Ścigana

Tom 2 cyklu Beryl Tavistock

Clea nie jest grzeczną dziewczynką. Od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu, dwa razy trafiła za kratki. Teraz postanawia rozpocząć nowe, uczciwe życie, ale wplątuje się w groźną międzynarodową aferę. Policja nie wierzy w jej wersję wydarzeń, a dla przestępców jest niewygodnym świadkiem. Musi zdobyć dowody swej niewinności, dlatego włamuje się do posiadłości jednego z podejrzanych. Na miejscu zaskakuje ją… inny włamywacz. Złodziej, zabójca czy niespodziewany sprzymierzeniec?

Informacje dodatkowe o Ścigana:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2013-05-08
Tytuł oryginału: Thief of hearts
Tłumaczenie: Maria Świderska

Kup książkę Ścigana

Ścigana - opinie o książce

Clea od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu, czego skutkiem był dwukrotny pobyt w siedzeniu. Kobieta postanawia rozpocząć uczciwe życie, co chwilowo jej się nie udaje, bo wplątuje się w międzynarodową afarę. Clea musi zdobyć dowody swojej niewinności, dlatego włamuje się do posiadłości jednego z podejrzanych, a na miejscu zaskakuje ją inny włamywacz. Kim jest? Czy Clea zdobędzie odciążające ją dowody?

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednia jej książka, która niedawno czytałam spodobała mi się, dlatego postanowiłam sięgnąć po kolejną historię spod pióra Tess.
Język jakim posługuje się autorka jest przyjemny w odbiorze, a mała objętość książki sprawia, że to idealna lektura na jeden wieczór. Fabuła została ciekawie poprowadzona i pozwoliła mi na chwilowe oderwanie się od codzienności, natomiast bohaterowie jakich wykreowała to zupełnie przeciwieństwa: złodziejka i dżentelmen, a ich relacja została w interesujący sposób przedstawiona. Poraz kolejny w książce autorki znalazłam połączenie kryminału z elementami romansu, co wydało mi się w tym przypadku ciekawym połączeniem. Co prawda nie było w tej książki jakiś spektakularnych zwrotów akcji, dla mnie była dosyć przewidywalna, jednak dobrze spędziłam z nią czas. Zauważyłam, że książki autorki są świetną lekturą na jeden wieczór, do chwilowego oderwania się od rzeczywistości, z pewnością sięgnę po kolejne historię spod pióra Tess. Moja ocena 7/10.

Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2017-01-14, Ocena: 3, Przeczytałam, książki 2017,
Clea była kiedyś niegrzeczną dziewczynką, siedziała nawet w więzieniu. Dlatego teraz jako świadek jest niewiarygodna. Chcąc udowodnić, że ma racje, nie widzi innego wyjścia, jak tylko ukraść dowód, dzięki któremu wszyscy jej uwierzą. W czasie włamania spotyka miłość swego życia, ale nie daje mu żadnej szansy. On natomiast pojawia się wszędzie tam, gdzie ona i pomaga jej wyjść z tarapatów. Ni to romans, ni kryminał, ale czyta się lekko, łatwo i przyjemnie.
Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-01-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Sporo ostatnio słyszałam o tej autorce, więc gdy tylko pojawiła się okazja, sięgnęłam po jej książkę. Przypuszczam, że kilka lat temu spodobałaby mi się bardziej, ale i teraz nie uważam czasu spędzonego przy czytaniu "Ściganej" za stracony. Fabuła jest ciekawa, choć dość prosta. Wątek miłosny mógłby zostać lepiej opisany, ale z drugiej strony akurat on miał dla mnie trzeciorzędne znaczenie. Ogólnie bawiłam się nie najgorzej.
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki kolejne w 2013,
"Ścigana"to przede wszystkim romans, z drugorzędowym, jak dla mnie, wątkiem kryminalnym. Przyjemna lektura, chociaż nie da się ukryć, że jest trochę tendencyjna, nada się jednak doskonale jako przyjemny umilacz wieczoru. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/06/scigana-tess-gerritsen.html

Historia arystokratycznej rodziny i młoda złodziejka z innych swer chcąca udowodnić popełnienie przestępstwa przez potężnego magnata wpada w sidła nie tylko intrygi ale też miłości w którą na począdku nie che uwierzyć i zaufać lecz po udanej akcji demaskującej pozwala na to aby jej serce zaznało spokoju

Avatar użytkownika - stokrotka22
Przeczytane:2016-09-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Klub Mefista
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Klub Mefista

Łacińskie słowo "Zgrzeszyłam", zapisane krwią w miejscu brutalnego zabójstwa młodej kobiety, to w dzień Bożego Narodzenia ponure motto dla lekarza...

Telefon po północy
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Telefon po północy

W środku nocy Sarah Fontaine budzi dzwonek telefonu. Spokojnie go odbiera, spodziewając się wiadomości od przebywającego w Londynie męża. Tymczasem w słuchawce...