AŻ ŁEB URYWA. 362 zaskakujące fakty o współczesnym świecie

OSTRZEŻENIE:KSIĄŻKA AŻ ŁEB URYWA! Czy wiesz, że śmierć w budynku Parlamentu Brytyjskiego jest nielegalna? Wiedziałeś, że masło orzechowe poddane ekstremalnemu ciśnieniu zmienia się w diamenty? Słyszałeś, że wzorcem bohaterów gier elektronicznych bywają prawdziwe, znane osoby? To pierwsza tak ekscytująca i zabawna książka, pełna nieznanych i zdumiewających faktów o współczesnym, szalonym świecie. Obala mity, które większość ludzi uważa za prawdę. Rozłóż na łopatki potencjalnego pracodawcę, zabłyśnij na imprezie, zadziw przyszłych teściów, wzbudź podziw wśród dzieci i odkryj nowe pokłady wiedzy! W książce znajdziesz: o najbardziej zwariowane prawa i przepisy na przestrzeni dziejów o nieprawdopodobne historie o pieniądzach o najzabawniejsze fakty z różnych stron świata o ...i wiele innych zadziwiających informacji! Od najbardziej spektakularnych ucieczek z więzień i kuriozalnych konkursów przez najdziwniejsze rzeczy znalezione w kosmosie, aż do najbardziej niesamowitych wynalazków - zebrane w książce zaskakujące fakty sprawiają, że AŻ ŁEB URYWA! Matthew Santoro, autor książki, to niekwestionowana gwiazda kanału YouTube. Jego filmy o niezwykłych i mało znanych faktach z dziedziny popularnonaukowej oraz oryginalność przekazu i humor przyciągają rzesze fanów i zostały obejrzane już ponad 500 milionów razy przez ludzi z całego świata!

Informacje dodatkowe o AŻ ŁEB URYWA. 362 zaskakujące fakty o współczesnym świecie:

Wydawnictwo: K.E.Liber
Data wydania: 2017-02-15
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: MIND BLOWN Amazing Facts About This Weird, Hilarious, Insane World

Kup książkę AŻ ŁEB URYWA. 362 zaskakujące fakty o współczesnym świecie

AŻ ŁEB URYWA. 362 zaskakujące fakty o współczesnym świecie - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2017-03-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
FAKTY, ŻE D... URYWA! Nie jestem entuzjastą dokonań youtuberów i wydawane prze nich książki traktuję z wielką ostrożnością. Tak wielką, że dotychczas przeczytałem tylko jedną z nich, a mianowicie komiks, po który zresztą sięgnąłem tylko dlatego, że miał niezłą szatę graficzną. O fabule nie będę wspominał. Dlatego pozycja ,,Aż łeb urywa!" okazała się dla mnie wielkim, pozytywnym zaskoczeniem. Świetnie napisana, pełna humoru i fascynujących ciekawostek, wciągnęła mnie w swój świat i po prostu zachwyciła. W skrócie (i kolokwialnie rzecz ujmując) ta książka nie tylko łeb urywa, ale także i przysłowiowe cztery litery. Zacznijmy jednak po kolei. Autor tej książki, co wiecie już ze wstępu, to youtuber. A skoro książkę wydał, to także youtuber bardzo popularny. Od lat wrzuca do sieci filmiki przybliżające mało znane fakty naukowe i ciekawostki ze świata, a że przy okazji robi to z lekkością i humorem, zyskał sobie niemałe grono wiernych widzów. Przeniesienie tych niebanalnych informacji na papier było dobrym posunięciem - nie każdy lubi youtube'a, nie każdy też zna na tyle język angielski, żeby zrozumieć emitowane tam filmiki. A zebrane tu ciekawostki naprawdę warto jest poznać. Nawet jeśli nie przepadacie za podobnymi pozycjami ,,Aż łeb urywa" może Was pozytywnie zaskoczyć i dostarczyć mnóstwa niezapomnianej zabawy. Jaka jest wiedza zawarta w książce Matthew Santoro? Na pewno nie akademicka i na lekcjach się Wam nie przyda, ale nie o to przecież chodzi. Macie się rozerwać, macie się dowiedzieć czegoś ciekawego, a jednocześnie zaskakującego, szokującego i śmieszącego, więc nawet kiedy na stronach ,,Aż łeb urywa" podany zostaje jakiś wzór matematyczny, na pewno Was zaciekawi (weźmy taki przykład: jeśli Z to promień pizzy, a A to jej grubość, objętość wyniesie... Pi x Z x Z x A). Jakich dziedzin dotyczą zebrane tu fakty? Właściwie wszystkich możliwych. Mamy dziwne prawa, obrzędy, ludzi, historię, fizykę... Wiedzieliście, że samuraj mógł zabić wieśniaka, jeśli służyło to przetestowaniu nowego miecza? Albo że jądra trutnia wybuchają w chwili orgazmu? A może zaciekawi Was fakt, że zachód słońca na Marsie jest niebieski? To tylko garstka z 362 informacji zawartych w książce. Niektóre z nich są rozbudowane, niektóre przedstawione krótko i zwięźle, ale wszystkie równie ciekawie, z humorem i pazurem. Nic dziwnego, że od książki nie można oderwać się ani na chwilę, a wybuchy śmiechu towarzyszą lekturze bez przerwy. Poza tym ,,Aż łeb urywa" dostarcza wielu emocji i doskonale poprawia humor. Lubicie nietypową wiedzę? Jesteście ciekawi świata i jego osobliwości? Chcecie przy okazji lekkości stylu i przystępności formy? Sięgnijcie koniecznie! Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/03/09/az-leb-urywa-362-zaskakujace-fakty-o-wspolczesnym-swiecie-matthew-santoro/
Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2017-12-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2017,

Do książki podeszłam z dużym sceptycyzmem. Długo przeleżała na półce zanim po nią sięgnęłam. Jednak powiem szczerze że zaskoczyłam mnie i to pozytywnie. Faktycznie można dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata i pomimo kilku nie interesujących mnie osobiście rozdziałów oceniam ją na wielki plus.

Avatar użytkownika - kaori
kaori
Przeczytane:2017-05-04, Przeczytałam, Mam,
Jestem fankom ciekawostek, bardzo lubię zdobywać nowe informację. Moim zdaniem jest to jedna z niewielu dobrych książek o ciekawych faktach.
Avatar użytkownika - kaori
kaori