Świadek oskarżenia

Wydała stłumiony okrzyk, który zamarł na jej ustach. W przyćmionym świetle uchylonych drzwi dostrzegła znajomą postać z kasztanową brodą i bokobrodami, ubraną w staromodny wiktoriański żakiet. Patrick przyszedł po nią! Jej owładnięte strachem serce zabiło raz jeszcze i znieruchomiało. Książka jest zbiorem 12 opowiadań Królowej Kryminałów, w których spotykamy się nie tylko z pomysłowymi przestępcami i sprytnymi detektywami, lecz także z parapsychologią oraz seansami spirytystycznymi.

Informacje dodatkowe o Świadek oskarżenia:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2009-03-31
ISBN: 978-83-245-8794-0

Kup książkę Świadek oskarżenia

Świadek oskarżenia - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

Świadek oskarżenia to zbiór opowiadań kryminalnych. Jest ich 12 i nie mogło w nim zabraknąć tego tytułowego, które opowiada o dosyć zawikłanej sprawie morderstwa. Niestety mordercy nie złapano, chociaż detektyw Maiherne był bardzo blisko. Znajdziemy tu także zagadkę o duchach, zjawiskach nadprzyrodzonych i wszystkich innych, o których człowiekowi XXI wieku nawet się nie śniło.

Christie udowadnia, że jest mistrzynią kryminału i po części thrillera. Książka przez dłuższy czas trzyma w napięciu i ma się wrażenie, że akcja dzieje się w świecie realnym. Autorka doskonale przedstawia wydarzenia, otoczenie, zachowania poszczególnych postaci.

Tym tomem autorka się bawi i to widać. Próbuje nowych form i nowej tematyki. Na całe szczęście nie rezygnuje ze swojej detektywistycznej natury i sprawia tym czytelnikowi dużo przyjemności.

Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-05-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Zbiór opowiadań, w których znajdziemy elementy okultyzmu, spirytyzmu. Nietuzinkowa akcja i nieoczekiwane zwroty fabuły. Do najciekawszych można zaliczyć opwieści o księciu zaklętym w kota, cygance przewidującej przyszłość, nawiedzonym domu, w którym słychać głosy dziecka, medium, które przywołuje duchy zmarłych dzieci, staruszki, która słyszy w radiu głos swego zmarłego męża. Miejcami mroczna, straszna dostarcza przyjemnego dreszczyku emocji, adrenaliny i wszystkiego czego można spodziewać się po dobrym kryminale.

Kolejny zbiór opowiadań Christie, tym razem z pewnym nadprzyrodzonym elementem. Autorka starała się niektóre zjawiska nie z tego świata wyjaśnić logicznie, ale czy za każdym razem się to udawało? A może faktycznie duchy czy inne zjawy miały swój udział w prezentowanych historiach?

Tak jak poprzednie pozycje Christie, ta również „Świadka oskarżenia” czytało się bardzo szybko i przyjemnie. Może nie wszystkie opowiadania zapadły w moją pamięć na dłużej (przyznaję – nadrabiam pisanie recenzji w wolnej chwili, a od przeczytania książki minął prawie miesiąc), ale każde z nich czytało się w dużym napięciu.

Po tej lekturze przypomniałam sobie jak bardzo lubię książki Christie. Będę musiała jakąś przemycić w (dość dużą) kolejkę oczekujących.

Avatar użytkownika - Barbarka
Przeczytane:2011-05-25, Przeczytałam,
Zło czai się wszędzie
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Zło czai się wszędzie

"Zwróciła uwagę na dziwnie nienaturalny układ rozpostartych rąk. Uprzytomniła sobie, że to ciało nie ułożyło się na żwirze, lecz zostało rzucone. Dobiegł...

Niespodziewany gość
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Niespodziewany gość

Michael Starkwedder wpada samochodem do rowu. Niedaleko znajduje się willa, z której chce wezwać pomoc. Odnajduje tam, w salonie, ciało mężczyzny. A dalej...