Dzięki swoim książkom Julita Bator zmieniła oblicze polskiej kuchni. Autorka, mama trójki dzieci, podzieliła się swoją unikatową wiedzą i wypróbowanymi zdrowymi przepisami.

Teraz podpowiada, jak przygotować święta bez glutaminianu sodu i sztucznych barwników. Udowadnia, że można przyrządzić zdrowe świąteczne potrawy i że nie jest do tego potrzebna długa lista składników ani niekończące się godziny spędzone w kuchni.

Co zrobić, by smak wigilijnej kolacji, wielkanocnego śniadania czy urodzinowego przyjęcia zapamiętać na zawsze i z radością co roku odtwarzać? Jak niewielkim nakładem czasu i kosztów zamienić czekoladowe cukierki na własnoręcznie lukrowane pierniczki, przygotować domowy barszcz z uszkami czy najlepszą lemoniadę?

Julita Bator radzi, jak sprawić, by w domu unosił się aromat rodzinnych, szczęśliwych i spokojnych świąt, pachnących cynamonem i świeżo upieczonym mazurkiem. Jak podarować swoim bliskim to co najlepsze. Bez polepszaczy!

Informacje dodatkowe o Święta bez chemii. Zdrowe przepisy na tradycyjne potrawy na Boże Narodzenie i inne święta:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-11-03
Kategoria: Kuchnia

Kup książkę Święta bez chemii. Zdrowe przepisy na tradycyjne potrawy na Boże Narodzenie i inne święta

Święta bez chemii. Zdrowe przepisy na tradycyjne potrawy na Boże Narodzenie i inne święta - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2016-12-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Książka pięknie wydana, ale przepisów mogłoby być więcej.
Smaczne, bez chemii, choć niektóre znane w przynajmniej zbliżonych wersjach. Myślę, że osoby z różnymi upodobaniami mogą znaleźć tu inspirację a Boże Narodzenie, Wielkanoc i inne święta rodzinne.
Avatar użytkownika - Tutka
Tutka
Przeczytane:2015-11-28, Ocena: 6, Przeczytałem,
Julita Bator która już zdążyła nas przy zwyczaić do tego, że zamienia chemię na jedzenie postanowiła wydać książkę o świętach bez chemii i nie chodzi tylko o zbliżające się święta bożonarodzeniowe ale też Wielkanoc i święta rodzinne. Podaje tu naprawdę proste i fajne przepisy. A poprzedzającej opisy fajnie wprowadzają w temat chemii w jedzeniu świątecznym,
Avatar użytkownika - InnaOla
InnaOla
Przeczytane:2015-11-28, Ocena: 6, Przeczytałem,
Julita Bator w poprzednich swoich książkach skutecznie mnie przekonała do tego żeby przynajmniej zerkać na etykiety produktów jak zaczęłam to robić byłam w szoku że tyle świństwa jadłam do tej pory na co dzień. Cieszę się, że pojawiają się nowe książki Julity Bator. Uważam że ta kobieta ma szanse na spełnienie misji świadomości Polaków odnośnie żywienia. ,,Święta bez Chemii" są super wydane, a w środku mają dużo prostych, ciekawych przepisów na świąteczne dania bez chemii. Polecam
Avatar użytkownika - Micha
Micha
Przeczytane:2015-11-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Może tym razem święta w innym wydaniu? Takie bez chemii, a zapewne samczne, sądząc po zdjęciach potraw:)
Avatar użytkownika - Emen
Emen
Przeczytane:2015-11-27, Ocena: 6, Przeczytałem,
Bardzo ładnie wydana, taka nietypowa książka kucharska;p Jest do poczytania i pooglądania. A co najważniejsze do urozmaicenia swojej kuchni świątecznej
Avatar użytkownika - Eryk
Eryk
Przeczytane:2015-11-10, Ocena: 6, Przeczytałem,
Może to dziwne, ale w moim domu gotuję ja. Święta bez chemii to kolejna książka Julity Bator którą zdążyłem poznać przy okazji jej poprzednich książek, Tym razem Julita Bator chciała nam pokazać jak urządzić święta bez chemii i nie chodzi tylko o Boże Narodzenie ale też o Wielkanoc i święta oraz uroczystości rodzinne. Jej przepisy są zaskakująco proste tak jak np. tarta z warzywami czy sałatka jarzynowa czyli to są potrawy które wszyscy dobrze znamy Ale najważniejsze jest to że w swoich przepisach nie używa chemii co pozwala nam na zyskanie zdrowia i szczęścia w rodzinie. Bardzo polecam.
Avatar użytkownika - Bacha
Bacha
Ocena: 5, Czytam, Mam,
Od paru dni mam tę książkę i już przymierzam się do paru przepisów. Już wcześniejsze książki co nieco zamieszały w mim jadłospisie, to czemu nie i w Święta?:)
Avatar użytkownika - Bibliotekarka
Bibliotekarka
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Fajny pomysł, by wydać teraz książkę z przepisami na zbliżające się Święta. By spróbować przygotować je trochę inaczej niż zwykle, przełamać rutynę żywieniową i wprowadzić zdrowe zamienniki. A przy tym smaczne jak wynika ze zdjęć;p
Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy
Julita Bator0
Okładka ksiązki - Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy

Julita Bator była pewna, że jej dzieci urodziły się chorowite i nigdy nie uda się im uniknąć częstych wizyt u lekarza ani masy antybiotyków. Okazało...

Zamień chemię na energię. Zdrowie i siła na wynos
Julita Bator0
Okładka ksiązki - Zamień chemię na energię. Zdrowie i siła na wynos

Najbardziej energetyczna książka roku! Żyjesz w pośpiechu i chcesz solidnej porcji składników odżywczych? Szukasz zdrowej przekąski dla dziecka...