Światło w fotografii. Warsztaty ze Scottem Kelbym

Poznaj prawdziwe znaczenie światła w fotografii!

Jak wykorzystać oświetlenie w fotografii portretowej? Jak przygotować zdjęcie panoramiczne? Jakie tajemnice kryje oświetlenie typu "clamshell"?

Cała fotografia - zarówno ta tradycyjna, jak i ta współczesna - opiera się na utrwalaniu światła. Można zrobić to wprost, ot tak, pstrykając kolejną fotkę. Jeżeli jednak masz choć trochę zacięcia fotograficznego, jeżeli interesuje Cię fotografia jako dziedzina sztuki, z pewnością wiesz, jak wiele piękna kryje w sobie światło. Cała trudność, cała sztuka i kunszt w fotografii polegają na jego wydobyciu.

W kolejnej książce mistrza Scotta Kelby...ego poznasz tajniki pracy zawodowców ze światłem. Dowiesz się, jak wykorzystują światło naturalne i lampy studyjne oraz jakie sztuczki stosują, żeby z nieprzyjaznego otoczenia wykrzesać interesującą fotografię. W kolejnych rozdziałach nauczysz się fotografować potrawy, kwiaty oraz przedmioty. Wszystkie porady, wskazówki i informacje podane są w sposób charakterystyczny dla Scotta - napisane prostym i przystępnym językiem, udekorowane licznymi przykładami z lekkim poczuciem humoru. Po prostu lepiej być nie może! Książka ta przeznaczona jest dla pasjonatów fotografii, miłośników książek Scotta oraz wszystkich tych, którzy chcą robić jeszcze lepsze, budzące zachwyt zdjęcia.

Tworzenie portretu w świetle naturalnym Różne efekty w fotografii portretowej w zależności od warunków Wykorzystanie oświetlenia typu "clamshell" Fotografowanie potraw Sposoby fotografowania roślin Utrwalanie krajobrazów Tworzenie zdjęć panoramicznych Fotografowanie przedmiotów Przygotowanie sesji w plenerze

Wykorzystaj potęgę światła w swoich zdjęciach!

Fotografowanie przedmiotów.
Za każdym razem gdy muszę zrobić zdjęcia reklamowe jakichś produktów, od razu przychodzą mi na myśl lampy Spiderlite, które -- jak każde lampy światła ciągłego -- pozwalają na bieżąco oceniać i korygować oświetlenie fotografowanego obiektu. Przy okazji chciałbym podzielić się z Tobą ciekawym i bardzo skutecznym trikiem, który nadaje zdjęciom przedmiotów profesjonalny wygląd.
Scott Kelby
if (AC_FL_RunContent == 0) { alert("This page requires AC_RunActiveContent.js"); } else { AC_FL_RunContent( "codebase", "", "width", "388", "height", "368", "src", "/movies/vplayer_czerw_full", "quality", "high", "pluginspage", "", "align", "middle", "play", "true", "loop", "true", "scale", "noscale", "wmode", "window", "devicefont", "false", "id", "vplayer_czerw_full", "bgcolor", "#ffffff", "name", "vplayer_czerw_full", "menu", "true", "allowFullScreen", "true", "allowScriptAccess","sameDomain", "movie", "/movies/vplayer_czerw_full", "salign", "lt", "flashvars", "nazwa=/movies/SWFOTO&nazwa2=Scott Kelby w Twoim domu!&automat=nie" ); //end AC code }

Informacje dodatkowe o Światło w fotografii. Warsztaty ze Scottem Kelbym:

Światło w fotografii. Warsztaty ze Scottem Kelbym - opinie o książce

Fotografia cyfrowa. Photoshop Elements 4
Scott Kelby0
Okładka ksiązki - Fotografia cyfrowa. Photoshop Elements 4

Sprawdzone metody obróbki cyfrowych fotografii Porządkowanie i opisywanie kolekcji zdjęć Korekcja barwna i usuwanie niepotrzebnych obiektów Praca...

Scott Kelby0
Okładka ksiązki - System 7 punktów Scotta Kelbyego. Kluczowe techniki, które dzielą przeciętne zdjęcie od prawdziwej fotografii

Poznaj profesjonalne techniki obróbki cyfrowych zdjęć Jak rozpoznać to, co należy zmodyfikować na fotografii? W jaki sposób dobrać parametry narzędzi...