Świadectwo Judasza

Znakomity, przygodowy thriller historyczny autora bestsellerów, Rainera M. Schrödera.

Nad Pembroke Manor zapadła już głęboka noc, gdy jakaś postać przekradła się schodami dla służby na parter. Bezszelestnie jak cień przemknęła przez ciemne korytarze i wkrótce potem ostrożnie otworzyła drzwi do biblioteki. Ciemność była jej sprzymierzeńcem. Wślizgnęła się do królestwa książek z dziesiątkami tysięcy tomów i podążyła do sekretnego gabinetu.

Przez jedno ze zwieńczonych półłukiem, podzielonych szprosami okien, które wychodziło na ogromny taras i ogrody na tyłach posiadłości, wpadało blade światło księżyca. Jego promienie oświetlały antyczne biurko oraz stojące na nim najnowsze osiągnięcie techniki, zwane telefonem.

Nocny gość podniósł słuchawkę, przyłożył ją do ucha, kilkakrotnie nacisnął widełki i czekał. Gdy połączenie zostało zrealizowane, tajemnicza postać w gabinecie zastygła na moment w bezruchu. Potem wyszeptała do słuchawki pierwszą część hasła: - Similitudo... - ...Dei - natychmiast padło w odpowiedzi.

Dopiero wtedy nocny gość zaczął mówić.

***

Stary notatnik aż do ostatniej strony wypełniony jest dziwnymi znakami i tajemniczymi wskazówkami. Dzieło szaleńca czy klucz do jednej z najlepiej strzeżonych tajemnic starego świata?

Trzech mężczyzn i młoda kobieta stawiają czoło wyzwaniu i podejmują się rozwiązać zagadkę. Choć wiatr stale wieje im w oczy, szybko zdają sobie sprawę, że odwrotu już nie ma. U kresu pełnej niebezpieczeństw podróży wokół połowy kuli ziemskiej czeka na nich bowiem znalezisko, które może zwiastować koniec chrześcijaństwa - Ewangelia Judasza.

A może spotka ich zdrada, która oznacza śmierć?

***

Rainer M. Schröder (rocznik 1951) to niezwykle interesująca postać i jeden z najbardziej znanych niemieckich autorów powieści historycznych i przygodowych dla czytelników w każdym wieku.

Po ukończeniu kilku kierunków studiów wykonywał wiele różnych zawodów. W 1977 roku poświęcił się wyłącznie pisarstwu, mieszkając najpierw w Niemczech, następnie w Ameryce. Długie podróże zaprowadziły go do niemal wszystkich zakątków świata. Przemierzył m.in. Amazonię, pracował w kopalni złota w górach Sierra Nevada, był płetwonurkiem i dotarł do zatopionego galeonu hiszpańskiego między Kubą a Key West, przez 9 miesięcy wędrował po Australii, podczas zimowych sztormów przepłynął na polskim frachtowcu Północny Atlantyk, podróżował po pustyniach i stepach Afryki...

Dzięki porywającym i trzymającym w napięciu powieściom przygodowym stał się jednym z najpopularniejszych niemieckojęzycznych autorów książek. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany - zdobył m.in. Buxtehuder Bulle, prestiżową nagrodę za najlepszą powieść dla młodzieży w języku niemieckim.

Tło jego książek jest zawsze doskonale rozpoznane - pisze o miejscach, które badał, włączając w to staranne studia źródeł historycznych. Pracując nad "Świadectwem Judasza" na kilka miesięcy zamieszkał w Klasztorze Braci Cystersów w Himmerod w Nadrenii.

Obecnie mieszka w stanie Georgia w USA i nadal poświęca się swojej pasji podróżowania.

Informacje dodatkowe o Świadectwo Judasza:

Świadectwo Judasza - opinie o książce

Avatar użytkownika - IlonaAnoli
IlonaAnoli
Przeczytane:2016-01-21, Ocena: 1, Przeczytałam,
Właśnie skończyłam czytać. Sięgnęłam po książkę ,,Świadectwo Judasza", ponieważ myślałam, że będzie to coś podobnie napisane do ,,Kodu Leonarda da Vinci" i się bardzo rozczarowałam, a szczególnie wtedy, gdy doszłam do momentu, gdzie główni bohaterowie przybyli do zamku wampira. I w tym momencie miałam już ją odłożyć, ale stwierdziłam, że przeczytam do końca i koniec również był dla mnie rozczarowujący. Tytuł bardzo mnie zaciekawił, ale treść w ogóle. Treść: Do posiadłości lorda Pembroke'a zostały zaproszone cztery osoby, które wcześniej w ogóle się nie znały. Otrzymali misję, jaką było odnalezienie Ewangelii Judasza. Ewangelię tę odnalazł już brat lorda, ale ją ukrył, a potem popełnił samobójstwo. Zostawił im notes z zaszyfrowanymi tekstami i rysunkami. I wyruszyli w podróż śladami Ewangelii Judasza, spotkało ich wiele przygód, ale szkoda, że znalazła się tu również fantastyka w postaci wampirów, bo niektóre przygody naprawdę były ciekawe.
Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2018-09-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 70 książek 2018,

Książka mnie trochę rozczarowała, liczyłam na coś więcej. Autor przedobrzył wplątując bliźniaka Draculi do akcji, a końcówka wygląda tak, jakby mu całkowicie brakło pomysłu na zakończenie. Gdyby nie te mankamenty, książka mogła być super.

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26