Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2011-01-01
ISBN: 978-83-08-04598-5
Dodał/a książkę: barbara211

Bardzo ciepła i mądra opowieśc dla miłośników czworonogów. Główny bohater - jamnik Bolek dzieli się z czytelnikiem spojrzeniem na człowieka, na jego życie, słabości i siłę. Dorota Sumińska, jako autorka w sposób bardzo fajny wykorzystuje w swej książce swoją wiedzę o zwierzętach, bowiem jest z zawodu lekarzem weterynarii. Jako lekarz ale przede wszystkim jako miłośnik zwierząt w sposob bardzo ciekawy, a przy tym lekki i dowciny przedstawia w książe świat widziany oczami i nosem pieska.

Mimo, iż nie jest spokrewiona z Michałem Sumińskiem snuje równie ciekawe opowiadania o zwierzętach, jak ten znany i ceniony dziennikarz i prowadzący niegdyś znany wielu "dojrzalym' dziś osobom program telewizyjny pt. "Zwierzyniec". Książka, którą czyta się jednym tchem, która wzrusza, rozmiesza i uczy miłości.

Kup książkę Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka

Opinie o książce - Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka

Powieść mnie rozczarowała. Uwielbiam Dorotę Sumińską i być może miałam zbyt wygórowane oczekiwania. Owszem, książkowy jamnik Bolek jest ujmujący. Lektura przeznaczona raczej dla młodszego odbiorcy - można zatopić się w myślach psiaka i dzięki temu zrozumieć jego zachowania. Powieść pokazuje też lekkomyślność ludzi, ich nieodpowiedzialność względem zwierząt, ale i ludzi obdarzających braci mniejszych miłością bezwarunkową. Niemniej narracja i fabuła jest infantylna, zakończenie również (choć z założenia miało wzruszać). Do tego wstawki "spoza świata" uważam za zbędne.
Pani Dorota pokazuje w niezwykły sposób jak powinniśmy niektóre psie zachowania interpretować. Czytając zdajemy sobie sprawę jak często nie rozumiemy o co naszemu czworonogowi chodzi, a przecież dla tych zwierząt to takie oczywiste. Piękna książka...Polecam nie tylko wielbicielom psów. Bo to nie jest książka tylko o psach. To książka przede wszystkim o miłości i o starości (zwierząt i ludzi). O starości, która nie musi być wyłącznie zła.
Avatar użytkownika - barbara211
barbara211
Przeczytane:2013-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Opinię wyraziłam, dodając książkę.
Avatar użytkownika - Kamulka84
Kamulka84
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ada22
ada22
Przeczytane:2013-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na randkę, Mam,
Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi

Dlaczego? Jak? Po co? Najtrudniejsze i najbardziej zaskakujące pytania, jakie mogą zadać dzieci - tym razem na temat ludzi i organizmu człowieka Trzeci...

Autobiografia na czterech łapach czyli historia jednej rodziny
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Autobiografia na czterech łapach czyli historia jednej rodziny

Barwne anegdoty, dramatyczne zwroty akcji i zabawne zdarzenia rodzinne tworzą malowniczą sagę, w której zwierzęta i ludzie grają pierwszoplanowe role....