Świat nocy. Tom 1

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2009-09-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324134724
Liczba stron: 504
Dodał/a książkę: AgnSz

Ocena: 5.04 (23 głosów)

Miłość nigdy nie była tak niebezpieczna... Wampiry, wilkołaki, czarownicy, zmiennokształtni - są wśród nas, choć o tym nie wiemy.Należą do świata nocy, którym rządzą surowe zasady. A miłość oznacza złamanie wszystkich praw... Są piękni i śmiertelnie niebezpieczni, a ich urokowi nie potrafi się oprzetrzeć żaden człowiek.Posiadają niezwykłe umiejętności,władają magią,są nieśmiertelni.Ale muszą też przestrzegać odpowiednich praw:za wszelką cenę ukrywać swoje istnienie przed ludżmi i nigdy nie wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami.Jednak gdy w grę wchodzi miłość,zapominają o wszystkich zasadach.Nawet o tych,za których złamanie mogą zapłacić najważniejszą cenę...

Kup książkę Świat nocy. Tom 1

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2012-09-29, Przeczytałem,
Na pytanie, czy tom pierwszy serii „Świat nocy”, w którego skład wchodzą „Dotyk wampira”, „Córki nocy” oraz „Zaklinaczka” to dobra książka, należałoby odpowiedzieć: to godny i napisany zgodnie z wszystkimi regułami sztuki reprezentant stosunkowo młodego nurtu powieści o wampirach skierowanych do młodzieży. Miłośników gatunku książka ta z pewnością zadowoli, lecz nieprzejednanych przeciwników chyba nie przekona.Zwyczajna nastolatka o imieniu Poppy od lat kocha się w swym przyjacielu – Jamesie. Z cierpliwością znosi ona kolejne romanse kolegi, licząc na to, że w końcu i ją potraktuje jako osobę godną pokochania. Nie wie jednak, że James kryje mroczną tajemnicę, a pokochać dziewczyny nie może, bowiem nie pozwalają na to reguły Świata Nocy, do którego chłopak przynależy. Wszystko jednak zmieni się, gdy wyjdzie na jaw, że Poppy jest chora na raka…Trzy młode kobiety przybywają do małego, prowincjonalnego miasteczka, budząc tym samym niepokój jego mieszkańców. Wraz z nimi nadchodzą groźne, mrożące krew w żyłach wydarzenia, a nad miasteczkiem zaczyna wisieć widmo ciemności.Thea i Blaise to kuzynki, które cechuje ogromny talent do pakowania się w kłopoty. Po wyrzuceniu z kolejnej szkoły otrzymują ultimatum – albo tym razem uda im się znaleźć swoje miejsce i poskromić temperament oraz skłonność do nadużywania magicznych zdolności (dziewczyny są bowiem początkującymi czarownicami) ...
(czytaj dalej)

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - ankhxxl
ankhxxl
Przeczytane:,
Książki kalifornijskiej pisarki J. L. Smith cieszą się na polskim rynku wydawniczym dużą popularnością. Powód sukcesu jest, w moim mniemaniu, dwojaki. Proza ta tematycznie oscyluje wokół postaci nadprzyrodzonych, posiadających nadludzkie moce, takich, jak wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni czy osobowości spowite magią – czarownice i czarodzieje. Ten krąg charakterologiczny zawsze wzbudzał zainteresowanie wśród łaknących dreszczyku grozy śmiertelników. Druga sprawa odnosi się jednak do sposobu, w jaki ów temat został przetransponowany na rzeczywistość dwudziestego pierwszego wieku.   To już nie kostyczny Dracula w wyświechtanym retro garniturze, lecz nieskazitelnie piękne pokolenie wampirzątek, z odzieniem wprost z salonu Armaniego, drogimi samochodami i skrywaną w kuluarach tonących w przepychu mieszkaniach tajemnicą swego pochodzenia. No i miłość, tragiczne uczucie, które wymyka się spod kontroli, łamiąc zakazy współżycia między ludźmi a nieśmiertelnymi. Zatem trajektorię popularności i frekwencje sprzedaży wyznacza zarówno grono czytelników – miłośników fantasy i horroru, jak i ulubieńców romansideł, melodramatycznych spięć między skazanymi na uczuciową banicję kochankami. Na szeroką skalę wątek „nosferatyczny” zaszczepiła w najnowszej literaturze popularnej Anne Rice, cyklem, który otwierał słynny, zekranizowany ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Świat nocy. Tom 1

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie 2017 - 52 książki,

Doskonały kawal lektury dla fanów wampirów, czarownic i zmiennokształtnych! W Swiecie Nocy istnieje pojecie Bratniej Duszy - tak jakoś się składa, że przewaznie łączy ich ze zwykłymi ludźmi, co jest zakazane przez starszyznę. Każda z historii łączy się z kolejną. Pierwsza opowiada o chorej dziewczynie, której życie ratuje zakochany w niej wampir.
Druga o kuzynie i trzech kuzynkach tego wampira (oczywiście wątek zakazanej miłości człowieka i wampira też jest:)), a trzecia o kuzynkach czarownicach i zakazanych czarach.

Link do opinii
Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2016 roku,
Druga historia mogłaby rozwinąć się w coś ciekawego, natomiast trzecia to już całkiem nie mój poziom wiekowy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-01-11, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Miałam ochotę na lekką, odprężającą fantastykę. Książka spełnia te wymagania, mimo to mnie zawiodła. Pisana typowo dla młodzieży, nie trafia w moje gusta. Język lekki (aż zbyt lekki), opowieść pierwsza wciąga, natomiast największym rozczarowaniem był brak ciągłości fabuły. Kolejna część (w tomie są 3 części cyklu) zamiast być kontynuacją poprzedniej, staje się całkiem odmienną historią, ledwo nawiązującą do bohaterów ostatniej w może 1-2 zdaniach.
Link do opinii
1.Poppy, młoda dziewczyna umiera... najlepszy przyjaciel James ratuje ją przemieniając w wampira... Nie dość, że dla jednego świata jest martwa, do w drugim nie może żyć, bo dokonano nielegalnej przemiany. 2. Rowan, Kestrel i Jade uciekają ze Świata Nocy bo mają dość dyktowania im jak mają żyć... Za nimi podąża brat Ash, który w ich sąsiadce Mary- Lynnette odnajduje bratnią duszę. 3. Thei i Erik połączeni pasją do zwierząt. Uroczy bal hallowennowy w szkole ma być zakłócony przez ducha który wymknął się spod kontroli i który pragnie zemsty.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Cassidy95
Cassidy95
Przeczytane:2011-05-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
James i Poppy - super. Mary-Lynetthe i Ash - moje ulubione opowiadanie. Thea i Eric - całkiem ciekawe
Link do opinii
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2009-12-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Miła , romantyczna ... dobra na chwilę relaksu . A do tego nie pozbawiona pomysłu i akcji .
Link do opinii
Avatar użytkownika - agaj100
agaj100
Ocena: 6, Czytam,
Mi osobiscie książka się bardzo podoba, polecam!!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Cookiss
Cookiss
Przeczytane:2010-07-03, Ocena: 6, Czytam,
Świetna Książka, gorąco polecam !
Link do opinii
Chętnie zapoznam sie z tą serią, chociażby ze względu na tajemniczy tytuł.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Moira
Moira
Przeczytane:,
Mam już w posiadaniu serię Pamiętników Wampirów tej autorki, lecz z pewnością sięgnę również po tą serię:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Teresa5411
Teresa5411
Ocena: 6, Czytam,
Ciekawa, z przekazem, pełna emocji, strachu, miłości i tajemnic, które skrywa Świat Nocy.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Wiele dobrego słyszałam o tej serii, więc w najbliższym czasie na pewno sięgnę po pierwszy tom.
Link do opinii
Doskonała opowieść młodzieżowa dla osób lubiących fantastykę. Wampiry, wilkołaki, czarownice, zmiennokształtni i pośród tego miłostki nastolatków. Książka dla kogoś, kto lubi wciągające i pełne napięcia opowieści o istotach, które są obdarzone nadziemskimi zdolnościami. Miłość nieszczęśliwa pomiędzy osobami różnych gatunków: ludzi i potworów. Czy jest takowa możliwa?
Link do opinii
Avatar użytkownika - vein92
vein92
Przeczytane:2010-03-22, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Bardzo fajny zbiór opowiadań. Każde z nich łączy pewna osoba płci męskiej oraz motyw zakazanej miłości. Kolejna książka z udziałem wampirów... i nie tylko :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Przeczytane:2010-02-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Fajna seria Pani Smith, jednak na peirwszym miejscu stawiam Pamiętniki :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Reev
Reev
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Dla młodzieży, Fantasy, Mam,
Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2016-01-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2014-02-06, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Świat Nocy #1: Dotyk wampira. Córki nocy. Zaklinaczka Autor: Lisa Jane Smith tłumaczenie: Ewa Spirydowicz, Ewa Ratajczyk tytuł oryginału: Secret Vampire. Daughters of Darkness. Spellbinder or Enchantress. seria/cykl wydawniczy: Świat nocy tom 1 wydawnictwo: AMBER data wydania: 9 września 2009 ISBN: 9788324134724 liczba stron: 504 Świat Nocy to seria o magii i miłości nastolatków, należących dwóch różnych ras, która mnie osobiście wciągnęła. Doskonała opowieść młodzieżowa dla osób lubiących fantastykę. Wampiry, wilkołaki, czarownice, zmiennokształtni i pośród tego miłostki nastolatków. Książka dla kogoś, kto lubi wciągające i pełne napięcia opowieści o istotach, które są obdarzone nadziemskimi zdolnościami. Miłość nieszczęśliwa pomiędzy osobami różnych gatunków: ludzi i potworów. Czy ma szansę przetrwać? Miłość nigdy nie była tak niebezpieczna... Wampiry, wilkołaki, czarownicy, zmiennokształtni - są wśród nas, choć o tym nie wiemy.Należą do świata nocy, którym rządzą surowe zasady. A miłość oznacza złamanie wszystkich praw... Są piękni i śmiertelnie niebezpieczni, a ich urokowi nie potrafi się oprzetrzeć żaden człowiek.Posiadają niezwykłe umiejętności,władają magią,są nieśmiertelni.Ale muszą też przestrzegać odpowiednich praw:za wszelką cenę ukrywać swoje istnienie przed ludżmi i nigdy nie wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami.Jednak gdy w grę wchodzi miłość,zapominają o wszystkich zasadach.Nawet o tych,za których złamanie mogą zapłacić najważniejszą cenę... Książka dzieli się na trzy opowieści: ,,Dotyk wampira" Zwyczajna nastolatka o imieniu Poppy od lat kocha się w swym przyjacielu - Jamesie. Z cierpliwością znosi ona kolejne romanse kolegi, licząc na to, że w końcu i ją potraktuje jako osobę godną pokochania. Nie wie jednak, że James kryje mroczną tajemnicę, a pokochać dziewczyny nie może, bowiem nie pozwalają na to reguły Świata Nocy, do którego chłopak przynależy. Wszystko jednak zmieni się, gdy wyjdzie na jaw, że Poppy jest chora na raka... ,,Córki nocy" Trzy młode kobiety przybywają do małego, prowincjonalnego miasteczka, budząc tym samym niepokój jego mieszkańców. Wraz z nimi nadchodzą groźne, mrożące krew w żyłach wydarzenia, a nad miasteczkiem zaczyna wisieć widmo ciemności. ,,Zaklinaczka" Thea i Blaise to kuzynki, które cechuje ogromny talent do pakowania się w kłopoty. Po wyrzuceniu z kolejnej szkoły otrzymują ultimatum - albo tym razem uda im się znaleźć swoje miejsce i poskromić temperament oraz skłonność do nadużywania magicznych zdolności (dziewczyny są bowiem początkującymi czarownicami), albo zostaną oddane pod opiekę nielubianej ciotki. Ale czy nastolatki mogą z dnia na dzień całkowicie się zmienić? Zwłaszcza, gdy tak bardzo, jak Blaise, uwielbiają igrać z ogniem?
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2011-09-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Pamiętniki Wampirów 3. Szał
Smith L.J0
Okładka ksiązki - Pamiętniki Wampirów 3. Szał

Obaj są wampirami. Obaj kochają tę samą dziewczynę. I chociaż się nienawidzą, muszą połączyć siły, by ją ocalić. Elena: uległa mrocznej przemianie, która...

Pamiętniki Wampirów 1. Przebudzenie
Smith L.J0
Okładka ksiązki - Pamiętniki Wampirów 1. Przebudzenie

Przerażający miłosny trójkąt w przyprawiającej o dreszcz opowieści o dwóch wampirach i pięknej dziewczynie, której obaj pragną Elena:...

Reklamy