Okładka książki - Ścieżka słońca

Ścieżka słońca

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-07-18
Dodał/a książkę: elibri

Pierwsza część trylogii znad Zatoki Friday - opowieść o miłości, rozstaniu oraz sile, z jaką magia może wywierać wpływ na rzeczywistość - zabierze cię w najbardziej romantyczną podróż twojego życia.

Lucy Marinn zajmuje się szkłem artystycznym i mieszka nad przepiękną, malowniczą Zatoką Friday wraz z chłopakiem, Kevinem, którego uważa za swoją pokrewną duszę. Już od dziecka Lucy posiada szczególny dar - magiczne zdolności, dzięki którym tworzy niezwykłe formy ze szkła - i bardzo zależy jej na tym, by go nie utracić. Gdy jednak spotyka ją przykra niespodzianka, czyli najbardziej bolesna zdrada, jaką można sobie wyobrazić, zaczyna kwestionować swoje życiowe decyzje. Chłopak zostawia ją dla jej własnej siostry. Rozpacz Lucy dodatkowo potęguje fakt, że nad całym jej dotychczasowym życiem uczuciowym ciąży piętno niewłaściwych wyborów.

Ponieważ rodzina Lucy nie kryje swej dezaprobaty wobec zaistniałej sytuacji, Kevin prosi swojego przyjaciela, Sama Nolana, właściciela lokalnej winnicy na wyspie San Juan, by ,,zawrócił Lucy w głowie" i w ten sposób pomógł jej szybciej dojść do siebie. Między Samem a Lucy zaczyna rodzić się prawdziwe uczucie. Dziewczyna musi jednak zadać sobie pytanie, czy warto po raz kolejny podejmować ryzyko i angażować się w nowy związek.

Lucy podaje w wątpliwość swoje dotychczasowe wyobrażenia o miłości i lojalności, zaczyna inaczej postrzegać życiowe błędy, stare przyzwyczajenia i nowe początki, a jednocześnie przekonuje się, że z pewnych rzeczy - nawet gdy ulegną zniszczeniu - można po raz kolejny stworzyć coś pięknego. Pojmuje również, że jedynie poprzez odkrycie naszego prawdziwego ,,ja" możemy odnaleźć osobę, która rzeczywiście na nas zasługuje.

Talent Lisy Kleypas sprawia, że jej czytelnicy na przemian płaczą, śmieją się i cieszą już po lekturze kilku pierwszych stron książki.

,,RT Book Reviews"

W swojej nowej książce Kleypas kreuje barwne postaci oraz fascynujący romantyczny wątek, wzbogacony o nadnaturalne elementy. Wszystko to tworzy niezapomniany romans, którego czytanie to czysta magia.

,,Booklist, Starred Review"

Fani autorki z pewnością nie będą mogli się oderwać od jej nowej powieści.

,,USA Today"

Lisa Kleypas (ur. 1964) - bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

Kup książkę Ścieżka słońca

Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,
Lucy Marinn mieszka ze swoim chłopakiem, Kevinem, w jego domu nad cudowną, malowniczą Zatoką Friday. Oboje darzą się nawzajem gorącym uczuciem, lecz pewnego dnia sytuacja ulega diametralnej zmianie. Kevin zrywa z Lucy, informując, że od jakiegoś czasu spotyka się z jej młodszą siostrą, Alice. Zaskoczona dziewczyna nie może uwierzyć w to, co się stało. Na dodatek musi szybko opuścić wspólne lokum, żeby ustąpić miejsca zakochanym, którzy już planują ślub. Rodzice sióstr są zbulwersowani niewłaściwym zachowaniem młodszej córki. Oznajmiają Alice, że nie sfinansują jej wesela, jeśli w rodzinie nie zapanuje zgoda. W zaistniałej sytuacji Kevin namawia dawnego znajomego, Sama Nolana, właściciela lokalnej winnicy, aby zaleczył złamane serce jego eksdziewczyny. Co z tego wyniknie? Czy Sam zgodzi się na nietypową prośbę kolegi? Czy Lucy zapomni o bolesnej zdradzie najbliższych i otworzy serce na nową miłość? Ścieżka słońca to wspaniała, ciepła, romantyczna historia o miłości, rozstaniu i wpływie magii na otaczającą nas rzeczywistość. Wrażenie robi niezwykła atmosfera, stworzona na kartach powieści. Dobrze wypadają wyraziści, autentyczni bohaterowie. Szczególnie Lucy i Sam ukazani są bardzo interesująco. Lucy to niezwykle wrażliwa, twórcza osoba. Na co dzień zajmuje się szkłem artystycznym. Jej fascynacja tym surowcem zaczęła już we wczesnym dzieciństwie, kiedy odkryła w sobie umiejętność „ożywiania" ...

Opinie o książce - Ścieżka słońca

Bez skrupółów
Lisa Kleypas0
Okładka ksiązki - Bez skrupółów

Dlaczego lady Sophia szuka kochanka? Czy zdoła uwieść najbardziej pożądanego mężczyznę w Londynie?Lady Sophia Sydney zrobi wszystko, by usidlić niedostępnego...

Bezcenna miłość
Lisa Kleypas0
Okładka ksiązki - Bezcenna miłość

Ostatnia po „Bez pamięci" i „Bez skrupułów" część trylogii o detektywach z Bow Street. Nick Gentry, znany ze swych umiejętności rozwiązywania...

Dobry pies
Rafał Witek