 

Cztery przyjaciółki

Gdy trzy najlepsze przyjaciółki Alexii przeżywają rozstania z chłopakami, ona postanawia pomóc im wyleczyć złamane serca.

 

Dwadzieścia dziewięć zasad

 Czy można żyć bez chłopaka? Czy można czuć się wtedy pełnowartościową osobą? Czy można pozbierać się po rozstaniu, przestrzegając zbioru prostych zasad? Wydaje się, że wszystko idzie dobrze. Dziewczyny próbują zapomnieć o swoich eks. Na nowo odkrywają łączącą je przyjaźń i wspierają się wzajemnie. Starają się znaleźć nowe pasje i uwierzyć w siebie. Tylko że co chwila któraś łamie reguły ich ?Kodeksu zerwań?. A do tego wszystkie przyjaciółki znowu się zakochują?

 

Pamiętajcie dziewczyny, żaden facet nie może sprawić, że poczujecie się kompletne i spełnione. Możecie to zrobić tylko wy same!

Kup książkę Złamane serca

Polecana recenzja

Złamane serca to typowa powieść dla nastolatek, w której przeczytać można wiele o problemach w szkole, niespełnionych miłościach, rozstaniach, kłótniach z rodzicami, szkolnej działalności w kółkach zainteresowań... Nastolatki odnajdą w niej emocje i uczucia, które dotyczą także ich. Z łatwością identyfikować się będą z którąś z bohaterek, bo - jak to w tego rodzaju powieściach bywa - każda z nich jest inna i ma swoje charakterystyczne cechy. Dla tych, którzy przeżywają pierwszą miłość lub pierwsze rozstanie z tym „ostatecznym i jedynym” - lektura idealna.  Bohaterkami powieści są cztery przyjaciółki: Sydney, Raven, Kelly i Alexia, które uczęszczają do tej samej szkoły. Trzy pierwsze nieoczekiwanie rozstają się ze swoimi chłopakami i postanawiają szukać pocieszenia u tej, która akurat nie jest z nikim związana. Sytuacja nieoczekiwanie przypomina dziewczynom o zaniedbanej przyjaźni, którą chcą teraz naprawić. Jednocześnie próbują także zrobić wszystko, by zapomnieć o swoich byłych chłopakach. W tym miejscu z pomocą przybywa Alexia, która - będąc córką dwójki psychologów - przygotowuje dla swoich koleżanek „Kodeks zerwań”, składający się z 25 zasad. Jedyną szansą powodzenia kodeksu jest ścisłe trzymanie się jego zasad, co - niestety - nie jest łatwe, a w przypadku jednej z dziewczyn ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Złamane serca

Avatar użytkownika - brightwitch
brightwitch
Przeczytane:2011-05-25, Przeczytałam,
Inne książki autora
Złamane serca
Pamela Wells0
Okładka ksiązki - Złamane serca

Co zrobiłaby nastoletnia Bridget Jones, gdyby zerwał z nią chłopak?   Przepłakała dwadzieścia cztery godziny. Spaliła wszystkie zdjęcia i prezenty...

Zauroczenia
Pamela Wells0
Okładka ksiązki - Zauroczenia

Dziewczyny szukają nie tylko miłości!Cztery przyjaciółki: Alexa, Sydney, Raven i Kelly. Już wiedzą, że czasem od miłości ważniejsza jest przyjaźń...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy