Zwycięzca bierze wszystko

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2013-07-12
ISBN: 978-83-7574-891-8
Dodał/a książkę: czytam

Nic już nie cieszy jak dawniej. Ani Boże Narodzenie, ani brazylijski serial.

Ale jest Aneta Jadowska - wiedźma i złodziejka dusz, która zwyciężyła i zgarnęła wszystko dla siebie.

Żarty się naprawdę skończyły! Czas wyciągnąć miecz i rozciągnąć kilka mięśni.

Kup książkę Zwycięzca bierze wszystko

Opinie o książce - Zwycięzca bierze wszystko

Avatar użytkownika -

Zwycięzca bierze wszystko to trzeci tom z serii o Dorze Wilk. Z tą książką jest wyjątkowo coś nie tak. Długo zastanawiałam się na tym, co jest tego przyczyną. Niewątpliwie jest to najlepsza część, a z drugiej strony najbardziej nijaka. Są książki, w których chciałoby się przeczytać wszystko na temat bohaterów. O tym jak się czują, co ich śmieszy, co sprawia, że staja się weseli czy też przygnębieni. Z Dorą tak nie jest. Jej wspaniałość doprowadza do stanu gorączki. Nie chodzi tu o zazdrość, że jako osoba z realnego świata, nigdy nie porozmawiam z Lucyferem, Rajzelem czy Belzebubem. Nie chodzi o to, że nie zostanę bohaterem dla wilkołaków czy wampirów. Gorączka spowodowana jest reakcją przesłodzenia. Kobieta lat trzydzieści (dwanaście lat jako wiedźma) jest jedyna w swoim rodzaju. Jej korzenie sięgają wszędzie. Jeżeli zajdzie potrzeba okaże się, że jest potomkiem Pani Wilków, Bogini Płodności, Pani Północy – do wyboru do koloru. Potrzebne coś jeszcze? Nie ma sprawy uaktywnią się w niej wampirze zdolności, diabelskie, anielskie… Dora jest tak znakomita, że potrafi zjednoczyć niebo i piekło, sprawić aby Karmazynowy Książę uznał ją za przyjaciółkę, a wszystkie magiczne istoty, które żyją wieki dłużej, będą chylić czoła przed jej inteligencją, charyzmą, sprytem i powabem. Za dużo cukru w cukrze. Miałam w głębokim poważaniu co trapi naszą wspaniałą wiedźmę, bo wiedziałam ...
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-03-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, fantastyka, SF, przygoda,
Dora ma przed sobą trudne wyzwanie. Wraz ze swoją dwójką przyjaciół zostaje połączona w triumwirat przez co ich moc szaleje. Na dodatek Luk wraz z Gabem podrzucają im pod opiekę nefilima, a Rafael nadal próbuje ich zgładzić. Co prawda książka jest napisana dobrze jak poprzednie części, ale występuje tu więcej erotyzmu. Pojawiają się nowe tajemnice, ale też rozwiązują stare, a siła przyjaźni wiele znieść może.
Dora już od 1 części była samotną wilczycą, jednak koleje losu złączyły ją z pewną ilością osób, teraz ma swoje stado, synów wampirów i .... całą pierzastą szkołę. Jeśli macie ochotę na akcje proszę bardzo- poznajcie Nikite byłą dziewczynę Dory, która ma ją zabić na zlecenie. Po potyczkach z demonami są silniejsi, mają coraz mocniejszych sprzymierzeńców jak sama śmierć. W tej części dzieje się dużo, a nawet bardzo dużo więc po prostu przeczytajcie sami a sie nie zawiedziecie na naszej nie do końca już wiedźmie z sowimi skrzydłami :)
Avatar użytkownika - drakusia
drakusia
Przeczytane:2015-10-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52,
kolejny tom o kolejne przygody, które wcale mi się nie nudzą ale wręcz przeciwnie wciągaja głębiej w świat Dory
Zawsze mam problem z opisywaniem dobrych książek. Dlatego powtórzę krótko kilka fraz na temat książki Anety Jadowskiej. Pełna humoru, atrakcji i czarnych charakterów akcja, która rozgrywa się na polskiej ziemi i tego wprost nie można przegapić. Bohaterowie bawią, wprawiają w osłupienie czy też nawet powalają swoim tokiem myślenia, ale przede wszystkim można ich polubić. A nawet pokochać! Ale to trzeb przeczytać, nie ma innej opcji. Jeśli poczujesz smak pióra Jadowskiej na własnej skórze, zobaczysz, co to znaczy trafić do nieba. Lub piekła. Jak wolisz. Jedno jest pewne: ,,Zwycięzca bierze wszystko". Wchodzisz w to? Serdecznie polecam!
Avatar użytkownika - Tala_1986
Tala_1986
Przeczytane:2013-07-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Do recenzji, Mam, Ulubione,
Święta nigdy nie będą już takie same Chyba każdy kto uwielbia czytać książki, a szczególnie dłuższe serie, ma lekkie obawy przed rozpoczęciem kolejnego tomu. Zawsze wtedy pojawia się pytanie, czy przypadkiem się nie zawiedziemy, bo autor lub autorka nagle opuścili poziom lub historia stała się strasznie przewidywalna. O tym, że opowieść może okazać się dużo lepsza od poprzednich, nawet nie śmiemy marzyć aby niczego przypadkiem nie zapeszyć. Takie właśnie uczucia towarzyszyły mi w momencie gdy miałam sięgnąć po Zwycięzca bierze wszystko Anety Jadowskiej. Jest to trzeci już tom z serii Heksalogia o Wiedźmie. Dora nie ma nawet chwili spokoju. Problemy narastają i w ,,nosie" mają zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Jak tu sobie poradzić z burzą hormonów niczym u nastolatki w okresie dojrzewania, podsycaną ogromną dawką magii, niestabilnym emocjonalnie diabłem zazdrośnikiem, rewolucją w piekle, która może przynieść jedynie więcej złego? A gdy doda się do tego znajomą zabójczynię próbującą wykończyć jedną z osób, które dostały się w opiekuńczy rada Dory, a także archanioła pragnącego naszej śmierci z jemu tylko znanych powodów, to otrzymamy iście wybuchową mieszankę. Mam nadzieję, że nie zdradziłam niczego istotnego, a po prostu pobudziłam Waszą ciekawość. Wracając jednak do tego co napisałam w pierwszym akapicie, będąc teraz po lekturze tejże książki mogę na spokojnie stwierdzić, że moje obawy nijak się miały do twórczości p. Anety. Po raz kolejny przekonałam się, iż w przypadku przygód Dory nie ma mowy na nudę, przewidywalność czy spadek poziomu całej historii. Chociaż nie... w przypadku przewidywalności... był moment kiedy przestraszyłam się, że to jednak się stało. Na szczęście szybko zostałam wyprowadzona z błędu. Na tym przykładzie łatwo zauważyć, że fabuła została naprawdę znakomicie skonstruowana. Jest nie tylko wciągająca, ale także pełna niespodzianek. Wreszcie doczekałam się tego, czemu kibicowałam od momentu lektury Złodzieja dusz. Chodzi mi mianowicie o relacje Dory z Mironem (uwielbiam tego diabła). Od samego początku aż iskrzyło między tą dwójką. Autorka doskonale wiedziała jak podsycać zainteresowanie tym tematem, aż w końcu skumulowana ciekawość została zaspokojona na... chyba muszę przystopować bo nie chcę nikomu odbierać frajdy ze zgłębiania tego tematu. Sami przekonajcie się kiedy wszystko będzie miało swoje ,,ukoronowanie". Dodam tylko, że... dzieje się, oj dzieje. Akcja z początku płynie spokojnie i miarowo, chociaż problemów głównej bohaterce nie brakuje. To właśnie dzięki nim tempo systematycznie zaczyna wzrastać z rozdziału na rozdział, jednocześnie zaskakując nas niespodziewanymi zwrotami akcji, które podwyższają tylko ,,temperaturę" oraz napięcie towarzyszące czytelnikowi od samego początku lektury. A wierzcie mi, jest co podnosić. Samo zakończenie to po prostu małe mistrzostwo. Zresztą jak zawsze w przypadku książek p. Anety, która nie tylko zaskakuje, ale także i zaostrza apetyt na kolejny tom. Nic tylko obgryzać paznokcie z niecierpliwości w oczekiwaniu na niego. Podsumowując. Zwycięzca bierze wszystko to naprawdę godna kontynuacja losów Dory, Mirona oraz Joshui. Nic innego mi nie pozostaje jak tylko zachęcić do jak najszybszego sięgnięcia po tę powieść.
Avatar użytkownika - antila
antila
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - Zetka_Siedlce
Zetka_Siedlce
Przeczytane:2014-12-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Wypożyczone (2014),
Szamański blues
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Szamański blues

Witkacy miał nadzieję, że jeśli zaliczy kryzys przed czterdziestką, będzie się on objawiał idiotycznie szybkim samochodem i nieprzyzwoicie ślicznymi kobietami...

Bogowie muszą być szaleni
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Bogowie muszą być szaleni

Drżyjcie Bogowie. Niech zabrzmi Highway to hell Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku? Dora Wilk jak magnes przyciąga kłopoty, wariatów i męskie...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa