Żona doskonała

Rzym 2001 roku. Dwie pary, amerykański profesor włoskiego pochodzenia Victor Bonocore i jego żona Nicole Steele, prokurator Bianca Begnini i jej mąż Nanni Annibaldi. Dwa małżeństwa jak wiele innych, czasem szczęśliwe, czasem mniej. Między nimi niebezpieczna dwudziestolatka, Scarlett Steele. Wokół roztacza się półświatek Głuchoniemego i Dziurkacza, ustawianie zamówień publicznych, hazard, lichwa i okrutna śmierć dziewczyny, Donatelli. Wszystko wygląda na kolejny akt przemocy wobec kobiet, morderca zostaje szybko wykryty i sprawiedliwości staje się zadość. A może nie?
Kiedy ginie kolejna osoba, Michele Balistreri, naczelnik sekcji zabójstw wydziału kryminalnego prowadzi śledztwo wspólnie z prokurator Biancą Begnini. Oboje tworzą mieszankę wybuchową, sposób prowadzenia śledztwa gwałci wszelkie reguły prawa, a jego wynik to kompletna klęska. Aresztowanie podejrzanych wywołuje międzynarodowy kryzys dyplomatyczny. Wszystko źle się kończy.
Po dziesięciu latach nieoczekiwane spotkanie popycha Balistreriego do ponownego zajęcia się sprawą, w której nie znaleziono winnych. A skoro nie jest za późno na sprawiedliwość, może nie jest też za późno na miłość i życie? A może szansa ostatecznie przepadła.

„Balistreri jest jednym z najbardziej udanych bohaterów współczesnego kryminału”.
The Independent

Informacje dodatkowe o Żona doskonała:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-02-28
ISBN: 978-83-8110-281-0
Tytuł oryginału: LA MOGLIE PERFETTA
Tłumaczenie: Tomasz Kwiecień

Kup książkę Żona doskonała

Żona doskonała - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-07-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 2023, E-booki, Thriller,sensacja,kryminał,