500 polskich książek, które warto przeczytać

Data wydania: 2012-05-01
ISBN: 978-83-7758-189-6
Dodał/a książkę: jusia

· 500 dowodów na to, że polska literatura jest świetna
· żelazny kanon i obszerny wybór spośród najnowszych tytułów
· pasjonujący przewodnik po najważniejszych polskich książkach
· autorki, które wiedzą, jak zarazić pasją do czytania

Marta i Karolina Makowieckie, charyzmatyczne panie od polskiego, stworzyły autorski wybór polskich utworów literackich, które można/warto/należy znać: prozy, poezji, dramatu, reportaży, komiksów i bajek.

Książka ma formę leksykonu, w którym tytuły uporządkowano alfabetycznie.

Oprócz żelaznego kanonu polskiej klasyki autorki zachęcają do przeczytania pozycji mniej znanych, czasem niesłusznie zapomnianych; wielkim walorem leksykonu jest też duża ilość miejsca poświęconego utworom współczesnym i najnowszym. Dzięki temu 500 polskich książek… to użyteczny przewodnik, ułatwiający rozeznanie w ogromnej masie literatury opublikowanej w ciągu ostatnich kilku lat.

Pozycję opatrzono bogatym i zróżnicowanym materiałem ilustracyjnym. Czytelnik znajdzie tu ciekawe, mało znane portrety autorów, reprodukcje rękopisów i pierwodruków, plakaty spektakli i niezapomniane kadry z ekranizacji.

Kup książkę 500 polskich książek, które warto przeczytać

Opinie o książce - 500 polskich książek, które warto przeczytać

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Ocena: 5, Przeczytałam,
Bardzo ciekawy przewodnik po polskich książkach, o wielu tytułach dotychczas nawet nie słyszałam, a bez wątpienia w przyszłości przeczytam je z przyjemnością. Jest w nim wiele powieści z czasów szkolnych, jak "Lalka" Prusa czy opowiadania wojenne Borowskiego, ale egzystuje w nim i fantastyka, autorki m.in. polecają tutaj sagę "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego (myślę, że dla miłośników tego autora to żadna niespodzianka :3). Warto również dodać, że "500 polskich książek..." są bogato ilustrowane, posiadają wspaniałe zdjęcia i plakaty, nie tylko książek, ale i przedstawień teatralnych! Polecam wszystkim, którzy chcieliby przeczytać coś interesującego spod pióra naszych rodaków, a nie mają pomysłu na konkretny tytuł. Naprawdę każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, bo w propozycjach można przebierać godzinami. W końcu to 500 książek. :)