Znak ostrzegawczy

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2014-02-28
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7942-069-8
Liczba stron: 314
Dodał/a książkę: izabela81

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Kamila wiedzie pozornie szczęśliwe życie – mężczyzna, dziecko, dom poza miastem. W rzeczywistości czuje się odrzucona przez męża, przegrywając swój życiowy bieg z bezkonkurencyjnymi rywalkami – telewizją i pracą. W sercu skrywa pragnienie gorącego uczucia. W zaskakujący sposób próbuje ratować małżeńską relację. Agacie sen z powiek spędzają marzenia o byciu mamą. Po kilku latach starań zachodzi w ciążę, jej radość jednak trwa krótko… Nie poddaje się, podążając drogą pełną rozczarowań i nadziei ku wyczekiwanemu macierzyństwu. JAK POTOCZĄ SIĘ LOSY TYCH DWÓCH KOBIET? CZY ZNAJDĄ UPRAGNIONE SZCZĘŚCIE?

Kup książkę Znak ostrzegawczy

Opinie o książce - Znak ostrzegawczy

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-07-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
W poszukiwaniu szczęścia „Istnieje tylko jedna osoba, która kiedykolwiek może uczynić Cię szczęśliwym i tą osobą jesteś Ty.” – twierdzi David Burns, potwierdzając tylko słowa psychologów czy filozofów. Jeśli jednak to jest takie proste, to dlaczego wciąż nie możemy tym szczęściem się cieszyć? To pytanie powinna zadać sobie Kamila, jedna z dwóch bohaterek wciągającej powieści obyczajowej, autorstwa Iwony Bińczyk-Kołacz. Opublikowana nakładem wydawnictwa Novae Res książka „Znak ostrzegawczy”, to spojrzenie na codzienne życie, na jego blaski i cienie oraz próba identyfikacji błędów, jakie często popełniamy. Powieść zachwyci szczególnie tych czytelników, którzy oczekują pewnej analizy psychologicznej bohaterów, którzy lubią przedzierać się przez kolejne warstwy historii, by odkryć jej drugie dno. Autorka przedstawia nam dwie bohaterki, a zarazem przyjaciółki: Kamilę i Agatę. O pierwszej z nich można powiedzieć, że ma wszystko, czego kobieta może pragnąć. Mąż rozwijający własną firmę, uroczy domek na obrzeżach Krakowa, interesująca praca, w której może obcować zarówno z dziełami sztuki, jak i z ludźmi, a do tego wspaniały siedmioletni syn, dla którego jest prawdziwym wzorem. Dlaczego zatem nie jest szczęśliwa? Czemu wciąż jest przekonana, że w życiu chodzi o coś więcej? Głównym problemem ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:2014-05-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, Posiadam,
Męka   „Znak ostrzegawczy” Iwona Bińczycka-Kołacz wyd. Novae Res rok: 2014 str. 314 Ocena: 3,5/6   Są książki, na które czeka się z utęsknieniem i które w zupełności spełniają oczekiwania czytelnika. Są powieści, po które będąc w pełni władz umysłowych na pewno byśmy nie sięgnęli. Zdarza się również, że lektury, po które sięgamy zupełnie nas zaskakują, niestety - nie zawsze pozytywnie. Wyczekiwane pozycje okazują się klapami roku, a te, po których spodziewamy się najgorszego mile nas rozczarowują. Jaki jest Znak ostrzegawczy? Dowiecie się ode mnie, czy chcecie przekonać się sami?   Opis jednej z nowości wydawnictwa Novae Res bardzo mnie zaintrygował. Czułam, że lektura pozwoli mi na przeżycie czegoś nowego, byłam wręcz pewna, że pozytywnego. Nie czekałam więc zbyt długo i wkrótce po jej otrzymaniu zaczęłam czytać. Trzy dni - taki był plan maksimum na zakończenie książki Iwony Bińczyckiej-Kołacz. Z tych kilkudziesięciu godzin jakie sobie założyłam wyszło ... dużo więcej. Znak ostrzegawczy czytałam małymi kroczkami przez trzy tygodnie. Początkowo nie wiedziałam co jest nie tak. Po zapoznaniu się z kilkoma kolejnymi stronami odkładałam powieść na półkę, albo po prostu zasypiałam. A przecież temat był ciekawy. Dwie kobiety. Przyjaciółki. Od lat się wspierające i pomagające sobie nawzajem. Obie mają swoje tajemnice i nie chcą, by ta druga ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2015-02-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książęk w 2015r.,
Książka, która średnio mi się podobała. Początek był dość nudny, ale potem było już coraz lepiej, a zakończenie, trzeba przyznać naprawdę zaskoczyło i tytuł jest bardzo trafny. Losy dwóch kobiet, koleżanek Kamili i Agaty. Jedna z nich ma męża, który jej nie docenia i zawsze wybiera telewizję, ale za to ma kochanego synka. Druga zaś pragnie zajść w ciążę i kiedy w końcu się udaje przeżywa bardzo bolesną próbę ( w tym momencie na prawdę łezka kręci się w oku). Jest też pewna tajemnica, którą skrywa przed Kamilą Agata i dlatego są bardziej koleżankami niż przyjaciółkami.Jeśli jesteście ciekawi jak potoczą się ich losy sięgnijcie po książkę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Martysia
Martysia
Przeczytane:2014-07-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Dawno nie czytałam tak dobrej i wciągającej książki napisanej świetnym stylem. To książka dla nas - kobiet, którym wiatr zawsze wieje w oczy. Utrata ciąży, problemy z pracą i kilkoma kilogramami, walka z pilotem o względy męża... Autorka wyśmienicie przedstawiła smak codzienności, rozpieszczając czytelników zdumiewającym zakończeniem. Z chęcią poznałabym dalsze losy bohaterek!
Link do opinii
Reklamy