Achaja. Tom 3

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2012-09-01
Dodał/a książkę: Autor X

Cesarstwo Luan atakowane jest przez królestwo Troy i armię niewielkiego Arkach. Wydawałoby się, że z oddziałami tego ostatniego rozprawi się bardzo szybko. Nikt w Luan nie sądzi, że cokolwiek może zachwiać potęgą Tradycji i Zakonu.

Nikt oprócz tych, którzy już przeszli na stronę Biafry i Zaana...Achaja sądzi, że odnalazła swoje miejsce.

Ale Biafra ma wobec niej inne plany: jej ręka, ręka księżniczki Arkach i Troy, stanie się kartą przetargową w politycznej grze z Zakonem, cesarstwem i księciem Orionem.Stary świat legł w gruzach. Jaki będzie nowy?

Kup książkę Achaja. Tom 3

Zakończenie mnie trochę rozczarowało
Avatar użytkownika - kiniak
kiniak
Przeczytane:2013-03-31, Ocena: 4, Przeczytałam,
Moim zdaniem najsłabsza część trylogii, jednak ostatnia, więc wymagająca delikatnego zwolnienia tempa. Warto jednak przeczytać całość, aby mieć pełny obraz na losy Achai.
Avatar użytkownika - Fene
Fene
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 4, Przeczytałam,
Czytając tą część miałam wrażenie jakby autor nie miał pomysłu jak ją napisać. Skleił tylko jakieś wątki. Jednakże książka nie jest zła.
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2014-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
Ostatni tom trylogii Achaja. Czy autor utrzymał poziom z poprzednich części? Przekonajcie się. Andrzej Ziemiański to polski autor wielu książek, który ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Trzeba pamiętać, że po prostu ma swój styl i poglądy na określone tematy. Świat się zmienia. Jakaś epoka dobiega końca. Na całym świecie toczy się ogromna wojna, która pochłonie wiele istnień ludzkich. Achaja służy w wojsku. Nawet nie spodziewa się, że inni mają w stosunku do niej inne, skomplikowane plany. Ostatni tom. Myślę, że tutaj autor za bardzo przekombinował. Dużo się dzieje, momentami miałam wrażenie, że za dużo. Znalazła się tutaj cała masa polityki, opisów działań wojennych, które w takiej ilości po prostu nużyły. Wiele osób zarzuca Ziemiańskiemu brak wiarygodności. Ja tę książkę traktuję z lekkim przymrużeniem oka i tak chyba powinno się robić. Nie jest to literatura faktu z dokładnymi wojennymi opisami. Nie dla mnie zastanawianie się czy wojsko zmieściło się w wąskich uliczkach miasta albo czy żołnierze w trakcie bitwy mogli pić na umór, a w międzyczasie się ze sobą kochać. Ta trylogia taka jest. Momentami absurdalna i to jest w niej śmieszne. Wydaje mi się, że takie było zamierzenie autora, a ci którzy ją tak ostro krytykują biorą wszystko na poważnie. Dla mnie to książka która ma zapewnić nam chwilę rozrywki i tak też się stało. Miło spędziłam przy tej trylogii czas i z pewnością sięgnę po kontynuację.
Avatar użytkownika - hegemo
hegemo
Przeczytane:2014-03-03, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2014, Fantasy/SF ,
To już koniec historii księżniczki, niewolnicy, prostytutki, parobka, żołnierza i dowódcy wojsk Arkach- cesarzowej Achaji. Nie uważam, żeby ta część była najgorsza, jest bardzo dobrym podsumowaniem cyklu. Dynamiczna akcja, zwroty akcji, dobra narracja czyni z tej powieści jedną z lepszych książek polskiej fantastyki. I oczywiście bajeczny epilog- po prostu jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek czytałem- rzeczowy, nieprzegadany. Wiele osób zarzuca Ziemiańskiemu, że nie rozwiną wątków Ziemców i Cichych braci, ale on stworzył przestrzeń, w której oni istnieją i nie są głównymi bohaterami. Mi się ten zabieg bardzo podoba. A bym zapomniał o genialnym opisie postrzału żołnierza- dość obszerny, ale warto przeczytać. Szkoda, że jest to już koniec. (pocieszam się "Pamiętnikami Cesarzowej Achaii)
Avatar użytkownika - varginnes
varginnes
Przeczytane:2014-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek - 2014,
Rozkręca się dopiero około połowy. Akcja zwolniła tempo, ale później jest coraz lepiej.
Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2013-07-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki,
Czegoś mi w tej części zabrakło. Niby ta sama bohaterka ale bez polotu. Postać mniej dynamiczna, akcja straciła na rzecz opisów.
Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:2010-02-24, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Moim zdaniem najsłabsza część cyklu, ale i tak warto.
Avatar użytkownika - AMJ1986
Przeczytane:2014-10-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Fantastyka,
Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 5
Andrzej Ziemiański0
Okładka ksiązki - Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 5

„Pomnik cesarzowej jest potężny i wzbudza strach.” Nadszedł czas silnych kobiet i równoległych światów. Oto zakończenie epickiej opowieści...

Za progiem grobu
Andrzej Ziemiański0
Okładka ksiązki - Za progiem grobu

Życie po życiu to dobra inwestycja. Trzeba tylko znać sposób jak łoić jeleni. I jeszcze mieć pod ręką paru bezdomnych żuli. Andrzejewski nie lubi...