Dotyk wampira, Córki nocy, Zaklinaczka

Kup książkę Dotyk wampira, Córki nocy, Zaklinaczka

Dotyk wampira, Córki nocy, Zaklinaczka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie 2017 - 52 książki,

Doskonały kawal lektury dla fanów wampirów, czarownic i zmiennokształtnych! W Swiecie Nocy istnieje pojecie Bratniej Duszy - tak jakoś się składa, że przewaznie łączy ich ze zwykłymi ludźmi, co jest zakazane przez starszyznę. Każda z historii łączy się z kolejną. Pierwsza opowiada o chorej dziewczynie, której życie ratuje zakochany w niej wampir.
Druga o kuzynie i trzech kuzynkach tego wampira (oczywiście wątek zakazanej miłości człowieka i wampira też jest:)), a trzecia o kuzynkach czarownicach i zakazanych czarach.

Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2016 roku,
Druga historia mogłaby rozwinąć się w coś ciekawego, natomiast trzecia to już całkiem nie mój poziom wiekowy.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-01-11, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Miałam ochotę na lekką, odprężającą fantastykę. Książka spełnia te wymagania, mimo to mnie zawiodła. Pisana typowo dla młodzieży, nie trafia w moje gusta. Język lekki (aż zbyt lekki), opowieść pierwsza wciąga, natomiast największym rozczarowaniem był brak ciągłości fabuły. Kolejna część (w tomie są 3 części cyklu) zamiast być kontynuacją poprzedniej, staje się całkiem odmienną historią, ledwo nawiązującą do bohaterów ostatniej w może 1-2 zdaniach.
1.Poppy, młoda dziewczyna umiera... najlepszy przyjaciel James ratuje ją przemieniając w wampira... Nie dość, że dla jednego świata jest martwa, do w drugim nie może żyć, bo dokonano nielegalnej przemiany. 2. Rowan, Kestrel i Jade uciekają ze Świata Nocy bo mają dość dyktowania im jak mają żyć... Za nimi podąża brat Ash, który w ich sąsiadce Mary- Lynnette odnajduje bratnią duszę. 3. Thei i Erik połączeni pasją do zwierząt. Uroczy bal hallowennowy w szkole ma być zakłócony przez ducha który wymknął się spod kontroli i który pragnie zemsty.
Avatar użytkownika - Cassidy95
Cassidy95
Przeczytane:2011-05-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
James i Poppy - super. Mary-Lynetthe i Ash - moje ulubione opowiadanie. Thea i Eric - całkiem ciekawe
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2009-12-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Miła , romantyczna ... dobra na chwilę relaksu . A do tego nie pozbawiona pomysłu i akcji .
Avatar użytkownika - agaj100
agaj100
Ocena: 6, Czytam,
Mi osobiscie książka się bardzo podoba, polecam!!
Avatar użytkownika - Cookiss
Cookiss
Przeczytane:2010-07-03, Ocena: 6, Czytam,
Świetna Książka, gorąco polecam !
Chętnie zapoznam sie z tą serią, chociażby ze względu na tajemniczy tytuł.
Avatar użytkownika - Moira
Moira
Przeczytane:2010-03-25,
Mam już w posiadaniu serię Pamiętników Wampirów tej autorki, lecz z pewnością sięgnę również po tą serię:)
Avatar użytkownika - Teresa5411
Teresa5411
Ocena: 6, Czytam,
Ciekawa, z przekazem, pełna emocji, strachu, miłości i tajemnic, które skrywa Świat Nocy.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-03-22,
Wiele dobrego słyszałam o tej serii, więc w najbliższym czasie na pewno sięgnę po pierwszy tom.
Doskonała opowieść młodzieżowa dla osób lubiących fantastykę. Wampiry, wilkołaki, czarownice, zmiennokształtni i pośród tego miłostki nastolatków. Książka dla kogoś, kto lubi wciągające i pełne napięcia opowieści o istotach, które są obdarzone nadziemskimi zdolnościami. Miłość nieszczęśliwa pomiędzy osobami różnych gatunków: ludzi i potworów. Czy jest takowa możliwa?
Avatar użytkownika - vein92
vein92
Przeczytane:2010-03-22, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Bardzo fajny zbiór opowiadań. Każde z nich łączy pewna osoba płci męskiej oraz motyw zakazanej miłości. Kolejna książka z udziałem wampirów... i nie tylko :)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-22, Mam,
Fajna seria Pani Smith, jednak na peirwszym miejscu stawiam Pamiętniki :)
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Świat Nocy #1: Dotyk wampira. Córki nocy. Zaklinaczka Autor: Lisa Jane Smith tłumaczenie: Ewa Spirydowicz, Ewa Ratajczyk tytuł oryginału: Secret Vampire. Daughters of Darkness. Spellbinder or Enchantress. seria/cykl wydawniczy: Świat nocy tom 1 wydawnictwo: AMBER data wydania: 9 września 2009 ISBN: 9788324134724 liczba stron: 504 Świat Nocy to seria o magii i miłości nastolatków, należących dwóch różnych ras, która mnie osobiście wciągnęła. Doskonała opowieść młodzieżowa dla osób lubiących fantastykę. Wampiry, wilkołaki, czarownice, zmiennokształtni i pośród tego miłostki nastolatków. Książka dla kogoś, kto lubi wciągające i pełne napięcia opowieści o istotach, które są obdarzone nadziemskimi zdolnościami. Miłość nieszczęśliwa pomiędzy osobami różnych gatunków: ludzi i potworów. Czy ma szansę przetrwać? Miłość nigdy nie była tak niebezpieczna... Wampiry, wilkołaki, czarownicy, zmiennokształtni - są wśród nas, choć o tym nie wiemy.Należą do świata nocy, którym rządzą surowe zasady. A miłość oznacza złamanie wszystkich praw... Są piękni i śmiertelnie niebezpieczni, a ich urokowi nie potrafi się oprzetrzeć żaden człowiek.Posiadają niezwykłe umiejętności,władają magią,są nieśmiertelni.Ale muszą też przestrzegać odpowiednich praw:za wszelką cenę ukrywać swoje istnienie przed ludżmi i nigdy nie wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami.Jednak gdy w grę wchodzi miłość,zapominają o wszystkich zasadach.Nawet o tych,za których złamanie mogą zapłacić najważniejszą cenę... Książka dzieli się na trzy opowieści: ,,Dotyk wampira" Zwyczajna nastolatka o imieniu Poppy od lat kocha się w swym przyjacielu - Jamesie. Z cierpliwością znosi ona kolejne romanse kolegi, licząc na to, że w końcu i ją potraktuje jako osobę godną pokochania. Nie wie jednak, że James kryje mroczną tajemnicę, a pokochać dziewczyny nie może, bowiem nie pozwalają na to reguły Świata Nocy, do którego chłopak przynależy. Wszystko jednak zmieni się, gdy wyjdzie na jaw, że Poppy jest chora na raka... ,,Córki nocy" Trzy młode kobiety przybywają do małego, prowincjonalnego miasteczka, budząc tym samym niepokój jego mieszkańców. Wraz z nimi nadchodzą groźne, mrożące krew w żyłach wydarzenia, a nad miasteczkiem zaczyna wisieć widmo ciemności. ,,Zaklinaczka" Thea i Blaise to kuzynki, które cechuje ogromny talent do pakowania się w kłopoty. Po wyrzuceniu z kolejnej szkoły otrzymują ultimatum - albo tym razem uda im się znaleźć swoje miejsce i poskromić temperament oraz skłonność do nadużywania magicznych zdolności (dziewczyny są bowiem początkującymi czarownicami), albo zostaną oddane pod opiekę nielubianej ciotki. Ale czy nastolatki mogą z dnia na dzień całkowicie się zmienić? Zwłaszcza, gdy tak bardzo, jak Blaise, uwielbiają igrać z ogniem?
Bardzo lubię tego typu książki, zwłaszcza po przeczytaniu Sagi Zmierzch. Mam nadzieje, że autorka w równie dobry sposób ukaże historię niemożliwej z pozoru miłości, postaci pochodzących z dwóch odmiennych światów. Myślę, że to jedna z tych książek od których niełatwosię oderwać.
Avatar użytkownika - Reev
Przeczytane:2016-01-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Przebudzenie
Smith L.J0
Okładka ksiązki - Przebudzenie

Przerażający miłosny trójkąt w przyprawiającej o dreszcz opowieści o dwóch wampirach i pięknej dziewczynie, której obaj pragną Elena:...

Szał
Smith L.J0
Okładka ksiązki - Szał

Obaj są wampirami. Obaj kochają tę samą dziewczynę. I chociaż się nienawidzą, muszą połączyć siły, by ją ocalić. Elena: uległa mrocznej przemianie, która...