Okładka książki - Życie, wszechświat i cała reszta

Życie, wszechświat i cała reszta

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2006
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 8373593705
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 5 (1 głosów)

Kultowa powieść Adamsa Autostopem przez galaktykę o połączenie fantasy i zwariowanego humoru w stylu Monty Pythona i Terry'ego Pratchetta. Książka dla wszystkich - nie tylko miłośników fantastyki! Sprzedana w milionach egzemplarzy, przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, z sukcesem zekranizowana w 2005 roku. Jej kolejne cztery części także podbiły świat.

Kup książkę Życie, wszechświat i cała reszta

Opinie o książce - Życie, wszechświat i cała reszta

Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2015-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Pomimo że wszechświat jest skupiskiem niewyobrażalnej nudy, wszechobecnej nudy i jeszcze większej ilości nudy, czytając kolejną część serii Douglasa Adamsa słowo nuda jest chyba ostatnim jakie może przyjść do głowy. Ratowanie świata we wszechobecnym chaosie, przez ludzi którzy w ogóle nie mają zamiaru tego robić i najchętniej poszliby na ostateczną prywatkę, aby tam spędzić ostatnie chwile swojego życia jest sytuacją nie tylko skomplikowaną, ale też troszkę niebezpieczną. Jednak jakimś niewiarygodnym cudem (prawdopodobnie poprzez wykorzystanie najbardziej nieprawdopodobnego zbiegu okoliczności) wszyscy wychodzą z opresji cało, a nawet (prawie) otrzymują pytanie do ostatecznej odpowiedzi. Także wszyscy chętni na podróż poprzez bezkres galaktycznego chaosu, biorą książki w dłoń, zarzucają ręcznik na ramię i cieszą się na kolejną fantastyczną podróż!
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2014,
Bajeczny język, nieco zbyt dużo chaosu. Choć nieco gorsza od pierwszych dwóch części, trudno znaleźć książkę niezwiązaną z Douglasem Adamsem, która zapewniałaby te same wrażenia.
Link do opinii
Inne książki autora
Długi mroczny podwieczorek dusz (Dirk Gently #2)
Douglas Adams0
Okładka ksiązki - Długi mroczny podwieczorek dusz (Dirk Gently #2)

Wypadek na lotnisku Heathrow w dziwny sposób splata ze sobą losy amerykańskiej dziennikarki Kate Schechter, londyńskiego prywatnego detektywa Dirka...

Autostopem przez Galaktykę
Douglas Adams0
Okładka ksiązki - Autostopem przez Galaktykę

Kultowa powieść science fiction, w której autor połączył wizyjną fantastykę ze zwariowanym brytyjskim humorem w stylu Monty Pythona W tej niezwykłej...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy