Okładka książki - Świąteczny sweter

Świąteczny sweter

Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: 2009-11-12
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7534-068-6
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę: KasiaR

Ocena: 5.33 (3 głosów)

„Świąteczny sweter przez wiele lat leżał na górnej półce w mojej szafie. Już od dziesięcioleci na mnie nie pasował i gdybym kiedyś nie przeprowadzał się tak często, wcale bym go nie ruszał. A jednak nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby go wyrzucić. Przy każdej przeprowadzce delikatnie umieszczałem go w pudle, przewoziłem do nowego domu i starannie układałem na nowej półce, żeby nigdy go nie włożyć. Czas mijał, ale sam widok swetra zawsze wywoływał we mnie silną reakcję. W przędzę były wplecione resztki mojej dziecięcej niewinności - najsilniejsze żale, lęki, nadzieje, rozczarowania - a potem również największe radości” – oto chwytająca za serce powieść o chłopięcych wspomnieniach, dotkliwej lekcji, jakiej udziela życie, i prawdziwym znaczeniu prezentów, jakie otrzymujemy od naszych najbliższych. Kiedy Eddie miał 12 lat, niczego tak nie pragnął zobaczyc pod choinką jak roweru. Mimo że po śmierci ojca życie Eddiego i jego matki stało się trudniejsze, a pieniędzy było mniej, marzył, że matka cudem znajdzie sposób na to, by pod choinką czekał na niego wymarzony rower. Zamiast tego, Eddie dostał sweter, „głupi, ręcznie robiony, brzydki sweter”, który rozżalony Eddie zwinął w kłąb i rzucił w kąt pokoju. Głęboko zraniony zrozumieniem faktu, że dzieci nie zawsze dostają to czego chcą, i zbyt młody, by zrozumieć, że właśnie otrzymał największy na świecie skarb, w te święta Bożego Narodzenia Eddie przechodzi bolesną i smutną podróż z dzieciństwa do dorosłości. Wymagało to od niego wielu poświęceń i ustępstw, ale dzięki pomocy tajemniczego sąsiada Russella, Eddie odnalazł w życiu właściwą drogę i w końcu zrozumiał prawdziwe znaczenie tego skromnego prezentu, jaki matka własnoręcznie wydziergała z miłości płynacej prosto z serca. Oparta na osobistych prawdziwych przeżyciach autora powieść ŚWIĄTECZNY SWETER jest ciepłą i wzruszającą opowieścią o rodzinie, ufności i przebaczeniu, która pozwala nam spojrzeć na nasze własne życie – i, jednocześnie stawia przed nami pytanie, czy naprawdę wiemy, co jest w nim najważniejsze. Glenn Beck jest autorem książek z pierwszego miejsca listy bestsellerów "New York Times", prezenterem telewizyjnym i radiowym.

Kup książkę Świąteczny sweter

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Czas świątecznych cudów Święta Bożego Narodzenia to czas radości i spokoju, który w ludziach budzi najlepsze instynkty. Intuicyjnie lgniemy do rodziny, zapominamy o doznanych krzywdach, przebaczamy,aby przy wigilijnym stole zapanowała wyjątkowa atmosfera szacunku i jedności. Boże Narodzenie to także okres cudów, długo oczekiwanej wizyty Świętego Mikołaja (tudzież Gwiazdki) i prezentów. Te drobne podarki zajmujące zaszczytne miejsce pod rozłożystą choinką stanowią prawdziwą niespodziankę i źródło wszelkiej radości. Najcenniejsze z nich są nie te, które redukują do zera nasze zasoby finansowe, ale te dawane ze szczerego serca, zdobyte z trudem lub będące dziełem naszych rąk. Rola takich indywidualnie dobranych i okupionych godzinami pracy podarków rośnie wraz z wiekiem obdarowanego. Jedynie dzieci zdecydowanie bardziej cenią sobie kolorowe zabawki, słodycze czy mechaniczne pojazdy zalegające na sklepowych półkach. Nie inaczej było w przypadku Eddiego, bohatera nostalgicznej, prawdziwie zimowej opowieści „Świąteczny sweter” autorstwa Glenna Becka. Ten popularny gospodarz programów telewizyjnych i show w Fox News jak nikt inny wie o czym pisze – inspiracją do powstania książki była bowiem jego własna historia, a niechciany prezent stał się pewnego rodzaju symbolem przypominającym o tym, co w życiu się tak naprawdę liczy. Dwunastoletniemu Eddiemu towarzyszymy ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Świąteczny sweter

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2016-10-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Historia chłopca, który wcześnie traci ojca. Ojca, którego ukochał, który był jego przyjacielem. Wchodząc w trudny okres dojrzewania, niesprawiedliwe swe złości wylewa na matkę. Brak pieniędzy, worki po chlebie zamiast kaloszy i ten nieszczęsny gwiazdkowy rower, na który matka nie miała pieniędzy powodują iż święta zamieniają się w koszmar. Matka ginie w wypadku. Chłopiec musi stoczyć ciężką walkę z samym sobą by odnaleźć drogę do Boga.
Link do opinii
Avatar użytkownika - basikch
basikch
Ocena: 6, Czytam,
Czy prezenty, które otrzymujemy zawsze nas cieszą, czy zawsze sprawiają, że uśmiech pojawia się na naszych twarzach? Zdarza się jednak czasami, że upominek staje się jakby symbolem Świąt, których wspomnienia są dla nas tak ważne? Zachowujemy się bardzo często jak tytułowy Eddie. Polecam książkę Glenna Beck "Świąteczny sweter" warto przeczytać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - zielony_motyl
zielony_motyl
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ajrin
ajrin
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - wwwiolka
wwwiolka
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - Barbarka
Barbarka
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - Klaudynka1992
Klaudynka1992
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 6, Chcę przeczytać,
Inne książki autora
I gadaj tu z idiotami
Glenn Beck0
Okładka ksiązki - I gadaj tu z idiotami

 Kontrowersyjna i bezkompromisowa w ocenach książka, dzięki której odeprzesz najbardziej absurdalne poglądy polityczne swoich oponentów Znamy to wszyscy...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy