Okładka książki - Żyj jak rolnik. 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą

Żyj jak rolnik. 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2017-03-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788379457434
Liczba stron: 224
Tłumaczenie: Dominika Górecka
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (1 głosów)

Dzięki 100 fachowym poradom staniesz się ekspertem w prowadzeniu samowystarczalnego gospodarstwa domowego. Teraz wystarczy, że wprowadzisz je w życie, nieważne, czy mieszkasz na wsi, czy w centrum miasta.

Zbieraj nasiona.
Zbuduj szklarnię ze starych okien.
Przygotuj domowy podpiwek.
Zbieraj i wykorzystuj deszczówkę.
Ścinaj drzewa jak prawdziwy rolnik.

NIKLAS KÄMPARGARD, dziennikarz i fotograf. Niklas wychowywał się w gospodarstwie rolnym i opanował jazdę na traktorze, jeszcze zanim nauczył się jeździć na rowerze.

Kup książkę Żyj jak rolnik. 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - AdelaMi
AdelaMi
Przeczytane:2017-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
To już kolejna na naszym rynku wydawniczym pozycja promująca życie z dala od miasta. Nie bez powodu jej tytuł brzmi: Żyj jak rolnik, a nie: Zostań rolnikiem. 100 porad autora wychowanego na wsi to raczej zachęta do korzystania z uroków wsi niż rzetelny poradnik dla przyszłego posiadacza kilku hektarów. Autor przygotował porady dla tych z nas, którym wieś kojarzy się głównie z dzieciństwem i kwietnymi łąkami. Zaproponował kilka rozwiązań, mających ułatwić przeprowadzkę do domu, w którym znajdziemy czas na domowe przetwory z własnych owoców. Skorzystał z wieloletniego doświadczenia, aby niejako „na skróty" z mieszczucha zrobić mieszkańca wsi. Nie rolnika.   Porady Kampargarda można zastosować w miejskim ogródku, na działce, w przydomowym ogrodzie. Autor podpowiada, które zioła warto uprawiać w słonecznym zakątku, a które wolą cień, ile kur wystarczy, aby cieszyć się własnymi jajkami, jak sprawić, aby już w lutym mieć swoje nowalijki, w jaki sposób własnoręcznie zbudować murek, drewutnię czy kurnik. Książka jest pięknie wydana, każda porada - ilustrowana, twarda okładka pozwoli na wielokrotne korzystanie z poradnika bez obawy o jego zniszczenie. Dla tych z nas, którzy zapragną wprowadzić do swego życia odrobinę bukolicznych elementów, autor dorzuca sporo wiedzy z zakresu ekologii. To, co mieszczuchom może się wydawać naturalne, ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Żyj jak rolnik. 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy