Święty i błazen. Jego droga do świętości

"Święty i błazen -  Amen"  - to niepowtarzalna w swej szczerości rozmowa z ojcem Janem Górą przeprowadzona przez Jana Grzegorczyka, autora bestsellerowego cyklu o przypadkach księdza Grosera. Spowiedź dominikańskiego wizjonera przerywana jest wypowiedziami świadków jego życia. Człowiek, który co roku przyciągał na pola Lednicy pod Rybę 100 tysięcy młodzieży dla jednych był charyzmatykiem, dla innych błaznem i hochsztaplerem pożerającym swoich współpracowników.

Góra był żywiołem, który budując swój wielki teatr, ranił i sam był. Jego ,,nielegalne" metody działania wykańczały biskupów i przełożonych. ,,Zostawcie go, to co robi, jest Boże!", usprawiedliwiali go obrońcy. Czy rzeczywiście chronił go ,,niebiański immunitet"?

Góra miał potężne wsparcie w Janie Pawle II. Po śmierci Papieża postawiono mu zarzut, że się wypalił i nie potrafi żyć w epoce po ,,21:37" . Józef Tischner pytany, co sądzi o Janie Górze, odpowiedział krótko: ,,Jeden taki musi być".

,,Święty i błazen - Amen" to książka sprzed trzech lat, do której Jan Grzegorczyk dołożył kilkadziesiąt  stron opisujących ostatnie miesiące życia oraz śmierć legendarnego dominikanina. Pozycja bogato ilustrowana, zawiera także nowe nieznane fotografie.

Informacje dodatkowe o Święty i błazen. Jego droga do świętości:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-06-05
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Święty i błazen. Jego droga do świętości

Święty i błazen. Jego droga do świętości - opinie o książce

Jan Grzegorczyk0
Okładka ksiązki - O bogatym młodzieńcu, który nie odszedł zasmucony. Bł. Michał Czartoryski (1897-1944)

Kolejna książka autora Nieba dla akrobaty i cyklu o księdzu Groserze. Tym razem Grzegorczyk ukazuje arcyciekawą postać błogosławionego kapelana powstania...

Posłańcy uśmiechu
Jan Grzegorczyk0
Okładka ksiązki - Posłańcy uśmiechu

25 rozmów o odchodzeniu, opiece i czułości Autor bestsellerowego Nieba dla akrobaty, nazwanego dekalogiem nadziei, rozmawia po latach z bohaterami...